О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 26/1 "О бюджетах сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 15 декабря 2025 года № 39/1
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года №26/1 "О бюджетах сельских округов на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Бадам на 2025-2027 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 208 416 тысяч тенге:
налоговые поступления – 148 663 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 280 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 759 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 714 тысяч тенге;
2) затраты – 212 672 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 256 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 256 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 4 256 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
2. Утвердить бюджет сельского округа Боген на 2025-2027 годы согласно приложению 2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 167 тысяч тенге:
налоговые поступления – 25 172 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 633 тысяч тенге;
поступления трансфертов –51 262 тысяч тенге;
2) затраты – 77 256 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -89 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 89 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 89 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
3. Утвердить бюджет сельского округа Буржар на 2025-2027 годы согласно приложению 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 125 962 тысяч тенге:
налоговые поступления – 73 612 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80 тысяч тенге;

Ордабасы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 26/1 "2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 39/1 шешiмi
Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" №26/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Бадам ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер –208 416 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 148 663 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 280 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 10 759 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 48 714 мың теңге;
2) шығындар – 212 672 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 256 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 256 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 256 мың теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2. Бөген ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 2-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 77 167 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 25 172 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 100 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 633 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 51 262 мың теңге;
2) шығындар – 77 256 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -89 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 89 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 89 мың теңге.".
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
3. Бөржар ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 3-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 125 962 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 73 612 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 80 мың теңге;

9. Утвердить бюджет сельского округа Шубар на 2025-2027 годы согласно приложению 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 93 571 тысяч тенге:
налоговые поступления – 52 610 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 752 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66 059 тысяч тенге;
2) затраты – 96 703 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 132 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 132 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 3 132 тысяч тенге.".
пункт 10 изложить в новой редакции:
10. Утвердить бюджет сельского округа Шубарсу на 2025-2027 годы согласно приложению 10 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 306 671 тысяч тенге:
налоговые поступления – 282 304 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 117 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 317 868 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 197 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –11 197 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 11 197 тысяч тенге.".
приложения 1, 4, 7, 8, 13, 16, 19, 22, 25, 28 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Б.Джумабеков
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 15 декабря
2025 года № 39/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 27 декабря
2024 года №26/1
Бюджет сельского округа Бадам на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование

9. Шұбар ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 9-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 93 571 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 52 610 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 150 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 4 752 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 059 мың теңге;
2) шығындар – 96 703 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 132 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 3 132 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 132 мың теңге.".
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
10. Шұбарсу ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 306 671 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 282 304 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 250 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 24 117 мың теңге;
трансферттер түсімі – 0;
2) шығындар – 317 868 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 197 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 197 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 197 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің қосымшалары 1, 4, 7, 8, 13, 16, 19, 22, 25, 28 осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
11. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Б.Джумабеков
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
15 желтоқсандағы № 39/1
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
27 желтоқсандағы №26/1
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Бадам ауылдық округінің бюджеті
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
15 700
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
15 700
3. Чисто бюджетное кредитование
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Под программа
Наименование
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Под программа
Наименование
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
-89
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
89
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Поступления займов
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Под программа
Наименование
Погашение займов
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Используемые остатки бюджетных средств
89
Приложение 3 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 15 декабря
2025 года №39/1
Приложение 7 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 27 декабря
2024 года №26/1
Бюджет сельского округа Буржар на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
15 700
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
15 700
3. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
0
Функционалдық топ Атауы
Сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. ҚАРЖЫ АКТИВТЕРІМЕН ОПЕРАЦИЯЛАР БОЙЫНША САЛЬДО
0
Функционалдық топ Атауы
Сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫ (ПРОФИЦИТ)
- 89
6. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫН ҚАРЖЫЛАНДЫРУ (ПРОФИЦИТІН ПАЙДАЛАНУ)
89
Санаты Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Қарыздар түсімі
0
Функционалдық топ Атауы
Сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
1
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
89
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
15 желтоқсандағы № 39/1
шешіміне 3-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
27 желтоқсандағы №26/1
шешіміне 7-қосымша
2025 жылға арналған Бөржар ауылдық округінің бюджеті
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3