О внесении изменений в решение Зайсанского районного маслихата от 25 декабря 2024 года №30/2-VIII "О бюджете Зайсанского района на 2025-2027 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 ноября 2025 года № 43/1-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата "О бюджете Зайсанского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №30/2-VIII следующие изменений:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зайсанского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих бъемах:
1)доходы – 5 961 591,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 584 130,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 74 849,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 499,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов –3 287 112,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5 801 425,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 198 360,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 231 124,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 764,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 210 640,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 210 640,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 248 834,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –2 248 834,3 тысяч тенге;
поступление займов – 2 231 124,0 тысяч тенге;
погашение займов – 121 437,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 139 147,3 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 48 915,2 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 2 226 973,3 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 439 843,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению настоящего решения.

Зайсан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" №30/2-VIII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 43/1-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зайсан аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №30/2-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 961 591,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 2 584 130,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 74 849,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 15 499,8 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 3 287 112,5 мың теңге;
2) шығындар - 5 801 425,8мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 2 198 360,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 2 231 124,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 32 764,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 210 640,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 210640,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 248 834,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 2 248 834,3 мың теңге;
қарыздар түсімі - 2 231 124,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 121 437,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 139 147,3 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5.2025 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының арналған резерві 48 915,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 2 226 973,3 мың теңге сомасында ескерілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 439 843,0 мың теңге сомасында ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

36 851,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73 887,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
177 372,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
203 897,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
103 155,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
103 155,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 356,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 500,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
33 831,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 468,1
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 303 415,4
1
Жилищное хозяйство
1 150 940,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 150 940,1
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
31 773,1
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 118 167,0
2
Коммунальное хозяйство
118 948,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
118 948,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
108 814,3
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
10 134,3
3
Благоустройство населенных пунктов
33 526,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
33 526,7
015
Освещение улиц в населенных пунктах
33 026,7
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
500,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
985 660,4
1
Деятельность в области культуры
466 746,1
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

36 851,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73 887,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
177 372,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
203 897,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
103 155,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103 155,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 356,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 500,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
33 831,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 468,1
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 303 415,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 150 940,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 150 940,1
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
31 773,1
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 118 167,0
2
Коммуналдық шаруашылық
118 948,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
118 948,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
108 814,3
026
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) коммуналдықменшігіндегіжылужүйелерінқолданудыұйымдастыру
10 134,3
3
Елді мекендерді көркейту
33 526,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
33 526,7
015
Елдi мекендердегі көшелерді жарықтандыру
33 026,7
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
500,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
985 660,4
1
Мәдениет саласындағы қызмет
466 746,1
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі