Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в городе Арыс
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2025 года № 41/237-VІІІ
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан от "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 мая 2025 года №187 "Об утверждении правил реализации мер государственной поддержки, направленных на улучшение жилищных условий" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №36186), маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов в городе Арыс согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель городского маслихата К.Ахметов
Приложение к решению
маслихата города Арыс
от 23 декабря 2025 года
№41/237-VIII
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов в городе Арыс
1. Для реализации права приобретения гражданами жилища в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан, или получения мер государственной поддержки, направленных на улучшение жилищных условий, размер жилищных сертификатов в городе Арыс определяется в размере 10% от суммы займа, до 1,5 (один миллион пятьсот тысяч) миллиона тенге в виде социальной помощи для каждого услугополучателя.
Жилищные сертификаты предоставляются услугополучателям на безвозмездной и безвозвратной основе, при приобретении жилища в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан, или получении мер государственной поддержки, направленных на улучшение жилищных условий.
2. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов:
граждане, относящиеся к социально уязвимым слоям населения, определенные статьей 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях".

Арыс қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 41/237-VІІІ шешiмi
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 2-9 тармағына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 14-1 бабының 2 тармағына, "Тұрғын үй жағдайларын жақсартуға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы №187 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде №36186 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Арыс қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі айқындалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Қ.Ахметов
Арыс қалалық мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№41/237-VIII шешіміне
қосымша
Арыс қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі
1. Қазақстан Республикасы азаматтарының Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарызын пайдалана отырып тұрғынжайды меншігіне сатып алу немесе тұрғын үй жағдайларын жақсартуға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын алу құқығын іске асыру үшін Арыс қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері әрбір көрсетілетін қызметті алушы үшін қарыз сомасынан 10 %, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1,5 (бір миллион бес жүз мың) миллион теңгеге дейінгі мөлшерде айқындалады.
Тұрғын үй сертификаттары көрсетілетін қызметті алушыларға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама шеңберінде тұрғынжай сатып алған немесе тұрғын үй жағдайын жақсартуға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын алған кезде өтеусіз және қайтарымсыз негізде ұсынылады.
2. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі:
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 68-бабында айқындалған халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын азаматтар.