О внесении изменений в решение маслихата города Арыс от 23 декабря 2024 года № 27/148-VІІІ "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 17 июля 2025 года № 34/195-VIII
Маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Арыс "О городском бюджете на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года №27/148-VІІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет города Арыс на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 703 146 тысяч тенге: налоговые поступления – 4 609 279 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 360 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 287 813 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 764 694 тысяч тенге;
2) затраты – 10 597 666 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 559 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 31 456 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 897 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -911 079 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 911 079 тысяч тенге;
поступление займов – 925 534 тысяч тенге;
погашение займов – 14 897 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 442 тысяч тенге.

Арыс қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 27/148-VIII "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2025 жылғы 17 шілдедегі № 34/195-VIII шешiмi
Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Арыс қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы №27/148-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арыс қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 9 703 146 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 609 279 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 41 360 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 1 287 813 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 3 764 694 мың теңге;
2) шығындар – 10 597 666 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 16 559 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 31 456 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 897 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -911 079 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 911 079 мың теңге;
қарыздар түсімі – 925 534 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 897 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 442 мың теңге.

74720
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2178047
1
Социальное обеспечение
760725
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
755725
005
Государственная адресная социальная помощь
755725
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5000
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
5000
2
Социальная помощь
1161358
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1161358
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17852
006
Оказание жилищной помощи
4007
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
171169
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2977
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
251784
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
126866
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
586703
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
255964
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
245964
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
100885
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
59224
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
59704
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
18756
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5395
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2811817
1
Жилищное хозяйство
955964
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

74720
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2178047
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
760725
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
755725
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
755725
2
Әлеуметтiк көмек
1161358
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1161358
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17852
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4007
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
171169
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2977
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
251784
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
126866
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
586703
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
255964
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
245964
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100885
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
59224
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
59704
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18756
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
5395
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2811817
1
Тұрғын үй шаруашылығы
955964
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі