О внесении изменений в решение маслихата города Арыс от 23 декабря 2024 года № 27/148-VІІІ "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 11 декабря 2025 года № 39/220-VІІІ
Маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Арыс "О городском бюджете на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года №27/148-VІІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Арыс на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 174 743 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 323 622 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 53 643 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 039 530 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 757 948 тысяч тенге;
2) затраты – 10 069 263 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 559 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 31 456 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 897 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -911 079 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 911 079 тысяч тенге;
поступление займов – 925 534 тысяч тенге;

Арыс қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 27/148-VIII "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2025 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/220-VІІІ шешiмi
Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Арыс қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы №27/148-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арыс қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 9 174 743 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 323 622 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 53 643 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 1 039 530 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 3 757 948 мың теңге;
2) шығындар – 10 069 263 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 16 559 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 31 456 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 897 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -911 079 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 911 079 мың теңге;
қарыздар түсімі – 925 534 мың теңге;

погашение займов – 14 897 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 442 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата К.Ахметов
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс
от 11 декабря 2025 года
№39/220-VIII
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс

қарыздарды өтеу – 14 897 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 442 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4 – қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ.Ахметов
Арыс қалалық мәслихатының
2025 жылғы 11 желтоқсандағы
№39/220-VIII шешіміне
1-қосымша
Арыс қалалық мәслихатының

409535
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
409535
005
Государственная адресная социальная помощь
409435
467
Отдел строительства района (города областного значения)
100
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
100
2
Социальная помощь
1125829
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1125829
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17250
006
Оказание жилищной помощи
4007
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
169869
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2962
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
239155
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
71272
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
621314
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
219556
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
219556
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
102515
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1175
021
Капитальные расходы государственного органа
25949
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
67870
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
18756
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3291
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2774603
1
Жилищное хозяйство
936122
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
42044
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

409535
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
409435
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
409435
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
100
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
100
2
Әлеуметтiк көмек
1125829
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1125829
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17250
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4007
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
169869
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2962
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
239155
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
71272
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
621314
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
219556
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
219556
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102515
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1175
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25949
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
67870
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18756
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3291
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2774603
1
Тұрғын үй шаруашылығы
936122
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
42044
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм, и информационное пространство
2
Спорт
467
Отдел строительства района (города областного значения)
008
Разбитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1
Топливо и энергетика
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1
Сельское хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
13
Прочие
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
467
Отдел строительства района (города областного значения)
026
Развитие индустриальной инфраструктурый в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
9
Прочие
467
Отдел строительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңестік
2
Спорт
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
008
Спорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1
Отын және энергетика
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1
Ауыл шаруашылығы
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
13
Басқалар
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
026
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
9
Басқалар
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру