О внесении изменений в решение Тюлькубасского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 29/1-08 "О бюджетах поселковых и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 22 апреля 2025 года № 34/1-08
Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тюлькубаского районного маслихата от 25 декабря 2024 года №29/1-08 "О бюджетах поселковых и сельских округов на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1-15 изложит в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Акбиик на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 822 тысяч тенге:
налоговые поступления – 23 414 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала –1 466 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 942 тысяч тенге;
2) затраты – 75 131 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 309 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 309 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 2 309 тысяч тенге ".
"2. Утвердить бюджет сельского округа Арыс на 2025-2027 годы согласно приложениям 4,5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 378 тысяч тенге:
налоговые поступления – 17 638 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 5 500 тысяч тенге ;
поступления трансфертов – 59 240 тысяч тенге;
2) затраты – 83 449 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1071 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 071 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –1071 тысяч тенге".
"3. Утвердить бюджет сельского округа Балыкты на 2025-2027 годы согласно приложениям 7,8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 111 312 тысяч тенге:
налоговые поступления – 53 283 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 8 850 тысяч тенге;

Түлкібас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 29/1-08 "2025-2027 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 сәуірдегі № 34/1-08 шешімі
Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түлкібас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №29/1-08 "2025-2027 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін.
1-15 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ақбиік ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1,2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 72 822 мың теңге:
салықтық түсiмдер –23 414 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–1 466 мың теңге;
трансферттер түсiмi–47 942 мың теңге;
2) шығындар –75 131 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 309 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 309 мың теңге :
қарыздар түсімі – 0;
қаүрыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 309 мың теңге ".
"2. Арыс ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 4,5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 82 378 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 17 638 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–5 500 мың теңге;
трансферттер түсiмi–59 240 мың теңге;
2) шығындар –73 449 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 071 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 071 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 071 мың теңге".
"3. Балықты ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 7,8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 111 312 мың теңге:
салықтық түсiмдер –53 283 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 8 850 мың теңге;

поступления трансфертов – 49 179 тысяч тенге;
2) затраты – 117 035 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5723 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5723 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 5723 тысяч тенге".
"4. Утвердить бюджет сельского округа Жабагылы на 2025-2027 годы согласно приложениям 10,11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 942 тысяч тенге:
налоговые поступления –15 068 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 ;
поступления от продажи основного капитала – 2 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 53 274 тысяч тенге;
2) затраты – 71 759 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -817 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –817 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 817 тысяч тенге".
"5. Утвердить бюджет сельского округа Жаскешу на 2025-2027 годы согласно приложениям 13,14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 119 230 тысяч тенге:
налоговые поступления –41 042 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступленияе от продажи основного капитала – 2 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов –75 688 тысяч тенге;
2) затраты – 120 187 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -957 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 957 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 957 тысяч тенге ".
"6. Утвердить бюджет сельского округа Келтемашат на 2025-2027 годы согласно приложениям 16,17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год следующих объемах:
1) доходы –84 539 тысяч тенге:
налоговые поступления –22 396 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;

трансферттер түсiмi – 49 179 мың теңге;
2) шығындар – 117 035 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 723 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 723 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 723 мың теңге ".
"4. Жабағылы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 10,11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 70 942 мың теңге:
салықтық түсiмдер –15 068 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –2 600 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 53 274 мың теңге;
2) шығындар – 71 759 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 817 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 817 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 817 мың теңге " .
"5. Жаскешу ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 13,14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 119 230 мың теңге:
салықтық түсiмдер –41 042 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –2500 мың теңге;
трансферттер түсiмi –75 688 мың теңге;
2) шығындар – 120 187 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – - 957 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –957 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 957 мың теңге ".
"6. Келтемашат ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 16,17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 84 539 мың теңге:
салықтық түсiмдер –22 396 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;

Приложения 1,4,7,10,13,16,19,22,25,28,31,34,37,40,43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15 к настояшему решению.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата С. Сарсенбаев
Приложение 1 к решению
Тюлькубасского районного маслихата
от 22 апреля 2025 года №34/1-08
Приложение 1 к решению
Тюлькубасского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года №29/1-08
Бюджет Акбиикского сельского округа на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3

Көрсетілген шешімнің 1,4,7,10,13,16,19,22,25,28,31,34,37,40,43 қосымшалары осы шешімнің 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
16. Осы шешім 2025- жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы С.Сарсенбаев
Түлкібас аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 сәуірдегі
№34/1-08 шешіміне 1 қосымша
Түлкібас аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№-29/1-08 шешіміне 1 қосымша
Акбиік ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3