5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных;

5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі;

1. Агыбетский сельский округ.
Общая площадь Агыбетского сельского округа составляет 52 798 гектаров. Из этой территории всего 41 833 гектара предназначены для сельскохозяйственного использования, включая: (в том числе пашни — 13 252 гектара, из них орошаемые пашни — 77 гектаров сады — 20 гектаров пастбища — 27 343,7 гектара, сенокосы — 973 гектара земли населҰнных пунктов — 530,4 гектара. Земельные участки, предназначенные для сельскохозяйственных целей, принадлежат 17 негосударственным юридическим лицам, 57 крестьянским хозяйствам и 10 производственным кооперативам. Агыбетский сельский округ состоит из населҰнных пунктов Агыбет, Алгабас, Жулдыз и Жанаталап. В настоящее время в округе проживает всего 2 239 человек. Административным центром сельского округа является населҰнный пункт Агыбет.

1. Ағыбет ауыл округі.
Ағыбет ауыл округінің жалпы жер көлемі 52 798 гектарды құрайды. Осы жер учаскелерінің ішінде барлығы 41 833 гектар ауыл шаруашылығы мақсатына арналған (оның ішінде егістік 13 252 гектар, одан суармалы егістік 77 гектар, бау 20 гектар, жайылым 27 343,7 гектар, шабындық 973 гектар елді мекен жері 530,4 гектар. Ауыл шаруашылығы мақсатына арналған жер учаскелері 17 мемлекеттік емес заңды тұлғаға, 57 шаруа қожалыққа, 10 өндірістік кооперативке тиесілі.
Ағыбет ауыл округі Ағыбет, Алғабас, Жұлдыз, Жаңаталап елді мекендерінен құралған және бүгінгі таңда ауыл округінде жалпы 2239 мың халық қоныстанған. Ауыл округінің орталығы Ағыбет елді мекені.

Агыбетский сельский округ, входящий в горную зону, получает ежегодное количество осадков в пределах 350–400 мм. В период с температурой выше 10 градусов количество выпадающих осадков не превышает 80 мм. Рельеф данной местности отличается горными склонами, расчленҰнными речными равнинами, возвышенностями и водоразделами. В связи с особенностями ландшафта, территория благоприятна для разведения племенного скота: казахской белоголовой, ангусской породы и черно-пҰстрых (молочных) коров. На серо-бурых горных почвах произрастают каратауский полынь, наргия и другие травянистые растения, а также кустарники — боярышник, карагана, дикая яблоня и абрикос. Вдоль рек растут ива, тополь, джида и камыш.
На сегодняшний день в сельском округе насчитывается 3 026 голов крупного рогатого скота, 27 144 головы мелкого рогатого скота, 1 742 лошади. Для обслуживания данного поголовья построены 2 пункта для обработки скота и 4 пункта искусственного осеменения. Кроме того, в округе имеется всего 18 действующих скотных дворов. Данные о поголовье сельскохозяйственных животных по населҰнным пунктам.
НаселҰнный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
1
Агыбет
-

Тау аймағына кіретін Ағыбет ауыл округінің жылдық ылғал мөлшері 350-400 мм, 10 градустен жоғары кезеңде ылғылдың түсуі 80 мм-ден аспайды.
Бұл аймақтың рельефі тау беткейлері мен бөлшектенген өзен жазықтары және белестер мен су айрықтарымен өзгешеленеді. Жер жағдайына байланысты асыл тұқымды қазақтың ақбас, ангус, қарала (сауынды сиыр) сиырларын өсіруге қолайлы.
Таудың сұр-қоңыр топырағанда Қаратау жусаны, нарғия т.б. шөптесіндер мен бұта аралас долана, тобылғы, жабайы алма, өрік: өзен бойларында тал, терек, жиде, қамыс өседі.
Ауыл округінде бүгінгі таңда 3026 бас ірі қара мал, 27 144 бас уақ мал, 1742 бас жылқы және аталған малдарға барлығы 2 мал тоғыту орны, 4 қолдан ұрықтандыру пункті салынған. Сонымен қатар ауыл округінде барлығы 18 пайдаланудағы мал қора бар.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер
Қ/с
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Уақ мал
1
Ағыбет
-

578
5882
8741
Итого:
27 343,7
1742
3026
27 144
45700,4
Категории земель на основании правоустанавливающих документов по Агыбетскому сельскому округу района Байдибек, на территории административно-территориальной единицы в разрезе собственников земельных участков и землепользователей схема (карта)расположения пастбищ
Благоприятные схемы пастбищных оборотов по Агыбетскому сельскому округу района Байдибек и внешних и внутренних границ пастбищ, в том числе сезонных пастбищ карта с обозначением площадей и объектов пастбищной инфраструктуры
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III — пастбища для выпаса скота в августе-сентябре
инфраструктурные объекты пастбищ (реки)
На норму водопотребления пастбищепользователей по Агыбетскому сельскому округу района Байдибек соответствующие источники воды (озера ,реки, пруды, орошение или орошение схема доступа к каналам, трубчатым или шахтным колодцам)
Условные обозначения:
источники воды (реки)
схема доступа к источникам воды
Пастбища для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих пастбищ по Агыбетскому сельскому округу района Байдибек схема перераспределения и его передачи и схема размещения на отдаленных пастбищах поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными вблизи сельского округа
Условные обозначения:
Пастбища, расположенные вблизи населҰнного пункта
Пастбища, выделяемые лицам без собственных пастбищ для выпаса скота на отдалҰнных территориях
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и выгонки сельскохозяйственных животных по Агыбетскому сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III – Пастбища для выпаса скота в августе-сентябре
условное обозначение сезонных маршрутов выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных

578
5882
8741
Барлығы:
27 343,7
1742
3026
27 144
45700,4
Бәйдібек ауданының Ағыбет ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Бәйдібек ауданының Ағыбет ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері (өзендер)
Бәйдібек ауданының Ағыбет ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Бәйдібек ауданының Ағыбет ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекеннің маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылымдар
Бәйдібек ауданының Ағыбет ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі

724
9319
33 432,5
Итого:
18311
2923
7154
59982
226 340
Категории земель на основании правоустанавливающих документов по Акбастаускому сельскому округу района Байдибек, на территории административно-территориальной единицы в разрезе собственников земельных участков и землепользователей схема (карта)расположения пастбищ
Благоприятные схемы пастбищных оборотов по Акбастаускому сельскому округу района Байдибек и внешних и внутренних границ пастбищ, в том числе сезонных пастбищ карта с обозначением площадей и объектов пастбищной инфраструктуры
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III — пастбища для выпаса скота в августе-сентябре
инфраструктурные объекты пастбищ (реки)
На норму водопотребления пастбищепользователей по Акбастаускому сельскому округу района Байдибек соответствующие источники воды (озера ,реки, пруды, орошение или орошение схема доступа к каналам, трубчатым или шахтным колодцам)
Условные обозначения:
источники воды (реки)
схема доступа к источникам вод
Пастбища для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих пастбищ по Акбастаускому сельскому округу района Байдибек схема перераспределения и его передачи и схема размещения на отдаленных пастбищах поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными вблизи сельского округа
Условные обозначения:
Пастбища, расположенные вблизи населҰнного пункта
Пастбища, выделяемые лицам без собственных пастбищ для выпаса скота на отдалҰнных территориях
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и выгонки сельскохозяйственных животных по Акбастаускому сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III – Пастбища для выпаса скота в августе-сентябре
условное обозначение сезонных маршрутов выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных

724
9319
33 432,5
Барлығы:
18311
2923
7154
59982
226 340
Бәйдібек ауданының Ақбастау ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Бәйдібек ауданының Ақбастау ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер)
Бәйдібек ауданының Ақбастау ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Бәйдібек ауданының Ақбастау ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Бәйдібек ауданының Ақбастау ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі

3. Алгабасский сельский округ.
Общая площадь Алгабасского сельского округа составляет 84 846 гектаров. Из них 71 335 гектаров предназначены для сельскохозяйственного назначения (в том числе пашня — 18 844,30 гектара, из них орошаемые земли — 2 426,80 гектара, сады — 24 гектара, пастбища — 52 245 гектаров, сенокосы — 997 гектаровземли населҰнных пунктов — 478,30 гектара. Земельные участки сельскохозяйственного назначения принадлежат 18 негосударственным юридическим лицам, 213 крестьянским (фермерским) хозяйствам и 5 производственным кооперативам. Алгабасский сельский округ состоит из населҰнных пунктов Шакпак, Казата, Танатар и Усиктас. На сегодняшний день в сельском округе проживает всего 4368 человек. Административным центром сельского округа является населҰнный пункт Шакпак.

3. Алғабас ауыл округі.
Алғабас ауыл округінің жалпы жер көлемі 84846 гектарды құрайды. Осы жер учаскелерінің ішінде барлығы 71335 гектар ауыл шаруашылығы мақсатына арналған (оның ішінде егістік 18844,30 гектар, одан суармалы егістік 2426,80 гектар, бау 24 гектар, жайылым 52245 гектар, шабындық 997 гектар елді мекен жері 478,30 гектар. Ауыл шаруашылығы мақсатына арналған жер учаскелері 18 мемлекеттік емес заңды тұлғаға, 213 шаруа қожалыққа, 5 өндірістік кооперативке тиесілі.
Алғабас ауыл округі Шақпақ, Қазата, Таңатар, Үсіктас елді мекендерінен құралған және бүгінгі таңда ауыл округінде жалпы 4368 мың халық қоныстанған. Ауыл округінің орталығы Шақпақ елді мекені.

Алгабасский сельский округ, входящий в горную зону, получает в год от 350 до 400 мм осадков. В период с температурой выше 10 градусов количество осадков не превышает 80 мм. Рельеф данной местности отличается горными склонами, расчленҰнными речными равнинами, холмами и водоразделами. В связи с особенностями почвы и рельефа, территория благоприятна для разведения племенного крупного рогатого скота, таких как казахская белоголовая, ангус и дойные черно-пҰстрые породы.
На серо-бурых почвах горного региона произрастают типичные для Каратау виды — полынь, нарғия и другие травянистые растения, а также кустарники, включая боярышник, тобылгы, дикое яблоня и абрикос. Вдоль рек встречаются тал, тополь, жиде и камыш.
На сегодняшний день в сельском округе содержится 5 585 голов крупного рогатого скота, 62 546 голов мелкого рогатого скота, 3 180 голов лошадей, 36 верблюдов. Для обслуживания скота построены 3 места для санитарной обработки животных (тоғыт), 3 пункта искусственного осеменения. Также в округе имеется 33 используемых скотных двора.
Из всего поголовья 1 476 голов скота (в том числе 149 голов КРС, 114 лошадей и 1 213 голов МРС) содержатся в стойловых условиях и откармливаются, то есть эти животные не нуждаются в пастбищах.
Данные о поголовье сельскохозяйственных животных по населенным пунктам:
населҰнный пункт
верблюд
лошадь
крупный рогатый скот
мелкий рогатый скот
1
Шакпак

Тау аймағына кіретін Алғабас ауыл округінің жылдық ылғал мөлшері 350-400 мм, 10 градустен жоғары кезеңде ылғылдың түсуі 80 мм-ден аспайды.
Бұл аймақтың рельефі тау беткейлері мен бөлшектенген өзен жазықтары және белестер мен су айрықтарымен өзгешеленеді. Жер жағдайына байланысты асыл тұқымды қазақтың ақбас, ангус, қарала (сауынды сиыр) сиырларын өсіруге қолайлы.
Таудың сұр-қоңыр топырағанда Қаратау жусаны, нарғия т.б. шөптесіндер мен бұта аралас долана, тобылғы, жабайы алма, өрік: өзен бойларында тал, терек, жиде, қамыс өседі.
Ауыл округінде бүгінгі таңда 5585 бас ірі қара мал, 62546 бас уақ мал, 3180 бас жылқы, 36 бас түйе және аталған малдарға барлығы 3 мал тоғыту орны, 3 қолдан ұрықтандыру пункті салынған. Сонымен қатар ауыл округінде барлығы 33 пайдаланудағы мал қора бар. Осы көрсетілген малдардың ішінде барлығы 1476 бас ( 149 ірі қара, 114 жылқы, 1213 уақ мал) мал бір орында, қоралық жағдайда ұсталынып, бордақыланатын малдар есебінде. Яғни барлығы 1476 бас мал жайылымды қажет етпейді.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер
Қ/с
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Уақ мал
1
Шақпақ

150
3 798,5
Итого:
52245
36
2017
5449
53628
93300,1
Категории земель на основании правоустанавливающих документов по Алгабаскому сельскому округу района Байдибек, на территории административно-территориальной единицы в разрезе собственников земельных участков и землепользователей схема (карта)расположения пастбищ
Благоприятные схемы пастбищных оборотов по Алгабаскому сельскому округу района Байдибек и внешних и внутренних границ пастбищ, в том числе сезонных пастбищ карта с обозначением площадей и объектов пастбищной инфраструктуры
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III — пастбища для выпаса скота в августе-сентябре
инфраструктурные объекты пастбищ (реки)
На норму водопотребления пастбищепользователей по Алгабаскому сельскому округу района Байдибек
соответствующие источники воды (озера ,реки, пруды, орошение или орошение схема доступа к каналам, трубчатым или шахтным колодцам)
Условные обозначения:
источники воды (реки)
схема доступа к источникам вод
Пастбища для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих пастбищ по Алгабаскому сельскому округу района Байдибек схема перераспределения и его передачи и схема размещения на отдаленных пастбищах поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными вблизи сельского округа
Условные обозначения:
Пастбища, расположенные вблизи населҰнного пункта
Пастбища, выделяемые лицам без собственных пастбищ для выпаса скота на отдалҰнных территориях
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и выгонки сельскохозяйственных животных по Алгабаскому сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III – Пастбища для выпаса скота в августе-сентябре
условное обозначение сезонных маршрутов выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных

150
3 798,5
Барлығы:
52245
36
2017
5449
53628
93300,1
Бәйдібек ауданының Алғабас ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Бәйдібек ауданының Алғабас ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер)
Бәйдібек ауданының Алғабас ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Бәйдібек ауданының Алғабас ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Бәйдібек ауданының Алғабас ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі

В настоящее время в сельском округе насчитывается 9711 голов крупного рогатого скота, 71914 голов мелкого рогатого скота, 5097 голов лошадей, и для указанного скота построено всего 5 мест для содержания скота и 7 пунктов искусственного осеменения. Кроме того, в сельском округе эксплуатируется 51 действующий животноводческий двор. Из указанного поголовья всего 1945 голов (335 крупного рогатого скота, 565 лошадей, 1045 мелкого рогатого скота) содержатся на одном месте, в загонах и используются для откорма. То есть всего 1945 голов скота не нуждаются в пастбище.
Данные о численности сельскохозяйственных животных по населенному пункту
НаселҰнный пункт
Лошади
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
1
Боралдай

Ауыл округінде бүгінгі таңда 9711 бас ірі қара мал, 71914 бас уақ мал, 5097 бас жылқы және аталған малдарға барлығы 5 мал тоғыту орны, 7 қолдан ұрықтандыру пункті салынған. Сонымен қатар ауыл округінде барлығы 51 пайдаланудағы мал қора бар. Осы көрсетілген малдардың ішінде барлығы 1945 бас ( 335 ірі қара, 565 жылқы, 1045 уақ мал) мал бір орында, қоралық жағдайда ұсталынып, бордақыланатын малдар есебінде. Яғни барлығы 1945 бас мал жайылымды қажет етпейді.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер
Қ/с
Елді мекен
Жылқы
Ірі қара мал
Уақ мал
1
Боралдай

4964
15723
Итого:
42 038
5097
9711
71914
222709
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы Боралдайского сельского округа района Байдибек, в разрезе категорий земель, владельцев и пользователей земельных участков на основании правоустанавливающих документов
Карта с обозначением благоприятных схем пастбищных оборотов и границ пастбищ, включая сезонные пастбища, внешних и внутренних границ и площадей, а также объектов пастбищной инфраструктуры на территории Боралдайского сельского округа района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III — пастбища для выпаса скота в августе-сентябре инфраструктурные объекты пастбищ (реки)
Схема доступа к водным источникам (озҰрам, рекам, прудам, оросительным или дренажным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) согласно нормам потребления воды пользователями пастбищ на территории Боралдайского сельского округа района Байдибек
Условные обозначения:
источники воды (реки)
схема доступа к источникам вод
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих пастбищ на территории Боралдайского сельского округа района Байдибек, и схема перевода на предоставляемые пастбища, а также схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами вблизи сельского округа, на удалҰнные пастбища
Условные обозначения:
Пастбища, расположенные вблизи населҰнного пункта
Пастбища, выделяемые лицам без собственных пастбищ для выпаса скота на отдалҰнных территориях
Календарный график использования пастбищ, определяющий сезонные маршруты выпаса и выпаса сельскохозяйственных животных на территории Боралдайского сельского округа района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III – Пастбища для выпаса скота в августе-сентябре
условное обозначение сезонных маршрутов выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных

4964
15723
Барлығы:
42 038
5097
9711
71914
222709
Бәйдібек ауданының Боралдай ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Бәйдібек ауданының Боралдай ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер)
Бәйдібек ауданының Боралдай ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Бәйдібек ауданының Боралдай ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Бәйдібек ауданының Боралдай ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі

5. Борлысайский сельский округ
Общая площадь земель Борлысайского сельского округа составляет 35 888,5 гектаров. Из них 24 194,63 гектара предназначены для сельскохозяйственного назначения, в том числе: пашни – 4 317 гектаров, пастбища – 19 877,63 гектара. Земли населҰнных пунктов занимают 547 гектаров. Участки сельскохозяйственного назначения находятся в собственности и/или пользовании 12 негосударственных юридических лиц, 121 крестьянского (фермерского) хозяйства и 1 производственного кооператива
Борлысайский сельский округ состоит из населҰнных пунктов Актас, Кошкарата, Кенсай и Шукуршак. В настоящее время в сельском округе проживает в общей сложности 2 727 человек. Административным центром округа является село Актас.
Годовое количество осадков в Борлысайском сельском округе, входящем в горную зону, составляет 350-400 мм, при этом в период с температурой выше 10 градусов осадки не превышают 80 мм. Рельеф этой территории характеризуется горными склонами, расчленҰнными речными равнинами, а также возвышенностями и водоразделами. В связи с особенностями земельных условий здесь благоприятно выращивать породистых казахских белоголовых (Ақбас), ангус и қарала (молочных) коров. На серо-коричневых горных почвах растут каратауский жусан, наргия и другие травы, а также кустарники — долана, тобылғы, дикие яблони, абрикосы; вдоль рек произрастают ивы, тополь, бузина и камыш. На сегодняшний день в сельском округе насчитывается 4433 головы крупного рогатого скота, 21313 голов мелкого рогатого скота, 1893 головы лошадей, и для указанного скота построены 1 место для содержания животных и 1 пункт ручного осеменения. Кроме того, в сельском округе имеется всего 6 используемых скотных дворов. Из указанного количества скота всего 2338 голов (84 крупного рогатого скота, 32 лошади, 2222 мелкого рогатого скота) содержатся в одном месте, в загонах и считаются откормочными животными. Таким образом, всего 2338 голов скота не нуждаются в выпасе. Данные о поголовье сельскохозяйственных животных по населенным пунктам
НаселҰнный пункт
Лошадь
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
1
Актас

5. Борлысай ауыл округі.
Борлысай ауыл округінің жалпы жер көлемі 35888,5 гектарды құрайды. Осы жер учаскелерінің ішінде барлығы 24194,63 гектар ауыл шаруашылығы мақсатына арналған (оның ішінде егістік 4317 гектар, жайылым 19877,63 гектар, елді мекен жері 547 гектар. Ауыл шаруашылығы мақсатына арналған жер учаскелері 12 мемлекеттік емес заңды тұлғаға, 121 шаруа қожалыққа, 1 өндірістік кооперативке тиесілі.
Борлысай ауыл округі Ақтас, Қошқарата, Кеңсай, Шұқыршақ елді мекендерінен құралған және бүгінгі таңда ауыл округінде жалпы 2727 мың халық қоныстанған. Ауыл округінің орталығы Ақтас елді мекені.
Тау аймағына кіретін Борлысай ауыл округінің жылдық ылғал мөлшері 350-400 мм, 10 градустен жоғары кезеңде ылғылдың түсуі 80 мм-ден аспайды.
Бұл аймақтың рельефі тау беткейлері мен бөлшектенген өзен жазықтары және белестер мен су айрықтарымен өзгешеленеді. Жер жағдайына байланысты асыл тұқымды қазақтың ақбас, ангус, қарала (сауынды сиыр) сиырларын өсіруге қолайлы.
Таудың сұр-қоңыр топырағанда Қаратау жусаны, нарғия т.б. шөптесіндер мен бұта аралас долана, тобылғы, жабайы алма, өрік: өзен бойларында тал, терек, жиде, қамыс өседі.
Ауыл округінде бүгінгі таңда 4433 бас ірі қара мал, 21313 бас уақ мал, 1893 бас жылқы және аталған малдарға барлығы 1 мал тоғыту орны, 1 қолдан ұрықтандыру пункті салынған. Сонымен қатар ауыл округінде барлығы 6 пайдаланудағы мал қора бар. Осы көрсетілген малдардың ішінде барлығы 2338 бас (84 ірі қара, 32 жылқы, 2222 уақ мал) мал бір орында, қоралық жағдайда ұсталынып, бордақыланатын малдар есебінде. Яғни барлығы 2338 бас мал жайылымды қажет етпейді.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер
Қ/с
Елді мекен
Жылқы
Ірі қара мал
Уақ мал
1
Ақтас

420
864
Всего:
19877,63
1893
4433
21313
44553,6
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы Бугунского сельского округа района Байдибек, с указанием категорий земель, собственников и пользователей земельных участков на основании правоустанавливающих документов
Карта с обозначением оптимальных схем пастбищного оборота и границ (внешних и внутренних) пастбищ, в том числе сезонных пастбищ, а также объектов пастбищной инфраструктуры по Борлысайскому сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III — пастбища для выпаса скота в августе-сентябр инфраструктурные объекты пастбищ (реки)
Схема доступа к водным источникам (озҰрам, рекам, прудам, оросительным или дренажным каналам, трубным или шахтным колодцам) для пользователей пастбищ в Борлысайском сельском округе района Байдибек в соответствии с нормами потребления воды
Условные обозначения:
источники воды (реки)
схема доступа к источникам вод
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих пастбищ, а также схема перевода их на предоставляемые пастбища и размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами вблизи сельского округа, на удалҰнные пастбища на территории Борлысайского сельского округа района Байдибек
Условные обозначения:
Пастбища, расположенные вблизи населҰнного пункта
Пастбища, выделяемые лицам без собственных пастбищ для выпаса скота на отдалҰнных территория
Календарный график использования пастбищ, обозначающий сезонные маршруты выпаса и выпаса сельскохозяйственных животных на территории Борлысайского сельского округа района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III – Пастбища для выпаса скота в августе-сентябре
условное обозначение сезонных маршрутов выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных

420
864
Барлығы:
19877,63
1893
4433
21313
44553,6
Бәйдібек ауданының Борлысай ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Бәйдібек ауданының Борлысай ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер)
Бәйдібек ауданының Борлысай ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Бәйдібек ауданының Борлысай ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Бәйдібек ауданының Борлысай ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі

21853
48339
Всего:
50538
98
3510
5643
91012
173213
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы Богенского сельского округа района Байдибек на основе правоустанавливающих документов с указанием категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей
Карта с обозначением удобных схем пастбищного оборота и границ (внешних и внутренних) пастбищ, включая сезонные пастбища, а также объектов инфраструктуры пастбищ в Богенском сельском округе района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III — пастбища для выпаса скота в августе-сентябр инфраструктурные объекты пастбищ (реки)
Схема доступа к источникам воды (озҰрам, рекам, прудам, оросительным или орошаемым каналам, трубчатым или шахтным колодцам) согласно нормам потребления воды пользователями пастбищ в Богенском сельском округе района Байдибек
Условные обозначения:
источники воды (реки)
схема доступа к источникам вод
района Байдибек, Богенский сельский округ Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных лиц, не имеющих пастбищ, и (или) юридических лиц с переводом их на предоставляемые пастбища, а также схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных лиц, не обеспеченных пастбищами вблизи сельского округа, на отдалҰнные пастбища
Условные обозначения:
Пастбища, расположенные вблизи населҰнного пункта
Пастбища, выделяемые лицам без собственных пастбищ для выпаса скота на отдалҰнных территориях
Календарный график использования пастбищ и сезонных маршрутов выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных в Богенском сельском округе района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III – Пастбища для выпаса скота в августе-сентябре
условное обозначение сезонных маршрутов выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных

21853
48339
Барлығы:
50538
98
3510
5643
91012
173213
Бәйдібек ауданының Бөген ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Бәйдібек ауданының Бөген ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер)
Бәйдібек ауданының Бөген ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Бәйдібек ауданының Бөген ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Бәйдібек ауданының Бөген ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі

7. Жамбылский сельский округ
Общая площадь Жамбылского сельского округа составляет 92 639,5 гектаров. Из этих земельных участков всего 78 830 гектаров предназначены для сельскохозяйственных целей (в том числе пашня — 12 665,5 гектаров, из них орошаемая пашня — 2 812,94 гектаров, сады — 19 гектаров, пастбища — 63 538,22 гектаров, сенокосы — 1 865,9 гектаров, земли населҰнных пунктов — 941,94 гектаров). Земельные участки сельскохозяйственного назначения принадлежат 41 государственной юридической организации, 110 крестьянским хозяйствам, 17 производственным кооперативам.
Жамбылский сельский округ состоит из населҰнных пунктов Жамбыл, Жюзимдик, Кызылжар, Таскудык, Шыбыт, и на сегодняшний день в сельском округе проживает всего 3113 тысяч человек. Административным центром сельского округа является населҰнный пункт Жамбыл.
Жамбылский сельский округ входит в зону пустыни. Рельеф этой местности представляет собой холмистую равнину, которая постепенно повышается с запада на восток.
Погода отличается тҰплым и сухим климатом. Зима короткая, в основном тҰплая. Толщина снежного покрова в среднем не превышает 11 см.

7. Жамбыл ауыл округі.
Жамбыл ауыл округінің жалпы жер көлемі 92 639,5 гектарды құрайды. Осы жер учаскелерінің ішінде барлығы 78830 гектар ауыл шаруашылығы мақсатына арналған (оның ішінде егістік 12665,5 гектар, одан суармалы егістік 2812,94 гектар, бау 19 гектар, жайылым 63538,22 гектар, шабындық 1865,9 гектар елді мекен жері 941,94 гектар. Ауыл шаруашылығы мақсатына арналған жер учаскелері 41 мемлекеттік заңды тұлғаға, 110 шаруа қожалыққа, 17 өндірістік кооперативке тиесілі.
Жамбыл ауыл округі Жамбыл, Жүзімдік, Қызылжар, Тасқұдық, Шыбыт елді мекендерінен құралған және бүгінгі таңда ауыл округінде жалпы 3113 мың халық қоныстанған. Ауыл округінің орталығы Жамбыл елді мекені.
Жамбыл ауыл округі шөл аймағына кіреді. Бұл аймақтың рельефі төбелі жазық болып, батыстан-шығысқа қарай жайлап жоғарылай бастайды.
Ауа райы жылы, құрғақты болып ерекшеленеді. Қысы қысқа, көбінесе жылы болады. Қардың қалыңдығы орта есеппен 11 см –ден аспайды.

Годовое количество влаги составляет 200–250 мм, в период выше 10 градусов количество осадков не превышает 60 мм.
Природно-климатические условия этой местности благоприятны для разведения казахских курдючных грубошҰрстных овец и мериносов.
На сегодняшний день в сельском округе содержится 30 верблюдов, 4857 голов крупного рогатого скота, 93 830 голов мелкого рогатого скота, 2676 голов лошадей, и на указанный скот построены всего 3 места для санитарной обработки скота, 4 пункта искусственного осеменения. Кроме того, в сельском округе имеется всего 103 используемых скотных двора. Из всего указанного поголовья 2178 голов (105 голов крупного рогатого скота, 56 голов лошадей, 2017 голов мелкого рогатого скота) содержатся в одном месте, в стойловых условиях, как откармливаемый скот. То есть всего 2178 голов скота не нуждаются в пастбищах.
Данные о количестве сельскохозяйственных животных по населҰнным пунктам
НаселҰнный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
1
Жамбыл

Жылдық ылғал мөлшері 200-250 мм, 10 градустен жоғары кезеңде ылғылдың түсуі 60 мм-ден аспайды.
Бұл аймақтың табиғи ауа райы қазақтың құйрықты қылшық жүнді қойы және меренос өсіруге қолайлы.
Ауыл округінде бүгінгі таңда 30 түйе, 4857 бас ірі қара мал, 93830 бас уақ мал, 2676 бас жылқы және аталған малдарға барлығы 3 мал тоғыту орны, 4 қолдан ұрықтандыру пункті салынған. Сонымен қатар ауыл округінде барлығы 103 пайдаланудағы мал қора бар. Осы көрсетілген малдардың ішінде барлығы 2178 бас ( 105 ірі қара, 56 жылқы, 2017 уақ мал) мал бір орында, қоралық жағдайда ұсталынып, бордақыланатын малдар есебінде. Яғни барлығы 2178 бас мал жайылымды қажет етпейді.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер
Қ/с
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Уақ мал
1
Жамбыл

9925
33099
Всего:
63538,22
30
2676
4857
93830
304 179
Схема (карта) расположения пастбищ в пределах административно-территориальной единицы Жамбылского сельского округа района Байдибек с указанием категорий земель, владельцев и пользователей земельных участков на основе правоустанавливающих документов
Схемы оптимального использования пастбищных оборотов и карта расположения пастбищ, включая внешние и внутренние границы сезонных пастбищ, а также объекты пастбищной инфраструктуры по Жамбылскому сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III — пастбища для выпаса скота в августе-сентябр инфраструктурные объекты пастбищ (реки)
Схема доступа к водным источникам (озҰрам, рекам, прудам, орошительным или ирригационным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) согласно нормам потребления воды пользователями пастбищ по Жамбылскому сельскому округу района Байдибек
источники воды (реки)
схема доступа к источникам вод
Схема перераспределения пастбищ и перевода их в пастбища, предоставляемые для размещения поголовья сельскохозяйственных животных лицами, не имеющими пастбищ, физических и (или) юридических лиц по Жамбылскому сельскому округу района Байдибек, а также схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных лицами, не обеспеченными пастбищами, в отдалҰнных пастбищах
Условные обозначения:
Пастбища, расположенные вблизи населҰнного пункта
Пастбища, выделяемые лицам без собственных пастбищ для выпаса скота на отдалҰнных территориях
Календарный график использования пастбищ и обозначения сезонных маршрутов выпаса и выгона сельскохозяйственных животных по Жамбылскому сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III – Пастбища для выпаса скота в августе-сентябре
условное обозначение сезонных маршрутов выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных

9925
33099
Барлығы:
63538,22
30
2676
4857
93830
304 179
Бәйдібек ауданының Жамбыл ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Бәйдібек ауданының Жамбыл ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер)
Бәйдібек ауданының Жамбыл ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемас
Бәйдібек ауданының Жамбыл ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Бәйдібек ауданының Жамбыл ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі

8. Алмалы сельский округ.
Общая площадь земель Алмалы сельского округа составляет 42670,54 гектаров. Из этих земель всего 37955,54 гектара отведено под сельскохозяйственные нужды (в том числе пашня — 4432,97 гектаров, из них орошаемая пашня — 12 гектаров, пастбища — 26153,77 гектаров, сенокосы — 3628,8 гектаров, земли населҰнных пунктов — 4715 гектаров). Земельные участки, предназначенные для сельского хозяйства, принадлежат 20 негосударственным юридическим лицам, 56 крестьянским хозяйствам, 3 производственным кооперативам.

8. Алмалы ауыл округі.
Алмалы ауыл округінің жалпы жер көлемі 42670,54 гектарды құрайды. Осы жер учаскелерінің ішінде барлығы 37955,54 гектар ауыл шаруашылығы мақсатына арналған (оның ішінде егістік 4432,97 гектар, одан суармалы егістік 12 гектар, жайылым 26153,77 гектар, шабындық 3628,8 гектар елді мекен жері 4715 гектар. Ауыл шаруашылығы мақсатына арналған жер учаскелері 20 мемлекеттік емес заңды тұлғаға, 56 шаруа қожалыққа, 3 өндірістік кооперативке тиесілі.

Алмалы сельский округ состоит из населҰнных пунктов Алмалы, Байдибек ата, Жарыкбас, Байжанай и на сегодняшний день в округе проживает всего 2 709 тысяч человек. Центр округа — населҰнный пункт Алмалы.
Алмалы сельский округ, относящийся к горной зоне, имеет годовое количество осадков 350-400 мм, в период с температурой выше 10 градусов осадков выпадает не более 80 мм.
Рельеф данной местности отличается горными склонами, расчленҰнными речными равнинами, возвышенностями и водоразделами. По условиям местности благоприятно разводить породистых казахских акбасов, ангусов и карал (молочных коров).
На серо-коричневых горных почвах произрастают каратау жусан, наргия и другие травянистые растения, а также кустарники — долана, тобылғы, дикие яблони, сливы; вдоль рек растут ивы, тополя, жиде, камыш.

Алмалы ауыл округі Алмалы, Бәйдібек ата, Жарықбас, Байжансай елді мекендерінен құралған және бүгінгі таңда ауыл округінде жалпы 2 709 мың халық қоныстанған. Ауыл округінің орталығы Алмалы елді мекені.
Тау аймағына кіретін Алмалы ауыл округінің жылдық ылғал мөлшері 350-400 мм, 10 градустен жоғары кезеңде ылғылдың түсуі 80 мм-ден аспайды.
Бұл аймақтың рельефі тау беткейлері мен бөлшектенген өзен жазықтары және белестер мен су айрықтарымен өзгешеленеді. Жер жағдайына байланысты асыл тұқымды қазақтың ақбас, ангус, қарала (сауынды сиыр) сиырларын өсіруге қолайлы.
Таудың сұр-қоңыр топырағанда Қаратау жусаны, нарғия т.б. шөптесіндер мен бұта аралас долана, тобылғы, жабайы алма, өрік: өзен бойларында тал, терек, жиде, қамыс өседі.

В сельском округе на сегодняшний день насчитывается 3492 головы крупного рогатого скота, 20480 голов мелкого рогатого скота, 2133 головы лошадей, и для этих животных построено 2 места содержания скота, 2 пункта искусственного осеменения. Кроме того, в округе имеется всего 9 используемых животноводческих ферм. Из указанного поголовья 1630 голов (182 крупного рогатого скота, 12 лошадей, 1436 мелкого рогатого скота) содержатся в одном месте, в фермерских условиях на откорме, то есть эти 1630 голов не нуждаются в выпасе.
Данные о поголовье сельскохозяйственных животных по населҰнным пунктам.
НаселҰнный пункт
Лошадь
Крупный рогатый скот
мелкий рогатый скот
1
Алмалы

Ауыл округінде бүгінгі таңда 3492 бас ірі қара мал, 20480 бас уақ мал, 2133 бас жылқы және аталған малдарға барлығы 2 мал тоғыту орны, 2 қолдан ұрықтандыру пункті салынған. Сонымен қатар ауыл округінде барлығы 9 пайдаланудағы мал қора бар. Осы көрсетілген малдардың ішінде барлығы 1630 бас ( 182 ірі қара, 12 жылқы, 1436 уақ мал) мал бір орында, қоралық жағдайда ұсталынып, бордақыланатын малдар есебінде. Яғни барлығы 1630 бас мал жайылымды қажет етпейді.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер
Қ/с
Елді мекен
Жылқы
Ірі қара мал
Уақ мал
1
Алмалы

