О внесении изменений в решение Тюлькубасского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 28/2-08 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 11 июля 2025 года № 36/1-08
Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тюлькубасского районного маслихата года "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года №28/2-08 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет Тюлькубасского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 , в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 10313923 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –4658501 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47774 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала -115111 мың теңге;
поступления трансфертов –5492537 тысячи тенге;
2) затраты – 10333787 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28695 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 68810 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40115 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 48559 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 48559 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 68810 тысяч тенге;
погашение займов – 40115 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств –19864 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
2. Установить на 2025 год норматив распределения общей суммы по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного-предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплату 68,7 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и по социальному налогу в размере 47,2 процентов в областной бюджет.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата С.Сарсенбаев
Приложение 1
к решению Тюлькубасского
районного маслихата
от 11 июля 2025 года
№36/1-08
Приложение 1
к решению Тюлькубасского
районного маслихата
от 20 декабря 2024 года
№28/2-08
Тюлькубасский районный бюджет на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3

"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Түлкібас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 28/2-08 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 шілдедегі № 36/1-08 шешімі
Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түлкібас аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 20 желтоқсандағы №28/2-08 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. Түлкібас ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1,2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер –10313923 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер – 4658501 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 47774 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер-115111 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 5492537 мың теңге;
2) шығындар – 10333787 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу –28695 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 68810 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –40115 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -48559 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 48559 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 68810 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40115 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –19864 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 2 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
2. 2025 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 68,7 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 47,2 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы С.Сарсенбаев
Түлкібас аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
11 шілдедегі №36/1-08
шешіміне 1-қосымша
Түлкібас аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
20 желтоқсандағы №28/2-08
шешіміне 1-қосымша
Түлкібас ауданының 2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3

1890365
006
Оказание жилищной помощи
2500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
259227
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10500
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
507271
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1110867
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
162991
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162991
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82356
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1337
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
50418
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
23880
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1862245
1
Жилищное хозяйство
612168
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
612168
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
11168
098
600000
2
Коммунальное хозяйство
881080
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
881080
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
6330846
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
35869
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
214365
3
Благоустройство населенных пунктов
368997
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1890365
006
Тұрғын үйге көмегін көрсету
2500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
259227
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10500
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
507271
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1110867
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
162991
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162991
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82356
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1337
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
50418
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
23880
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1862245
1
Тұрғын үй шаруашылығы
612168
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
612168
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
11168
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
600000
2
Коммуналдық шаруашылық
881080
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
881080
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
630846
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
35869
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
214365
3
Елді-мекендерді абаттандыру
368997
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі