Об утверждении методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Туркестанской области
Постановление акимата Туркестанской области от 20 августа 2025 года № 181
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" и приказом исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 6 октября 2024 года № 526-НҚ "Об утверждении Типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных провавых актов за № 35356) акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую методику определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Туркестанской области.
2. Государственному учреждению "Управление общественного развития Туркестанской области" в порядке, установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для офицального опубликования в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) после официльного опубликования настоящего постановления обеспечить его размещение на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого офицального опубликования.
Аким области Н. Кушеров
Постановлением акимата
Туркестанской области
от __________2025 года № " __"
утверждено
Методика определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления госудаственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Туркестанской области
1. Настоящая Методика определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления госудаственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Туркестанской области (далее - Методика), разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" и приказом исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 525-НҚ "Об утверждении Типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 35356) и устанавливает алгоритм определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления госудаственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Туркестанской области.

Түркістан облысы аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2025 жылғы 20 тамыздағы № 181 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабына, "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 2-тармағы 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрі міндетін атқарушының "Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы" 2024 жылғы 6 қарашадағы № 526-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35356 болып тіркелген) сәйкес, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Түркістан облысы аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесі бекітілсін.
2. "Түркістан облысының қоғамдық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін оның Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н.Көшеров
Түркістан облысы әкімдігінің
2025 жылғы ______________
№ "__" қаулысымен бекітілген
Түркістан облысы аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесі
1. Түркістан облысы аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың осы әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 2-тармағы 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрі міндетін атқарушының 2024 жылғы 6 қарашадағы № 525-НҚ "Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35356 болып тіркелген) сәйкес әзірленді және Түркістан облысы аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау алгоритмін белгілейді.

2. Стоимость услуг, закупаемых для осуществления госудаственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Туркестанской области (далее – услуга), определяется в зависимости от базовых цен на услуги, осуществляемых для проведения государственной информационной политики за счет средств местного бюджета для каждого отдельного вида услуги средств массовой информации согласно приложению к настоящей Методике.
3. Стоимость услуги в периодических печатных изданиях определяется по формуле:
1) для газет по формуле Pn=Bn x V x Kq, где:
Pn (price) – стоимость услуги в газетах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bn – базовая цена за один квадратный сантиметр услуги, размещаемой
в газете;
V – объем услуги, размещаемой в газете, исчисляемой в квадратных сантиметрах;
Kq – поправочный коэффициент на тираж газеты:
до 200 000 экземпляров – 1,3;
до 100 000 экземпляров – 1,15;
до 50 000 экземпляров – 1;
до 30 000 экземпляров – 0,9;
до 20 000 экземпляров – 0,8;
до 10 000 экземпляров – 0,65;
до 5 000 экземпляров – 0,5;
2) для журналов по формуле Pm=Bm x V x Kq, где:
Pm (price) – стоимость услуги в журналах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bm – базовая цена за один квадратный сантиметр услуги, размещаемой в журнале;
V – объем услуги, размещаемой в журнале, исчисляемой в квадратных сантиметрах;
Kq – поправочный коэффициент на тираж журнала:
до 15 000 экземпляров – 1,2;
до 10 000 экземпляров – 1,1;
до 8 000 экземпляров – 1;
до 5 000 экземпляров – 0,9;
до 3 000 экземпляров – 0,8;
до 1 000 экземпляров – 0,7.
4. Стоимость услуги в интернет-ресурсе определяется по формуле Pi=Bi x V x Kq, где:
Pi (price) – стоимость услуги в интернет-ресурсе с учетом налога на добавленную стоимость;
Bi – базовая цена за один символ, секунду, минуту, штуку услуги, размещаемой в интернет-ресурсе;
V – объем услуги, размещаемой в интернет-ресурсе, исчисляемой в символах, секундах, минутах, штуках;
Kq – поправочный коэффициент для учета среднемесячного количества посещений интернет-ресурса уникальными пользователями:
до 500 000 посетителей в месяц – 1;
до 1 000 000 посетителей в месяц – 1,1;
до 2 000 000 посетителей в месяц – 1,2;

2. Түркістан облысы аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құны (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет) бұқаралық ақпарат құралдары қызметінің әрбір жеке түрі үшін осы Әдістеменің қосымшасына сәйкес жергілікті бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің базалық бағасына қарай айқындалады.
3. Мерзімді баспасөз басылымдарында көрсетілетін қызметтің құны мынадай формула бойынша айқындалады:
1) газеттер үшін Pn=Bn x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pn (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, газеттерде көрсетілетін қызметтің құны;
Bn – газетте орналастырылатын, бір шаршы сантиметр көрсетілетін қызметтің базалық бағасы;
V – газетте орналастырылатын, шаршы сантиметрмен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq – газет таралымына түзету коэффициенті:
200 000 данаға дейін – 1,3;
100 000 данаға дейін – 1,15;
50 000 данаға дейін – 1;
30 000 данаға дейін – 0,9;
20 000 данаға дейін – 0,8;
10 000 данаға дейін – 0,65;
5 000 данаға дейін – 0,5;
2) журналдар үшін Pm=Bm x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pm (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, журналдарда көрсетілетін қызметтің құны;
Bm – журналда орналастырылатын, бір шаршы сантиметр көрсетілетін қызмет үшін базалық баға;
V – журналда орналастырылатын, шаршы сантиметрмен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq – журнал таралымына түзету коэффициенті:
15 000 данаға дейін – 1,2;
10 000 данаға дейін – 1,1;
8 000 данаға дейін – 1;
5 000 данаға дейін – 0,9;
3 000 данаға дейін – 0,8;
1 000 данаға дейін – 0,7.
4. Интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны Pi=Bi x V x Kq формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pi (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны;
Bi – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің бір таңбасының, секундының, минутының, данасының базалық бағасы;
V – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің символдармен, секундтармен, минуттармен, даналармен есептелетін көлемі;
Kq – бірегей пайдаланушылардың интернет-ресурсқа кіруінің орташа айлық санын есепке алуға арналған түзету коэффиценті:
айына 500 000 кірушіге дейін – 1;
айына 1 000 000 кірушіге дейін – 1,1;
айына 2 000 000 кірушіге дейін – 1,2;

до 5 000 000 посетителей в месяц – 1,3;
свыше 5 000 000 посетителей в месяц – 1,4.
5. Стоимость услуги на телевидении определяется по формуле Ptv=Btv x V, где:
Ptv (price) – стоимость услуги на телевидении с учетом налога на добавленную стоимость;
Btv – базовая цена за одну секунду, минуту, серию услуги, размещаемой на телевидении;
V – объем услуги, размещаемой на телевидении, исчисляемой в секундах, минутах, сериях.
В случае, если при формировании государственного заказа на реализацию государственной информационной политики на региональном уровне не учитываются разделения по жанрам услуг на телевидении, то стоимость услуг на телевидении рассчитывается по базовой цене (Btv).

айына 5 000 000 кірушіге дейін – 1,3;
айына 5 000 000 кірушіден астам – 1,4.
5. Телевидениеде көрсетілетін қызметтің құны Ptv=Btv x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Ptv (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, телевидениеде көрсетілетін қызметтің құны;
Btv – телевидениеде орналастырылатын көрсетілетін қызметтердің бір секундінің, минутының, сериясының базалық бағасы;
V – телевидениеде орналастырылатын, секундтармен, минуттармен, сериялармен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі
Егер өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру кезінде телевидениеде көрсетілетін қызметтерді жанрлар бойынша бөлу ескерілмеген жағдайда, телевидениеде көрсетілетін қызметтердің құны базалық баға (Btv) бойынша есептеледі.

6. Стоимость услуги на радиоканале определяется по формуле Pr=Br x V, где:
Pr (price) – стоимость услуги на радиоканале с учетом налога на добавленную стоимость;
Br – базовая цена за одну секунду, минуту услуги, размещаемой на радиоканале;
V – объем услуги, размещаемой на радиоканале, исчисляемый в секундах, минутах.
Базовые цены для каждого вида услуги, закупаемых для осуществления госудаственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Туркестанской области
Наименование услуги
Единица измерения
Базовая цена (тенге) на 2025 год
Базовая цена (тенге) на 2026 год
Базовая цена (тенге) на 2027 год и последую-щие годы
1
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Республики Казахстан (Bn)
квадратный сантиметр

6. Радиоарнада көрсетілетін қызметтің құны Pr=Br x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pr (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, радиоарнада көрсетілетін қызметтің құны;
Br – радиоарнада көрсетілетін қызметтердің бір секундының, минутының базалық бағасы;
V – радиоарнада орналастырылатын, көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен есептелетін көлемі.
Түркістан облысы аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі үшін базалық бағалар
Қызметтің атауы
Өлшем бірлік
2025 жылға базалық баға (теңге)
2026 жылға базалық баға (теңге)
2027 және алдағы жылдарға базалық баға (теңге)
1
Қазақстан Республикасы аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) (ақпараттық материалдарды әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Bn)
шаршы сантиметр

935
1 000
1 070
2
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Туркестанской области (Bn)
квадратный сантиметр
350
374,5
400
3
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории городов и районов Туркестанской области (Bn)
квадратный сантиметр
245
262
280
4
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (журнал), распространяемых на территории Туркестанской области (Bm)
квадратный сантиметр
322
344,5
368
5
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в интернет-ресурсе, освещающие вопросы республиканского значания (Bi)
символ
90
96
102
6
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в интернет-ресурсе, освещающие вопросы регионального значения (Bi)
символ
14
15
16
7
Услуга (изготовление и размещение новостных сюжетов) на телевидении, включенных в перечень обязательных теле-, радиоканалов распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минута
510 000
545 700
583 899
8
Услуга (изготовление и размещение информационно-аналитической программы) на телевидении, включенных в перечень обязательных теле-, радиоканалов распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минут
65 073
69 628
74 501
9
Услуга (изготовление и размещение реалити-шоу) на телевидении, включенных в перечень обязательных теле-, радиоканалов распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минут
86 362
92 407
98 875
10
Услуга (изготовление и размещение ток-шоу) на телевидении, включенных в перечень обязательных теле-, радиоканалов распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минут
50 666
54 212
58 006
11
Услуга (изготовление и размещение документальных фильмов) на телевидении, включенных в перечень обязательных теле-, радиоканалов распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минута
228 946
244 972
262 120
12
Услуга (изготовление и размещение новостных сюжетов, информационно-аналитической программы, реалити-шоу) на телевидении, включенных в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Туркестанской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
50 000
53 500
57 245
13
Услуга (изготовление и размещение ток-шоу, телеигр, видеороликов) на телевидении, включенных в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Туркестанской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
70 000
74 900
80 143
14
Услуга (изготовление и размещение документальных фильмов) на телевидении, включенных в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Туркестанской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
70 000
74 900
80 143
15
Услуга (изготовлние и размещение информационно-аналитических, новостных, познавательных, телевизионных, ток-шоу, видеороликов, реалити-шоу и др.) на телевидении, включенных в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории городов и районов Туркестанской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута

935
1 000
1 070
2
Түркістан облысы аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) (ақпараттық материалдарды әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Bn)
шаршы сантиметр
350
374,5
400
3
Түркістан облысының қалалары мен аудандары аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) (ақпараттық материалдарды әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Bn)
шаршы сантиметр
245
262
280
4
Түркістан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (журнал) (ақпараттық материалдарды әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Bm)
шаршы сантиметр
322
344,5
368
5
Республикалық маңызы бар мәселелерді қамтитын интернет-ресурста (ақпараттық материалды әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Bi)
таңба
90
96
102
6
Өңірлік маңызы бар мәселелерді қамтитын интернет-ресурста (ақпараттық материалды әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Bi)
таңба
14
15
16
7
Қазақстан Республикасы аумағында таратылатын міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне енгізілген телевизияда (жаңалық сюжеттерін әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Btv)
минут
510 000
545 700
583 899
8
Қазақстан Республикасы аумағында таратылатын міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне енгізілген телевизияда (ақпараттық-талдамалық бағдарламалар әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Btv)
минут
65 073
69 628
74 501
9
Қазақстан Республикасы аумағында таратылатын міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне енгізілген телевизияда (реалити-шоу әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Btv)
минут
86 362
92 407
98 875
10
Қазақстан Республикасы аумағында таратылатын міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне енгізілген телевизияда (ток-шоу әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Btv)
минут
50 666
54 212
58 006
11
Қазақстан Республикасы аумағында таратылатын міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне енгізілген телевизияда (Деректі фильмдер әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Btv)
минут
228 946
244 972
262 120
12
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Түркістан облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне енгізілген телевизияда (жаңалық сюжеттері, ақпараттық-талдамалық бағдарлама, реалити шоу әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Btv)
минут
50 000
53 500
57 245
13
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Түркістан облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне енгізілген телевизияда (ток-шоу, телеойын, бейнероликтер әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Btv)
минут
70 000
74 900
80 143
14
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Түркістан облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне енгізілген телевизияда (деректі фильмдер әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Btv)
минут
70 000
74 900
80 143
15
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Түркістан облысының қалалары мен аудандары аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне енгізілген телевизияда (ақпараттық-талдамалық, жаңалық, танымдық, телевизиялық, ток шоу, бейнеролик, реалити шоу және т.б. бағдарламаларын әзірлеу және орналастыру) көрсетілетін қызмет (Btv)
минут