Об утверждении Правил представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности
Совместный приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 30 сентября 2025 года № 281-ОД и Министра финансов Республики Казахстан от 2 октября 2025 года № 563
Вводится в действие с 1 января 2024 года.
В соответствии с подпунктом 10-6) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности.
2. Департаменту активов и корпоративного управления Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти календарных дней со дня подписания настоящего совместного приказа направление его в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на руководителя аппарата Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
А. Шаккалиев
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Утверждены
совместным приказам
Правила представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности

Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 281-НҚ және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 2 қазандағы № 563 бірлескен бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2024 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 10-6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттік жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Активтер және корпоративтік басқару департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына оны қазақ және орыс тілдерінде электрондық нысанда жіберуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрі
А. Шаққалиев
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі М. Такиев
Бірлескен бұйрықпен
бекітілген
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности разработаны в соответствии с подпунктом 10-6) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" и определяют порядок представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности.
Глава 2. Порядок представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности
2. Орган государственных доходов в ходе налоговой проверки взаимодействует с уполномоченным органом по регулированию торговой деятельности (далее – уполномоченный орган) по получению в отношении проверяемого налогоплательщика заключение, предусмотренное пунктом 4 настоящих Правил, для определения сумм по корпоративному подоходному налогу (далее – КПН) в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
3. Запрос органа государственных доходов, направленный в уполномоченный орган, содержит следующие сведения:
1) реквизиты Экспортно-кредитного агентства Казахстана (наименование, бизнес-идентификационный номер (далее – БИН);
2) проверяемый налоговый период;
3) суммы страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана на конец отчетного налогового периода и на конец отчетного налогового периода предыдущего года, отраженные Экспортно-кредитным агентством Казахстана, в первичных бухгалтерских документах и декларациях по КПН.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидалары "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 10-6) тармақшасына сәйкес әзірленген және Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну тәртібін айқындайды.
2-тарау. Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну тәртібі
2. Мемлекеттік кірістер органы салықтық тексеру барысында тексерілетін салық төлеушіге қатысты Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес корпоративтік табыс салығы (бұдан әрі – КТС) бойынша сомаларды айқындау үшін осы Қағидалардың 4-тармағында көзделген қорытындыны алу бойынша сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органмен (бұдан әрі – уәкілетті орган) өзара іс-қимыл жасайды.
3. Мемлекеттік кірістер органы уәкілетті органға жіберген сұрау салуда мынадай мәліметтер:
1) Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігінің деректемелері (атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН);
2) тексерілетін салық кезеңі;
3) Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі бастапқы бухгалтерлік құжаттарында және КТС бойынша декларацияларында көрсеткен, есепті салық кезеңінің соңындағы және өткен жылдың есепті салық кезеңінің соңындағы Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтерінің сомалары.

4. Уполномоченный орган по запросу органа государственных доходов в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня получения запроса представляет:
заключение о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
заключение о соответствии размера страховых резервов по заявленным, но неурегулированным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
заключение о соответствии размера страховых резервов по произошедшим, но незаявленным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
5. Заключение уполномоченного органа содержит сведения, предусмотренные подпунктом 3) пункта 3 настоящих Правил с отражением причин о соответствии (несоответствии) сумм размеров страховых резервов, результаты которого применяются в ходе налоговой проверки органами государственных доходов.
Заключение уполномоченного органа направляется в орган государственных доходов сопроводительным письмом за подписью руководителя, заместителя руководителя либо лица, исполняющего его обязанности.
6. Должностные лица и работники органов государственных доходов используют информацию и сведения, полученные в соответствии с настоящими Правилами, исключительно в целях осуществления налоговой проверки.
Приложение 1
к Правилам представления
заключения о соответствии
размера страховых резервов по
незаработанным премиям,
непроизошедшим убыткам,
заявленным, но
неурегулированным убыткам,
произошедшим, но
незаявленным убыткам по
договорам страхования и
перестрахования, заключаемым
Экспортно-кредитным
агентством Казахстана,
требованиям, установленным
законодательством
Республики Казахстан
о регулировании торговой
деятельности
Форма
Заключение о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности
Реквизиты Экспортно-кредитного агентства Казахстана
Период
РНП
БИН
Наименование
на конец отчетного налогового периода по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___ года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___ года)
сумма разницы по РНП за налоговый период по данным налогоплательщика (графа 5 – графа 6)
на конец отчетного налогового периода по данным уполномоченного органа (на 31 декабря ___ года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным уполномоченного органа (на 31 декабря ___ года)
сумма разницы по РНП за налоговый период по данным уполномоченного органа (графа 8 – графа 9)
заключение уполномоченного органа о соответствии данных налогоплательщика (в случае несоответствия, указание причины несоответствия)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
___________________________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за составление заключения)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
РНП – резервы по незаработанным премиям по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана;
Уполномоченный орган – уполномоченный орган по регулированию торговой деятельности.
Пояснения по заполнению формы заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности предусмотрено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме заключения о
соответствии размера
страховых резервов по
незаработанным премиям по
договорам страхования и
перестрахования, заключаемым
Экспортно-кредитным
агентством Казахстана,
требованиям, установленным
законодательством
Республики Казахстан
о регулировании торговой
деятельности
Пояснения по заполнению формы заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности
Заключение о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана (далее – РНП), требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности заполняется следующим образом:

4. Уәкілетті орган мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы бойынша сұрау салуды алған күннен бастап 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде мынаны ұсынады:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды;
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды.
5. Уәкілетті органның қорытындысы нәтижелерін мемлекеттік кірістер органдары салықтық тексеру барысында қолданатын, сақтандыру резервтері мөлшерінің сомаларының сәйкестігі (сәйкес келмеуі) туралы себептерін көрсете отырып, осы Қағидалардың 3-тармағының 3) тармақшасында көзделген мәліметтерді қамтиды.
Уәкілетті органның қорытындысы басшының, басшы орынбасарының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның қолын қоя отырып, ілеспе хатпен мемлекеттік кірістер органына жіберіледі.
6. Мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғалары мен қызметкерлеріосы Қағидаларға сәйкес алынған ақпаратты және мәліметтерді салықтық тексерулерді жүзеге асыру мақсатында ғана пайдаланады.
Қазақстанның Экспорттық-
кредиттік агенттігі жасасатын
сақтандыру және қайта
сақтандыру шарттары бойынша
еңбекпен табылмаған
сыйлықақылар, болмаған
залалдар, мәлімделген, бірақ
реттелмеген залалдар, болған,
бірақ мәлімделмеген залалдар
бойынша сақтандыру резервтері
мөлшерінің
Қазақстан Республикасының
сауда қызметін реттеу туралы
заңнамасында белгіленген
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындыны ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігінің деректемелері
Кезең
ЕТСР
БСН
Атауы
салық төлеушінің деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңі үшін ЕТСР бойынша айырма сомасы (5-баған – 6-баған)
уәкілетті органның деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
уәкілетті органның деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңі үшін ЕТСР бойынша айырма сомасы (8-баған – 9-баған)
салық төлеуші деректерінің сәйкестігі туралы уәкілетті органның қорытындысы (сәйкес келмеген жағдайда, сәйкес келмеу себептерін көрсету)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қорытындыны әзірлеу үшін жауапты тұлғаның
қолы)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЕТСР – Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша резервтер
Уәкілетті орган – сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті орган.
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды нысанын толтыру бойынша түсініктемелер осы нысанға қосымшада көзделген.
Қазақстанның Экспорттық-
кредиттік агенттігі жасасатын
сақтандыру және қайта
сақтандыру шарттары бойынша
еңбекпен табылмаған
сыйлықақылар бойынша
сақтандыру резервтері
мөлшерінің
Қазақстан Республикасының
сауда қызметін реттеу туралы
заңнамасында белгіленген
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытынды нысанына қосымша
нысанын толтыру бойынша түсініктемелер Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша сақтандыру резервтері (бұдан әрі – ЕТСР) мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды келесі түрде толтырылады:

1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается бизнес-идентификационный номер (БИН) Экспортно-кредитного агентства Казахстана;
3) в графе 3 указывается наименование Экспортно-кредитного агентства Казахстана;
4) в графе 4 указывается проверяемый налоговый период в разрезе годов (налоговый период по корпоративному подоходному налогу (далее – КПН) – календарный год с 1 января по 31 декабря);
5) в графе 5 указывается сумма РНП на конец отчетного периода по данным проверяемого налогоплательщика;
6) в графе 6 указывается сумма РНП на конец отчетного периода предыдущего года по данным проверяемого налогоплательщика;
7) в графе 7 указывается сумма разницы по РНП за налоговый период по данным налогоплательщика, отнесенная на вычеты по КПН;
8) в графе 8 указывается сумма РНП на конец отчетного периода по данным уполномоченного органа по регулированию торговой деятельности;
9) в графе 9 указывается сумма РНП на конец отчетного периода предыдущего года по данным уполномоченного органа по регулированию торговой деятельности;
10) в графе 10 указывается сумма разницы по РНП за налоговый период по данным уполномоченного органа по регулированию торговой деятельности;
11) в графе 11 указывается заключение уполномоченного органа по регулированию торговой деятельности по суммам РНП, с указанием причин в случае несоответствия с данными налогоплательщика.
Приложение 2
к Правилам представления
заключения о соответствии
размера страховых резервов
по незаработанным премиям,
непроизошедшим убыткам,
заявленным, но
неурегулированным убыткам,
произошедшим, но
незаявленным убыткам по
договорам страхования
и перестрахования,
заключаемым Экспортно-
кредитным агентством
Казахстана, требованиям,
установленным
законодательством
Республики Казахстан
о регулировании торговой
деятельности
Форма
Заключение о соответствии размера страховых резервов по заявленным, но неурегулированным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности
Реквизиты Экспортно-кредитного агентства Казахстана
Период
РЗНУ
БИН
Наименование
на конец отчетного налогового периода по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным налогоплательщика (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РЗНУ за налоговый период по данным налогоплательщика (графа 5 – графа 6)
на конец отчетного налогового периода по данным уполномоченного органа (на 31 декабря ____года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным уполномоченного органа (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РЗНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа (графа 8 – графа 9)
заключение уполномоченного органа о соответствии данных налогоплательщика (в случае несоответствия, указание причины несоответствия)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
___________________________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за составление заключения)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
РЗНУ – резервы по заявленным, но неурегулированным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана;
Уполномоченный орган – уполномоченный орган по регулированию торговой деятельности.
Пояснения по заполнению формы заключения о соответствии размера страховых резервов по заявленным, но неурегулированным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности предусмотрено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме заключения о
соответствии размера
страховых резервов по
заявленным, но
неурегулированным убыткам
по договорам страхования и
перестрахования, заключаемым
Экспортно-кредитным
агентством Казахстана,
требованиям, установленным
законодательством
Республики Казахстан
о регулировании торговой
деятельности
Пояснения по заполнению формы заключения о соответствии размера страховых резервов по заявленным, но неурегулированным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности предусмотрено в приложении к настоящей форме
Заключение о соответствии размера страховых резервов по заявленным, но неурегулированным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством (далее – РЗНУ), требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности, заполняется следующим образом:

1) 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) көрсетіледі;
3) 3-бағанда Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігінің атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда жылдар бөлінісінде тексерілетін салық кезеңі көрсетіледі (корпоративтік табыс салығы (бұдан әрі – КТС) бойынша салық кезеңі – 1 қаңтардан 31 желтоқсанға дейінгі күнтізбелік жыл);
5) 5-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы ЕТСР сомасы көрсетіледі;
6) 6-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы ЕТСР сомасы көрсетіледі;
7) 7-бағанда КТС бойынша шегерімге жатқызылған, салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңі үшін ЕТСР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;
8) 8-бағанда сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органның деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы ЕТСР сомасы көрсетіледі;
9) 9-бағанда сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органның деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы ЕТСР сомасы көрсетіледі;
10) 10-бағанда сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңі үшін ЕТСР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;
11) 11-бағанда салық төлеушінің деректерімен сәйкессіздік болған жағдайда, себептерін көрсете отырып, ЕТСР сомалары бойынша сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органның қорытындысы көрсетіледі.
Қазақстанның Экспорттық-
кредиттік агенттігі жасасатын
сақтандыру және қайта
сақтандыру шарттары бойынша
еңбекпен табылмаған
сыйлықақылар, болмаған
залалдар, мәлімделген, бірақ
реттелмеген залалдар, болған,
бірақ мәлімделмеген залалдар
бойынша сақтандыру резервтері
мөлшерінің
Қазақстан Республикасының
сауда қызметін реттеу туралы
заңнамасында белгіленген
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындыны ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігінің деректемелері
Кезең
МРЗР
БСН
Атауы
салық төлеушінің деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңі үшін МРЗР бойынша айырма сомасы (5-баған – 6-баған)
уәкілетті органның деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
уәкілетті органның деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңі үшін МРЗР бойынша айырма сомасы (8-баған – 9-баған)
салық төлеуші деректерінің сәйкестігі туралы уәкілетті органның қорытындысы (сәйкес келмеген жағдайда, сәйкес келмеу себептерін көрсету)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қорытындыны әзірлеу үшін жауапты тұлғаның
қолы)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
МРЗР – Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша резервтер
Уәкілетті орган – сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті орган.
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды нысанын толтыру бойынша түсініктемелер осы нысанға қосымшада көзделген.
Қазақстанның Экспорттық-
кредиттік агенттігі жасасатын
сақтандыру және қайта
сақтандыру шарттары бойынша
мәлімделген, бірақ реттелмеген
залалдар бойынша сақтандыру
резервтері мөлшерінің
Қазақстан Республикасының
сауда қызметін реттеу туралы
заңнамасында белгіленген
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытынды нысанына
қосымша
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды нысанын толтыру бойынша түсініктемелер осы нысанға қосымшада көзделген
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері (бұдан әрі – МРЗР) мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды келесі түрде толтырылады:

1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается бизнес-идентификационный номер (БИН) Экспортно-кредитного агентства Казахстана;
3) в графе 3 указывается наименование Экспортно-кредитного агентства Казахстана;
4) в графе 4 проверяемый налоговый период в разрезе годов (налоговый период по корпоративному подоходному налогу (далее – КПН) – календарный год с 1 января по 31 декабря);
5) в графе 5 указывается сумма РЗНУ на конец отчетного периода по данным проверяемого налогоплательщика;
6) в графе 6 указывается сумма РЗНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным проверяемого налогоплательщика;
7) в графе 7 указывается сумма разницы по РЗНУ за налоговый период по данным налогоплательщика, отнесенная на вычеты по КПН;
8) в графе 8 указывается сумма РЗНУ на конец отчетного периода по данным уполномоченного органа по регулированию торговой деятельности;
9) в графе 9 указывается сумма РЗНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным уполномоченного органа по регулированию торговой деятельности;
10) в графе 10 указывается сумма разницы по РЗНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа по регулированию торговой деятельности;
11) в графе 11 указывается заключение уполномоченного органа по регулированию торговой деятельности по суммам РЗНУ, с указанием причин в случае несоответствия с данными налогоплательщика.
Приложение 3
к Правилам представления
заключения о соответствии
размера страховых резервов
по незаработанным премиям,
непроизошедшим убыткам,
заявленным, но
неурегулированным убыткам,
произошедшим, но
незаявленным убыткам
по договорам страхования и
перестрахования, заключаемым
Экспортно-кредитным
агентством Казахстана,
требованиям, установленным
законодательством
Республики Казахстан
о регулировании торговой
деятельности
Форма
Заключение о соответствии размера страховых резервов по произошедшим, но незаявленным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности
Реквизиты Экспортно-кредитного агентства Казахстана
Период
РПНУ
БИН
Наименование
на конец отчетного налогового периода по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным налогоплательщика (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РПНУ за налоговый период по данным налогоплательщика (графа 5 – графа 6)
на конец отчетного налогового периода по данным уполномоченного органа (на 31 декабря ____года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным уполномоченного органа (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РПНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа (графа 8 – графа 9)
заключение уполномоченного органа о соответствии данных налогоплательщика (в случае несоответствия, указание причины несоответствия)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
___________________________________________________________________ (фамилия, имя отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за составление заключения)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
РПНУ – резервы по произошедшим, но незаявленным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана;
Уполномоченный орган – уполномоченный орган по регулированию торговой деятельности.
Пояснения по заполнению формы заключения о соответствии размера страховых резервов по произошедшим, но незаявленным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности предусмотрено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме заключения о
соответствии размера
страховых резервов по
произошедшим, но
незаявленным убыткам по
договорам страхования
и перестрахования,
заключаемым Экспортно-
кредитным агентством
Казахстана, требованиям,
установленным
законодательством
Республики Казахстан
о регулировании торговой
деятельности
Пояснения по заполнению формы заключения о соответствии размера страховых резервов по произошедшим, но незаявленным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности
Заключение о соответствии размера страховых резервов по произошедшим, но незаявленным убыткам по договорам страхования и перестрахования, заключаемым Экспортно-кредитным агентством Казахстана (далее – РПНУ), требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности заполняется следующим образом:

1) 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) көрсетіледі;
3) 3-бағанда Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігінің атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда жылдар бөлінісінде тексерілетін салық кезеңі көрсетіледі (корпоративтік табыс салығы (бұдан әрі – КТС) бойынша салық кезеңі – 1 қаңтардан 31 желтоқсанға дейінгі күнтізбелік жыл);
5) 5-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы МРЗР сомасы көрсетіледі;
6) 6-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы МРЗР сомасы көрсетіледі;
7) 7-бағанда КТС бойынша шегерімге жатқызылған, салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңі үшін МРЗР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;
8) 8-бағанда сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органның деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы МРЗР сомасы көрсетіледі;
9) 9-бағанда сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органның деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы МРЗР сомасы көрсетіледі;
10) 10-бағанда сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңі үшін МРЗР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;
11) 11-бағанда салық төлеушінің деректерімен сәйкессіздік болған жағдайда, себептерін көрсете отырып, МРЗР сомалары бойынша сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органның қорытындысы көрсетіледі.
Қазақстанның Экспорттық-
кредиттік агенттігі жасасатын
сақтандыру және қайта
сақтандыру шарттары бойынша
еңбекпен табылмаған
сыйлықақылар, болмаған
залалдар, мәлімделген, бірақ
реттелмеген залалдар, болған,
бірақ мәлімделмеген залалдар
бойынша сақтандыру резервтері
мөлшерінің
Қазақстан Республикасының
сауда қызметін реттеу туралы
заңнамасында белгіленген
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындыны ұсыну
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігінің деректемелері
Кезең
БМЗР
БСН
Атауы
салық төлеушінің деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңі үшін БМЗР бойынша айырма сомасы (5-баған – 6-баған)
уәкілетті органның деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
уәкілетті органның деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңі үшін БМЗР бойынша айырма сомасы (8-баған – 9-баған)
салық төлеуші деректерінің сәйкестігі туралы уәкілетті органның қорытындысы (сәйкес келмеген жағдайда, сәйкес келмеу себептерін көрсету)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қорытындыны әзірлеу үшін жауапты тұлғаның
қолы)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БМЗР – Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша резервтер
Уәкілетті орган – сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті орган.
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды нысанын толтыру бойынша түсініктемелер осы нысанға қосымшада көзделген.
Қазақстанның Экспорттық-
кредиттік агенттігі жасасатын
сақтандыру және қайта
сақтандыру шарттары бойынша
болған, бірақ мәлімделмеген
залалдар бойынша сақтандыру
резервтері мөлшерінің
Қазақстан Республикасының
сауда қызметін реттеу туралы
заңнамасында белгіленген
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытынды нысанына
қосымша
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды нысанын толтыру бойынша түсініктемелер
Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі жасасатын сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері (бұдан әрі – БМЗР) мөлшерінің Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды келесі түрде толтырылады:

1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается бизнес-идентификационный номер (БИН) Экспортно-кредитного агентства Казахстана;
3) в графе 3 указывается наименование Экспортно-кредитного агентства Казахстана;
4) в графе 4 указывается проверяемый налоговый период в разрезе годов (налоговый период по корпоративному подоходному налогу (далее – КПН) – календарный год с 1 января по 31 декабря);
5) в графе 5 указывается сумма РПНУ на конец отчетного периода по данным проверяемого налогоплательщика;
6) в графе 6 указывается сумма РПНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным проверяемого налогоплательщика;
7) в графе 7 указывается сумма разницы по РПНУ за налоговый период по данным налогоплательщика, отнесенная на вычеты по КПН;
8) в графе 8 указывается сумма РПНУ на конец отчетного периода по данным уполномоченного органа по регулированию торговой деятельности;
9) в графе 9 указывается сумма РПНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным уполномоченного органа по регулированию торговой деятельности;
10) в графе 10 указывается сумма разницы по РПНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа по регулированию торговой деятельности;
11) в графе 11 указывается заключение уполномоченного органа по регулированию торговой деятельности по суммам РПНУ, с указанием причин в случае несоответствия с данными налогоплательщика.

1) 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) көрсетіледі;
3) 3-бағанда Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігінің атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда жылдар бөлінісінде тексерілетін салық кезеңі көрсетіледі (корпоративтік табыс салығы (бұдан әрі – КТС) бойынша салық кезеңі – 1 қаңтардан 31 желтоқсанға дейінгі күнтізбелік жыл);
5) 5-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы БМЗР сомасы көрсетіледі;
6) 6-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы БМЗР сомасы көрсетіледі;
7) 7-бағанда КТС бойынша шегерімге жатқызылған, салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңі үшін БМЗР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;
8) 8-бағанда сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органның деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы БМЗР сомасы көрсетіледі;
9) 9-бағанда сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органның деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы БМЗР сомасы көрсетіледі;
10) 10-бағанда сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңі үшін БМЗР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;
11) 11-бағанда салық төлеушінің деректерімен сәйкессіздік болған жағдайда, себептерін көрсете отырып, БМЗР сомалары бойынша сауда қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органның қорытындысы көрсетіледі.