О внесении изменений в решение Отырарского района маслихата от 24 декабря 2024 года № 22/126-VIІІ "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2025 года № 31/181-VIII
Отырарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Отырарского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 22/126-VІІI "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Отырарского района на 2025-2027 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 635 118 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 693 725 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 507 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 060 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 906 826 тысяч тенге;
2) затраты – 12 848 814 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 634 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 53 082 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 448 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -243 330 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –243 330 тысяч тенге;
поступление займов – 53 082 тысяч тенге;
погашение займов – 23 448 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 213 696 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Отырар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желт¬оқсандағы № 22/126-VIІІ "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 31/181-VIII шешiмi
Отырар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы №22/126-VIІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Отырар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 12 635 118 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 693 725 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 507 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 060 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 906 826 мың теңге;
2) шығындар – 12 848 814 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 634 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 53 082 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 448 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -243 330 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 243 330 мың теңге:
қарыздар түсімі – 53 082 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 448 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 213 696 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

30 969
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100 940
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 397
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
212 444
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
77 293
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
567 473
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
144 666
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
140 356
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 834
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
536
021
Капитальные расходы государственного органа
526
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
50 994
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
2 888
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 578
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 310
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 310
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 477 133
1
Жилищное хозяйство
245 336
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
57 421
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
57 421
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
187 915
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
95 915
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
92 000
2
Коммунальное хозяйство
3 545 305
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 545 305
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

30 969
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100 940
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 397
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
212 444
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
77 293
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
567 473
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
144 666
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
140 356
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 834
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
536
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
526
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
50 994
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 888
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
6 578
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 310
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 310
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 477 133
1
Тұрғын үй шаруашылығы
245 336
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
57 421
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
57 421
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
187 915
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
95 915
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
92 000
2
Коммуналдық шаруашылық
3 545 305
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 545 305
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі