О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 14/180-VІII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Туркестанского областного маслихата от 25 июня 2025 года № № 17/223-VIII
Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года №14/180-VІII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 366 944 907 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 80 171 712 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31 144 676 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 323 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 255 623 196 тысяч тенге;
2) затраты – 1 391 026 760 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 796 234 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 57 976 716 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 180 482 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 505 138 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8 505 138 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 53 383 225 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 53 383 225 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджеты районов (городов областного значения) – 50 процентов;
в областной бюджет от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, кроме районов Байдибек, Сауран, Казыгуртского, Ордабасинского, Сарыагашского, Созакского, Тюлькубасского и Шардаринского районов, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в бюджет района Байдибек – 54,6 процента;
Казыгуртского района – 57,4 процента;
Ордабасинского района – 67,7 процента;
Сарыагашского района – 78,7 процента;
района Сауран – 86,2 процента;
Созакского района – 41,9 процента;
Тюлькубасского района – 68,7 процента;
Шардаринского района – 47,1 процента;
в областной бюджет, кроме районов Байдибек, Сауран, Казыгуртского, Ордабасинского, Сарыагашского, Созакского, Тюлькубасского и Шардаринского районов, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;

"2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Түркістан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 14/180-VІII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 25 маусымдағы № 17/223-VIII шешімі
Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Түркістан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы №14/180-VІII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер –  1 366 944 904 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 80 171 712 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 31 144 676 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 323 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 1 255 623 196 мың теңге;
2) шығындар – 1 391 026 760 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 20 796 234 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 57 976 716 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 180 482 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8 505 138 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 8 505 138 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 53 383 225 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 53 383 225 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Бәйдібек, Сауран, Қазығұрт, Ордабасы, Сарыағаш, Созақ, Түлкібас және Шардара аудандарынан басқа аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 54,6 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 57,4 пайыз;
Ордабасы ауданының – 67,7 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 78,7 пайыз;
Сауран ауданының – 86,2 пайыз;
Созақ ауданының – 41,9 пайыз;
Түлкібас ауданының – 68,7 пайыз;
Шардара ауданының – 47,1 пайыз;
облыстық бюджетке Бәйдібек, Сауран, Қазығұрт, Ордабасы, Сарыағаш, Созақ, Түлкібас және Шардара аудандарынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;

от района Байдибек – 45,4 процента;
Казыгуртского района – 42,6 процента;
Ордабасинского района – 32,3 процента;
Сарыагашского района – 21,3 процента;
района Сауран – 13,8 процента;
Созакского района – 58,1 процента;
Тюлькубасского района – 31,3 процента;
Шардаринского района – 52,9 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, кроме Жетысайского, Казыгуртского, Ордабасинского, Сайрамского и Шардаринского районов, в бюджеты районов (городов областного значения) – 50 процентов;
в бюджет Жетысайского района – 42,8 процента;
Казыгуртского района – 37,1 процента;
Ордабасинского района – 37,9 процента;
Сайрамского района – 43,4 процента;
Шардаринского района – 32,2 процента;
в областной бюджет, кроме Жетысайского, Казыгуртского, Ордабасинского, Сайрамского и Шардаринского районов, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от бюджета Жетысайского района – 57,2 процента;
Казыгуртского района – 62,9 процента;
Ордабасинского района – 62,1 процента;
Сайрамского района – 56,6 процента;
Шардаринского района – 67,8 процента;
по социальному налогу:
в бюджет района Байдибек – 44,9 процента;
Жетысайского района – 48,8 процента;
Казыгуртского района – 49,9 процента;
Келесского района – 48,7 процента;
Мактааральского района – 50 процентов;
Ордабасынского района – 47,1 процента;
Отрарского района – 50 процентов;
Сайрамского района – 49,6 процента;
Сарыагашского района – 47,4 процента;
района Сауран – 86,8 процента;
Созакского района – 53,5 процента;
Толебийского района – 49 процентов;
Тюлькубасского района – 47,2 процента;
Шардаринского района – 63,1 процента;
города Арыс – 47,5 процента;
города Кентау – 47,6 процента;
города Туркестан – 50 процентов;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 55,1 процента;
Жетысайского района – 51,2 процента;
Казыгуртского района – 50,1 процента;
Келесского района – 51,3 процента;
Мактааральского района – 50 процентов;
Ордабасынского района – 52,9 процента;
Отрарского района – 50 процентов;
Сайрамского района – 50,4 процента;
Сарыагашского района – 52,6 процента;
района Сауран – 13,2 процента;
Созакского района – 46,5 процента;
Толебийского района – 51 процент;
Тюлькубасского района – 52,8 процента;
Шардаринского района – 36,9 процента;
города Арыс – 52,5 процента;
города Кентау – 52,4 процента;
города Туркестан – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в бюджеты районов (городов областного значения) – 100 процентов;
по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 процентов.";

Бәйдібек ауданынан – 45,4 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 42,6 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 32,3 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 21,3 пайыз;
Сауран ауданынан – 13,8 пайыз;
Созақ ауданынан – 58,1 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 31,3 пайыз;
Шардара ауданынан – 52,9 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Жетісай, Қазығұрт, Ордабасы, Сайрам және Шардара аудандарынан басқа аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Жетісай ауданының бюджетіне – 42,8 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 37,1 пайыз;
Ордабасы ауданының – 37,9 пайыз;
Сайрам ауданының – 43,4 пайыз;
Шардара ауданының – 32,2 пайыз;
облыстық бюджетке Жетісай, Қазығұрт, Ордабасы, Сайрам және Шардара аудандарынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз.
Жетісай ауданынан – 57,2 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 62,9 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 62,1 пайыз;
Сайрам ауданынан – 56,6 пайыз;
Шардара ауданынан – 67,8 пайыз;
әлеуметтік салығы бойынша:
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 44,9 пайыз;
Жетісай ауданының – 48,8 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 49,9 пайыз;
Келес ауданының – 48,7 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 50 пайыз;
Ордабасы ауданының – 47,1 пайыз;
Отырар ауданының – 50 пайыз;
Сайрам ауданының – 49,6 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 47,4 пайыз;
Сауран ауданының – 86,8 пайыз;
Созақ ауданының – 53,5 пайыз;
Төлеби ауданының – 49 пайыз;
Түлкібас ауданының – 47,2 пайыз;
Шардара ауданының – 63,1 пайыз;
Арыс қаласының – 47,5 пайыз;
Кентау қаласының – 47,6 пайыз;
Түркістан қаласының – 50 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 55,1 пайыз;
Жетісай ауданынан – 51,2 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 50,1 пайыз;
Келес ауданынан – 51,3 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 50 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 52,9 пайыз;
Отырар ауданынан – 50 пайыз;
Сайрам ауданынан – 50,4 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 52,6 пайыз;
Сауран ауданынан – 13,2 пайыз;
Созақ ауданынан – 46,5 пайыз;
Төлеби ауданынан – 51 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 52,8 пайыз;
Шардара ауданынан – 36,9 пайыз;
Арыс қаласынан – 52,5 пайыз;
Кентау қаласынан – 52,4 пайыз;
Түркістан қаласынан – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 100 пайыз;
өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша облыстық бюджетке – 100 пайыз.";

109 500
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
19 577 997
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
72 725 394
1
Социальное обеспечение
10 079 058
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 295 126
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
849 803
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
483 027
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 760 872
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 118 557
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
3 031 320
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
51 547
261
Управление образования области
1 472 074
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 392 588
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
79 486
271
Управление строительства области
311 858
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
311 858
2
Социальная помощь
30 417 831
256
Управление координации занятости и социальных программ области
30 417 831
068
Программа занятости
30 417 831
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
32 228 505
256
Управление координации занятости и социальных программ области
32 208 571
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
267 533
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
202 779
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

109 500
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
19 577 997
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
72 725 394
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 079 058
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 295 126
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
849 803
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
483 027
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 760 872
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 118 557
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
3 031 320
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
51 547
261
Облыстың білім басқармасы
1 472 074
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 392 588
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
79 486
271
Облыстың құрылыс басқармасы
311 858
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
311 858
2
Әлеуметтiк көмек
30 417 831
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
30 417 831
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
30 417 831
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
32 228 505
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
32 208 571
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
267 533
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
202 779
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

10 809 392
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
1 513 130
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
2 329 777
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 329 777
071
Развитие газотранспортной системы
2 329 777
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
86 579 187
1
Сельское хозяйство
58 087 479
255
Управление сельского хозяйства области
44 189 376
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
476 425
002
Субсидирование развития семеноводства
376 245
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
4 432 075
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
300 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
150 000
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
100 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
185 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
25 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
7 000 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
14 280 755
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 831 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 882 876
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 000 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150 000
271
Управление строительства области
3 664 572
020
Развитие объектов сельского хозяйства
3 664 572
719
Управление ветеринарии области
10 233 531
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
173 262
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
4 453

10 809 392
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
1 513 130
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
2 329 777
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 329 777
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
2 329 777
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
86 579 187
1
Ауыл шаруашылығы
58 087 479
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
44 189 376
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
476 425
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
376 245
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
4 432 075
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
300 000
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
150 000
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
100 000
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
185 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
25 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
7 000 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
14 280 755
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 831 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 882 876
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 000 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
150 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 664 572
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
3 664 572
719
Облыстың ветеринария басқармасы
10 233 531
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
173 262
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
4 453

009
Организация санитарного убоя больных животных
145
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
88 380
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
20 366
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
546 608
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
35 045
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
6 444 283
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
22 124
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
730 803
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
248 562
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
1 919 500
2
Водное хозяйство
10 775 129
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
110 140
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
110 140
255
Управление сельского хозяйства области
10 664 989
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
10 664 989
3
Лесное хозяйство
11 732 787
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
11 732 787
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
11 612 287
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
120 500
4
Рыбное хозяйство
500 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
500 000
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
500 000
5
Охрана окружающей среды
3 239 476
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
3 239 476
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
145
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
88 380
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
20 366
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
546 608
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
35 045
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
6 444 283
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
22 124
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
730 803
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
248 562
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
1 919 500
2
Су шаруашылығы
10 775 129
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
110 140
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
110 140
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
10 664 989
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
10 664 989
3
Орман шаруашылығы
11 732 787
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
11 732 787
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
11 612 287
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
120 500
4
Балық шаруашылығы
500 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
500 000
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
500 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
3 239 476
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
3 239 476
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

271
Управление строительства области
2 000 000
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 000 000
3
Специализированная медицинская помощь
7 914 533
253
Управление здравоохранения области
7 914 533
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
7 914 533
4
Поликлиники
98 584
253
Управление здравоохранения области
98 584
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
98 584
5
Другие виды медицинской помощи
133 963
253
Управление здравоохранения области
133 963
029
Областные базы специального медицинского снабжения
133 963
9
Прочие услуги в области здравоохранения
669 724
253
Управление здравоохранения области
669 724
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
296 516
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
122 412
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
80 966
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 330
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
112 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
70 453 646
1
Социальное обеспечение
9 297 819
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 070 846
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
946 406
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
444 366
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 687 103
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 229 693
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости

271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 000 000
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 000 000
3
Мамандандырылған медициналық көмек
7 914 533
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 914 533
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
7 914 533
4
Емханалар
98 584
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
98 584
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
98 584
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
133 963
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
133 963
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
133 963
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
669 724
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
669 724
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
296 516
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
122 412
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
80 966
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 330
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
112 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
70 453 646
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
9 297 819
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 070 846
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
946 406
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
444 366
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 687 103
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 229 693
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету