Об определении схемы и порядок движения транзитного автомобильного транспорта через территорию города Туркестана.
Постановление акимата города Туркестан Туркестанской области от 30 мая 2025 года № 282
В соответствии с подпунктом 24 пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об особом статусе города Туркестан" акимат города ТуркестанПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые схемы и порядок движения транзитного автомобильного транспорта через территорию города Туркестана.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Туркестан.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Ә.Пазылбекұлы
Приложение №1 к
постанавлению
акимата города Туркестан
от 30 мая 2025 года № 282
Осуществляется в соответствии с требованиями Государственного Стандарта 1412-2017 Республики Казахстан, Правил применения технических средств регулирования дорожного движения и Закона Республики Казахстан "Об автомобильных дорогах" №245 от 17 июля 2001 года
Приложение №2 к
постановлению акимата
города Туркестан
от _____ мая 2025 года
№______
Порядок движения транзитного автомобильного транспорта через территорию города Туркестан.
1. Порядок движения транзитного автомобильного транспорта через территорию города Туркестана разработан в соответствии с законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" "О транспорте в Республике Казахстан" и подпунктом 24 пункта1 статьи 9 "Об особом статусе города Туркестан" .
2. Движение большегрузных транзитных транспортных средств производить по кольцевой развязке и им запрещен въезд на территорию города.
3. Действующим законодательством ограничений на передвижение легковых автомобилей в черте города не ограничивается.
4. Осуществляется в соответствии с требованиями Государственного Стандарта 1412-2017 Республики Казахстан, Правил применения технических средств регулирования дорожного движения и Закона Республики Казахстан "Об автомобильных дорогах".

Түркістан қаласының аумағы арқылы транзиттік автомобиль көлігі жүрісінің схемалары мен тәртібін айқындау туралы
Түркістан облысы Түркiстан қаласы әкiмдiгiнiң 2025 жылғы 30 мамырдағы № 282 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Түркістан қаласының ерекше мәртебесі туралы" Заңының 9-бабы 1-тармағы 24-тармақшсына сәйкес, Түркістан қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Түркістан қаласының аумағы арқылы транзиттік автомобиль көлігі жүрісінің схемалары мен тәртібі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Түркістан қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Ә.Пазылбекұлы
Түркістан қаласы әкімдігінің
2025 жылғы 30 мамырдағы
№ 282 қаулысына №1 қосымша
Қазақстан Республикасының 1412-2017 Ұлттық Стандарты, Жол қозғалысын реттеудің техникалық құралдарының қолдану ережелері және Автомобиль жолдары туралы Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі N 245 Заңы талаптарына сәйкес жүруіс тиіс
Түркістан қаласы әкімдігінің
2025 жылғы мамырдағы
№_______қаулысына
№2 қосымша
Түркістан қаласының аумағы арқылы транзиттік автомобиль көлігі жүрісінің тәртібі
1. Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" және "Түркістан қаласының ерекше мәртебесi туралы" заңының 9-бабы 1-тармағының 24-тармақшсына сәйкес әзірленді және Түркістан қаласының аумағы арқылы транзиттік автомобль көлігі жүрісінің тәртібін айқындайды.
2. Ауыр салмақты транзиттік көліктер айналма жолмен жүргізілсін және қала аумағына кіруіне тиым салынады.
3. Жеңіл автокөліктердің қала аумағында жүруіне әрекет етуші заңнамалар негізінде шектеу қойылмайды.
4. Қазақстан Республикасның 1412-2017 Ұлттық Стандарты, Жол қозғалысын реттеудің техникалық құралдарының қолдану ережелері және "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасның Заңы талаптарына сәйкес жүргізіледі.