Түркістан қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 27/115-VІІІ "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 шілдедегі № 32/148-VIII шешімі
Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Түркістан қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы №27/115-VІІІ шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 121 506 114 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 27 752 325 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 760 712 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 816 817 мың теңге;
трансферттер түсiмі 66 176 260 мың теңге;
2) шығындар – 120 644 599 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 159 228 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 159 228 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 700 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 700 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – 320 743 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – - 320 743 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25 734 547 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 480 340 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 425 050 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Қала әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 937 500 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Ғ.А.Сарсенбаев
Түркістан қалалық
мәслихатының
2025 жылғы 23 шілдедегі
№32/148-VIІІ шешіміне
қосымша
Түркістан қалалық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№27/115-VIІI шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге
1.Кірістер

О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 24 декабря 2024 года № 27/115-VІІІ "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 23 июля 2025 года № 32/148-VIII
Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Туркестанского городского маслихата от 24 декабря 2024 года №27/115-VІІІ "О городском бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 121 506 114 тысяч тенге:
налоговые поступления – 27 752 325 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 760 712 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –26 816 817 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66 176 260 тысяч тенге;
2) затраты – 120 644 599 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -159 228 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 159 228 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 700 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 700 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – 320 743 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – - 320 743 тысяч тенге:
поступление займов – 25 734 547 тысяч теңге;
погашение займов – 26 480 340 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 425 050 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв акимата города на 2025 год в сумме 937 500 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата Г.А.Сарсенбаев
Приложение к решению
Туркестанского городского
маслихата от 23 июля
2025 года №32/148-VIІI
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского
маслихата от 24 декабря
2024 года №27/115-VIII
Городской бюджет на 2025 год
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы