О бюджетах сельских округов на 2026-2028 годы
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 29 декабря 2025 года № 32/183-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 15 марта 2025 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Отырарского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 31/173-VIII "Об районном бюджете на 2026-2028 годы", Отырарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Караконырского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложению 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 64 466 тысяч тенге:
налоговым поступлениям –8 137 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 719 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 395 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов –57 215 тысяч тенге;
2) затраты – 66 466 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Предусмотреть на 2026 год размере субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 57 215 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Коксарайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4,5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 107 865 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 20 654 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 397 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 86 797 тысяч тенге;
2) затраты – 107 865 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
4.Предусмотреть на 2026 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 86 797 тысяч тенге.

2026-2028 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 32/183-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 15 наурыздағы Бюджет Кодексінің 91 бабының 3 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Отырар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 31/173-VIII "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Отырар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарақоңыр ауыл округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 66 466 мың теңге:
салықтық түсiмдер –8 137 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 719 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 395 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 57 215 мың теңге;
2) шығындар – 66 466 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтеріменоперациялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. 2026 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 57 215 мың теңге болып белгіленсін.
3. Көксарай ауыл округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 4,5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 107 865 мың теңге:
салықтық түсiмдер –20 654 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 17 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 397 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 86 797 мың теңге;
2) шығындар – 107 865 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
4. 2026 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 86 797 мың теңге болып белгіленсін.

5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
26. Предусмотреть на 2026 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 45 991 тысяч тенге.
27. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Отырарского районного маслихата У.Ұзақов
Приложение 1 к решению
Отырарского районного
маслихата
от 29 декабря 2025 года

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
26. 2026 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 45 991 мың теңге болып белгіленсін.
27. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Отырар аудандық мәслихатының төрағасы У.Ұзақов
Отырар аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы