О внесении изменений в решение Толебийского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 21/109-VIII "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 9 декабря 2025 года № 30/179-VIII
Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Толебийского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №21/109-VIII следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 242 909 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 344 062 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 693 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 277 485 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 582 669 тысяч тенге;
2) затраты – 14 503 569 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 9 597 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 9 597 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 251 063 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 251 063 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 9 597 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 260 660 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2025 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов, индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 51 процентов в областной бюджет.".
приложения 1, 5 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

Төлеби аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 21/109-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 30/179-VIII шешiмi
Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Төлеби аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №21/109-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Төлеби ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 14 242 909 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 344 062 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 693 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 277 485 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 9 582 669 мың теңге;
2)шығындар – 14 503 569 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 9 597 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 597 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 251 063 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 251 063 мың теңге:
қарыздар түсімдері –0;
қарыздарды өтеу – 9 597 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 260 660 мың теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 51 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.".
көрсетілген шешімнің 1, 5 – қосымшалары осы шешімнің 1, 2 – қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.