257
431,4
Итого:
26153.77
2133
3492
20480
41451
Схема (карта) размещения пастбищ на территории административно-территориальной единицы по Алмалы сельскому округу района Байдибек на основе правоустанавливающих документов, с указанием категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей
Карта с обозначением оптимальных схем пастбищных оборотов, а также внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, включая сезонные пастбища, и объектов пастбищной инфраструктуры по Алмалы сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III — пастбища для выпаса скота в августе-сентябр инфраструктурные объекты пастбищ (реки)
Схема доступа к источникам воды (озҰрам, рекам, прудам, оросительным или поливным каналам, трубным или шахтным колодцам) согласно нормам потребления воды пользователями пастбищ по Алмалы сельскому округу района Байдибек
источники воды (реки)
схема доступа к источникам вод
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих пастбищ, и схема перевода их на предоставляемые пастбища, а также схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами вблизи сельского округа, на отдалҰнные пастбища по Алмалы сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
Пастбища, расположенные вблизи населҰнного пункта
Пастбища, выделяемые лицам без собственных пастбищ для выпаса скота на отдалҰнных территориях
Календарный график использования пастбищ, определяющий сезонные маршруты выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных по Алмалы сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III – Пастбища для выпаса скота в августе-сентябре
условное обозначение сезонных маршрутов выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных

257
431,4
Барлығы:
26153.77
2133
3492
20480
41451
Бәйдібек ауданының Алмалы ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Бәйдібек ауданының Алмалы ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер)
Бәйдібек ауданының Алмалы ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Бәйдібек ауданының Алмалы ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Бәйдібек ауданының Алмалы ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі

9. Коктерек сельский округ.
Общая площадь земель Коктерек сельского округа составляет 35650 гектаров. Из этих земель всего 30267 гектаров отведено под сельскохозяйственные нужды (в том числе пашня — 10713 гектаров, из них орошаемая пашня — 312 гектаров, сады — 32 гектара, пастбища — 17745 гектаров, сенокосы — 1465 гектаров), земли населҰнных пунктов — 3648 гектаров. Земельные участки, предназначенные для сельского хозяйства, принадлежат 9 негосударственным юридическим лицам, 46 крестьянским хозяйствам, 7 производственным кооперативам.
Коктерек сельский округ состоит из населҰнных пунктов Ынтымақ, Бірлік, Кеңестөбе и на сегодняшний день в округе проживает всего 2835 тысяч человек. Центр округа — населҰнный пункт Кеңестөбе.

9. Көктерек ауыл округі.
Көктерек ауыл округінің жалпы жер көлемі 35650 гектарды құрайды. Осы жер учаскелерінің ішінде барлығы 30267 гектар ауыл шаруашылығы мақсатына арналған (оның ішінде егістік 10713 гектар, одан суармалы егістік 312 гектар, бау 32 гектар, жайылым 17745 гектар, шабындық 1465 гектар) елді мекен жері 3648 гектар. Ауыл шаруашылығы мақсатына арналған жер учаскелері 9 мемлекеттік емес заңды тұлғаға, 46 шаруа қожалыққа, 7 өндірістік кооперативке тиесілі.
Көктерек ауыл округі Ынтымақ, Бірлік, Кеңестөбе елді мекендерінен құралған және бүгінгі таңда ауыл округінде жалпы 2835 мың халық қоныстанған. Ауыл округінің орталығы Кеңестөбе елді мекені.

Коктерек сельский округ относится к предгорной зоне. Годовое количество осадков составляет 250-300 мм, в период с температурой выше 10 градусов осадков выпадает не более 70 мм.
Рельеф данной местности характеризуется возвышенностями, хребтами и водоразделами. Этот район благоприятен для разведения породистых казахских акбас и ангусских коров.
В сельском округе на сегодняшний день насчитывается 1979 голов крупного рогатого скота, 15620 голов мелкого рогатого скота, 825 голов лошадей, и для этих животных построено 2 места содержания скота, 3 пункта искусственного осеменения. Кроме того, в округе имеется всего 33 используемых животноводческих ферм. Из указанного поголовья 1307 голов (203 крупного рогатого скота, 197 лошадей, 907 мелкого рогатого скота) содержатся в одном месте, в фермерских условиях на откорме, то есть эти 1307 голов не нуждаются в выпасе.
Данные о поголовье сельскохозяйственных животных по населҰнным пунктам.
НаселҰнный пункт
Лошади
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
1
Ынтымак

Көктерек ауыл округі тау алды аймағына кіреді. Жылдық ылғал мөлшері 250-300 мм, 10 градустен жоғары кезеңде ылғылдың түсуі 70 мм-ден аспайды.
Бұл аймақтың рельефі белестер мен жоталар және су айрықтарымен өзгешеленеді. Бұл аймақ асыл тұқымды қазақтың ақбас және ангус сиырларын өсіруге қолайлы.
Ауыл округінде бүгінгі таңда 1979 бас ірі қара мал, 15620 бас уақ мал, 825 бас жылқы және аталған малдарға барлығы 2 мал тоғыту орны, 3 қолдан ұрықтандыру пункті салынған. Сонымен қатар ауыл округінде барлығы 33 пайдаланудағы мал қора бар. Осы көрсетілген малдардың ішінде барлығы 1307 бас ( 203 ірі қара, 197 жылқы, 907 уақ мал) мал бір орында, қоралық жағдайда ұсталынып, бордақыланатын малдар есебінде. Яғни барлығы 1307 бас мал жайылымды қажет етпейді.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер
Қ/с
Елді мекен
Жылқы
Ірі қара мал
Уақ мал
1
Ынтымақ

948
8781
34923,5
Всего:
17745
825
1979
15620
126353
Схема (карта) расположенияпастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, владельцев земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Коктерекскому сельскому округу района Байдибек
Карта с обозначением оптимальных схем пастбищного оборота и внешних и внутренних границ пастбищ, включая сезонные пастбища, а также объектов пастбищной инфраструктуры по Коктерекскому сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III — пастбища для выпаса скота в августе-сентябр инфраструктурные объекты пастбищ (реки)
Схема доступа к водным источникам (озҰрам, рекам, прудам, орошаемым или поливным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) согласно нормам водопотребления пользователей пастбищ по Коктерекскому сельскому округу района Байдибек
источники воды (реки)
схема доступа к источникам во
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих пастбищ, и схема перевода их на предоставляемые пастбища, а также схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными вблизи сельского округа, на отдалҰнные пастбища по Коктерекскому сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
Пастбища, расположенные вблизи населҰнного пункта
Пастбища, выделяемые лицам без собственных пастбищ для выпаса скота на отдалҰнных территориях
Календарный график использования пастбищ, обозначающий сезонные маршруты выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных по Коктерекскому сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III – Пастбища для выпаса скота в августе-сентябре
условное обозначение сезонных маршрутов выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных

948
8781
34923,5
Барлығы:
17745
825
1979
15620
126353
Бәйдібек ауданының Көктерек ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Бәйдібек ауданының Көктерек ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер)
Бәйдібек ауданының Көктерек ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Бәйдібек ауданының Көктерек ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Бәйдібек ауданының Көктерек ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі

8318
30892
Итого:
80473
120
2914
4013
84602
256 881
Схема (карта) размещения пастбищ на территории административно-территориальной единицы по Мынбулакскому сельскому округу района Байдибек с указанием категорий земель на основании правоустанавливающих документов, собственников земельных участков и землепользователей
Карта с обозначением оптимальных схем пастбищеоборота по Мынбулакскому сельскому округу района Байдибек, включая внешние и внутренние границы и площади пастбищ, в том числе сезонных, а также объекты пастбищной инфраструктуры
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III — пастбища для выпаса скота в августе-сентябр инфраструктурные объекты пастбищ (реки)
Схема доступа к источникам водоснабжения (озҰрам, рекам, водоҰмам, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная в соответствии с нормами водопотребления пользователей, по Мынбулакскому сельскому округу района Байдибек
источники воды (реки)
схема доступа к источникам вод
Схема перераспределения пастбищ и перевода поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих собственных пастбищ, на предоставленные пастбища, а также схема размещения поголовья таких физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами вблизи сельского округа, на отдалҰнные пастбища по Мынбулакскому сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
Пастбища, расположенные вблизи населҰнного пункта
Пастбища, выделяемые лицам без собственных пастбищ для выпаса скота на отдалҰнных территориях
Календарный график использования пастбищ, обозначающий сезонные маршруты выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных по Мынбулакскому сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III – Пастбища для выпаса скота в августе-сентябре условное обозначение сезонных маршрутов выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных

8318
30892
Барлығы:
80473
120
2914
4013
84602
256 881
Бәйдібек ауданының Мыңбұлақ ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Бәйдібек ауданының Мыңбұлақ ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер) Бәйдібек ауданының Мыңбұлақ ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Бәйдібек ауданының Мыңбұлақ ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Бәйдібек ауданының Мыңбұлақ ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі

11. Шаянский сельский округ.
Общая площадь земель Шаянского сельского округа составляет 2530,51 гектар. Из них орошаемых земель — 246,69 гектар, пастбищ — 1582,99 гектар, земли населҰнного пункта — 230 гектар. На сегодняшний день в округе проживает всего 10 321 человек. Климат тҰплый, сухой. Зима короткая, преимущественно тҰплая. Средняя толщина снежного покрова не превышает 11 см. Годовое количество осадков — 200-250 мм, в период с температурой выше 10 градусов количество осадков не превышает 60 мм. В округе на сегодняшний день содержится 2455 голов крупного рогатого скота, 14 957 голов мелкого рогатого скота, 783 лошади, а также функционирует 1 ветеринарный пункт. Из указанного поголовья 2973 головы (303 крупного рогатого, 154 лошади, 2516 мелкого рогатого) содержатся в одном месте в загонах и откармливаются, то есть им не требуются пастбища.
Данные по количеству сельскохозяйственных животных по населҰнным пунктам:
НаселҰнный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
1
Шаян
0

11. Шаян ауыл округі.
Шаян ауыл округінің жалпы жер көлемі 2530,51 гектарды құрайды. Осы жер учаскелерінің ішінде суармалы 246,69 гектар, жайылым 1582,99 гектар, елді мекен жері 230 гектар.
Бүгінгі таңда ауыл округінде жалпы 10321 мың халық қоныстанған.
Ауа райы жылы, құрғақты болып ерекшеленеді. Қысы қысқа, көбінесе жылы болады. Қардың қалыңдығы орта есеппен 11 см –ден аспайды.
Жылдық ылғал мөлшері 200-250 мм, 10 градустен жоғары кезеңде ылғылдың түсуі 60 мм-ден аспайды.
Ауыл округінде бүгінгі таңда 2455 бас ірі қара мал, 14957 бас уақ мал, 783 бас жылқы және 1 мал дәрігерлік пункті салынған. Осы көрсетілген малдардың ішінде барлығы 2973 бас (303 ірі қара, 154 жылқы, 2516 уақ мал) мал бір орында, қоралық жағдайда ұсталынып, бордақыланатын малдар есебінде. Яғни барлығы 2973 бас мал жайылымды қажет етпейді.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер
Қ/с
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Уақ мал
1
Шаян
0

58217
Схема (карта) размещения пастбищ на территории административно-территориальной единицы по Шаянскому сельскому округу района Байдибек с указанием категорий земель, основанных на правоустанавливающих документах, собственников земельных участков и землепользователей
Схемы рационального пастбищеоборота и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, включая сезонные пастбища, а также объектов пастбищной инфраструктуры по Шаянскому сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III — пастбища для выпаса скота в августе-сентябр инфраструктурные объекты пастбищ (реки)
Схема доступа к источникам водоснабжения (озҰрам, рекам, водоҰмам, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) в соответствии с нормами водопотребления пользователей пастбищ по Шаянскому сельскому округу района Байдибек
источники воды (реки)
схема доступа к источникам вод
Схема перераспределения пастбищ и перевода поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих собственных пастбищ, на предоставленные пастбища, а также схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных таких физических и (или) юридических лиц на отдалҰнные пастбища в пределах Шаянского сельского округа района Байдибек района.
Условные обозначения:
Пастбища, расположенные вблизи населҰнного пункта
Пастбища, выделяемые лицам без собственных пастбищ для выпаса скота на отдалҰнных территориях
Календарный график использования пастбищ, обозначающий сезонные маршруты выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных по Шаянскому сельскому округу района Байдибек
Условные обозначения:
I — земли населҰнных пунктов
II — пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III – Пастбища для выпаса скота в августе-сентябре условное обозначение сезонных маршрутов выпаса и перегонки сельскохозяйственных животных

58217
Бәйдібек ауданының Шаян ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Бәйдібек ауданының Шаян ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер)
Бәйдібек ауданының Шаян ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Бәйдібек ауданының Шаян ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Бәйдібек ауданының Шаян ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі