Об утверждении бюджетов сельских округов Курмангазинского района на 2026-2028 годы
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 22 декабря 2025 года № 254-VIII
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Құрманғазы на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 720 854 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 193 415 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 522 939 тысяч тенге;
2) затраты – 838 308 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 117 454тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 117 454 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 117454 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 117 454 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 05.06.2026 № 287-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Енбекшинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 206 914тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 040 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 178 374 тысяч тенге;
2) затраты – 213 456 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 542тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 6 542 тысяч тенге;

2026-2028 жылдарға арналған Құрманғазы ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 254-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Құрманғазы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 720 854 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 193 415 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 522 939 мың теңге;
2) шығындар – 838 308 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 117 454 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 117 454 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 117 454 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 117 454 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 05.06.2026 № 287-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026-2028 жылдарға арналған Еңбекші ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 206 914 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 040 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 178 374 мың теңге;
2) шығындар – 213 456 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6542 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 6 542 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 978 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 3 978 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 978 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 978 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 – в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 05.06.2026 № 287-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
20. Учесть, что на 2026 год установлены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 1 667 586 тысяч тенге, в том числе:
1) сельскому округу Құрманғазы 25 469 тысяч тенге;
2) Енбекшинскому сельскому округу 80 917 тысяч тенге;
3) Макашскому сельскому округу 126 301 тысяч тенге;
4) Орлинскому сельскому округу 102 596 тысяч тенге;
5) Нуржаускому сельскому округу 90 443 тысяч тенге;
6) сельскому округу Жаңаталап 193 999 тысяч тенге;
7) Аккольскому сельскому округу 97 441 тысяч тенге;
8) Бирликскому сельскому округу 60 013 тысяч тенге;
9) Кудряшовскому сельскому округу 69 175 тысяч тенге;
10) Дынгызылскому сельскому округу 71 103 тысяч тенге;
11) Азгирскому сельскому округу 80 390 тысяч тенге;
12) Суюндукскому сельскому округу 93 257 тысяч тенге;
13) Тенизскому сельскому округу 89 757 тысяч тенге;
14) Шортанбайскому сельскому округу 82 806 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 978 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 3 978 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 978 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 3 978 мың теңге.
Ескерту. 19 тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 05.06.2026 № 287-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. 2026 жылғы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 1 667 586 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Құрманғазы ауылдық округіне 25 469 мың теңге;
2) Еңбекші ауылдық округіне 80 917 мың теңге;
3) Мақаш ауылдық округіне 126 301 мың теңге;
4) Орлы ауылдық округіне 102 596 мың теңге;
5) Нұржау ауылдық округіне 90 443 мың теңге;
6) Жаңаталап ауылдық округіне 193 999 мың теңге;
7) Ақкөл ауылдық округіне 97 441 мың теңге;
8) Бірлік ауылдық округіне 60 013 мың теңге;
9) Кудряшов ауылдық округіне 69 175 мың теңге;
10) Дыңғызыл ауылдық округіне 71 103 мың теңге;
11) Азғыр ауылдық округіне 80 390 мың теңге;
12) Сүйіндік ауылдық округіне 93 257 мың теңге;
13) Теңіз ауылдық округіне 89 757 мың теңге;
14) Шортанбай ауылдық округіне 82 806 мың теңге;

15) сельскому округу Бөкейхан 93 154 тысяч тенге;
16) Сафонскому сельскому округу 103 152 тысяч тенге;
17) Коптогайскому сельскому округу 56 611 тысяч тенге;
18) Асанскому сельскому округу 82 994 тысяч тенге;
19) Кигашскому сельскому округу 68 008 тысяч тенге.
21. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ через аппараты акимов сельских округов на 2026 год согласно приложению 58.
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Г. Калиева
Приложение 1 к решению районного маслихата № 254-VІIІ от 22 декабря 2025 года
Бюджет сельского округа Құрманғазы на 2026 год

15) Бөкейхан ауылдық округіне 93 154 мың теңге;
16) Сафон ауылдық округіне 103 152 мың теңге;
17) Көптоғай ауылдық округіне 56 611 мың теңге;
18) Асан ауылдық округіне 82 994 мың теңге;
19) Қиғаш ауылдық округіне 68 008 мың теңге.
21. 2026 жылға ауылдық округтер әкімдері аппараттары арқылы бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру көлемдері 58-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
22. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Г. Калиева
Құрманғазы аудандық
мәслихаттың 2025 жылғы
22 желтоқсандағы № 254-VІІІ
шешіміне 1 қосымша
Құрманғазы ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті