Об утверждении районного бюджета на 2026-2028 годы
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 22 декабря 2025 года № 253-VIII
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 720 482 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 151 094 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 49 118 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 504 570 тысяч тенге;
2) затраты – 24 855 942 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 854 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 49 738 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 884 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 162 314 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 162 314 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 162 314 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 49 738 тысяч тенге;
погашение займов – 22 884 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 135 460 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 10.07.2026 № 299-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 3 509 942 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов на 2026 год в сумме 1 667 586 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Құрманғазы 25 469 тысяч тенге;
Макашскому сельскому округу 126 301 тысяч тенге;
Аккольскому сельскому округу 97 441 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 80 917 тысяч тенге;
Нуржаускому сельскому округу 90 443 тысяч тенге;
Азгирскому сельскому округу 80 390 тысяч тенге;
Дынгызылскому сельскому округу 71 103 тысяч тенге;
сельскому округу Жаңаталап 193 999 тысяч тенге;
Суюндукскому сельскому округу 93 257 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 60 013 тысяч тенге;

2026-2028 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 253-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24 720 482 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 151 094 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49 118 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 700 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 19 504 570 мың теңге;
2) шығындар – 24 855 942 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 26 854 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 49 738 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 884 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 162 314 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 162 314 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 162 314 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 49 738 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 884 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 135 460 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 10.07.2026 № 299-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 3 509 942 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 1 667 586 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауылдық округіне 25 469 мың теңге;
Мақаш ауылдық округіне 126 301 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 97 441 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 80 917 мың теңге;
Нұржау ауылдық округіне 90 443 мың теңге;
Азғыр ауылдық округіне 80 390 мың теңге;
Дынғызыл ауылдық округіне 71 103 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне 193 999 мың теңге;
Сүйіндік ауылдық округіне 93 257 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 60 013 мың теңге;

Кудряшовскому сельскому округу 69 175 тысяч тенге;
Орлинскому сельскому округу 102 596 тысяч тенге;
сельскому округу Бөкейхан 93 154 тысяч тенге;
Тенизскому сельскому округу 89 757 тысяч тенге;
Сафонскому сельскому округу 103 152 тысяч тенге;
Кигашскому сельскому округу 68 008 тысяч тенге;
Шортанбайскому сельскому округу 82 806 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу 56 611 тысяч тенге;
Асанскому сельскому округу 82 994 тысяч тенге.
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов на 2027 год в сумме 1 661 712 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Құрманғазы 19 769 тысяч тенге;
Макашскому сельскому округу 126 257 тысяч тенге;
Аккольскому сельскому округу 97 641 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 79 627 тысяч тенге;
Нуржаускому сельскому округу 90 458 тысяч тенге;
Азгирскому сельскому округу 80 790 тысяч тенге;
Дынгызылскому сельскому округу 71 253 тысяч тенге;
сельскому округу Жаңаталап 194 019 тысяч тенге;
Суюндукскому сельскому округу 93 071 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 60 263 тысяч тенге;
Кудряшовскому сельскому округу 69 085 тысяч тенге;
Орлинскому сельскому округу 102 456 тысяч тенге;
сельскому округу Бөкейхан 93 170 тысяч тенге;
Тенизскому сельскому округу 89 939 тысяч тенге;
Сафонскому сельскому округу 103 184 тысяч тенге;
Кигашскому сельскому округу 67 993 тысяч тенге;
Шортанбайскому сельскому округу 82 917 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу 56 805 тысяч тенге;
Асанскому сельскому округу 83 015 тысяч тенге.
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов на 2028 год в сумме 1 661 712 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Құрманғазы 19 769 тысяч тенге;
Макашскому сельскому округу 126 257 тысяч тенге;
Аккольскому сельскому округу 97 641 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 79 627 тысяч тенге;
Нуржаускому сельскому округу 90 458 тысяч тенге;
Азгирскому сельскому округу 80 790 тысяч тенге;
Дынгызылскому сельскому округу 71 253 тысяч тенге;
сельскому округу Жаңаталап 194 019 тысяч тенге;
Суюндукскому сельскому округу 93 071 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 60 263 тысяч тенге;
Кудряшовскому сельскому округу 69 085 тысяч тенге;
Орлинскому сельскому округу 102 456 тысяч тенге;
сельскому округу Бөкейхан 93 170 тысяч тенге;
Тенизскому сельскому округу 89 939 тысяч тенге;
Сафонскому сельскому округу 103 184 тысяч тенге;
Кигашскому сельскому округу 67 993 тысяч тенге;
Шортанбайскому сельскому округу 82 917 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу 56 805 тысяч тенге;
Асанскому сельскому округу 83 015 тысяч тенге.

Кудряшов ауылдық округіне 69 175 мың теңге;
Орлы ауылдық округіне 102 596 мың теңге;
Бөкейхан ауылдық округіне 93 154 мың теңге;
Теңіз ауылдық округіне 89 757 мың теңге;
Сафон ауылдық округіне 103 152 мың теңге;
Қиғаш ауылдық округіне 68 008 мың теңге;
Шортанбай ауылдық округіне 82 806 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне 56 611 мың теңге;
Асан ауылдық округіне 82 994 мың теңге.
2) 2027 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 1 661 712 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауылдық округіне 19 769 мың теңге;
Мақаш ауылдық округіне 126 257 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 97 641 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 79 627 мың теңге;
Нұржау ауылдық округіне 90 458 мың теңге;
Азғыр ауылдық округіне 80 790 мың теңге;
Дынғызыл ауылдық округіне 71 253 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне 194 019 мың теңге;
Сүйіндік ауылдық округіне 93 071 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 60 263 мың теңге;
Кудряшов ауылдық округіне 69 085 мың теңге;
Орлы ауылдық округіне 102 456 мың теңге;
Бөкейхан ауылдық округіне 93 170 мың теңге;
Теңіз ауылдық округіне 89 939 мың теңге;
Сафон ауылдық округіне 103 184 мың теңге;
Қиғаш ауылдық округіне 67 993 мың теңге;
Шортанбай ауылдық округіне 82 917 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне 56 805 мың теңге;
Асан ауылдық округіне 83 015 мың теңге.
3) 2028 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 1 661 712 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауылдық округіне 19 769 мың теңге;
Мақаш ауылдық округіне 126 257 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 97 641 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 79 627 мың теңге;
Нұржау ауылдық округіне 90 458 мың теңге;
Азғыр ауылдық округіне 80 790 мың теңге;
Дынғызыл ауылдық округіне 71 253 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне 194 019 мың теңге;
Сүйіндік ауылдық округіне 93 071 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 60 263 мың теңге;
Кудряшов ауылдық округіне 69 085 мың теңге;
Орлы ауылдық округіне 102 456 мың теңге;
Бөкейхан ауылдық округіне 93 170 мың теңге;
Теңіз ауылдық округіне 89 939 мың теңге;
Сафон ауылдық округіне 103 184 мың теңге;
Қиғаш ауылдық округіне 67 993 мың теңге;
Шортанбай ауылдық округіне 82 917 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне 56 805 мың теңге;
Асан ауылдық округіне 83 015 мың теңге.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2026 год в сумме 112 395 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены из республиканского бюджета бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 49 738 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен целевой текущий трансферт из областного бюджета в следующих объемах:
12 606 тысяч тенге на обеспечения лиц с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации;
400 000 тысяч тенге на текущий и капитальный ремонт автомобильных дорог.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7 в соответствии с решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 15.05.2026 № 277-VIII (вводится в действие с 01.01.2026); в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 10.07.2026 № 299-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Учесть в районном бюджете на 2026 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, предусмотрено единовременное подъемное пособие в размере стократного месячного расчетного показателя и для специалистов прибывших в сельские населенные пункты являющиеся административным центром района бюджетные кредиты на приобретение или строительство жилья в размере двух тысяч пятисоткратного месячного расчетного показателя, для специалистов прибывших в сельские населенные пункты в размере двух тысячкратного месячного расчетного показателя.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 в соответствии с решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 15.05.2026 № 277-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

4. 2026 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 112 395 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 49 738 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
6. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемде нысаналы ағымдағы трансферт көзделгені ескерілсін:
мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдардың техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарымен және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге 12 606 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге 400 000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 7 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 277-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 10.07.2026 № 299-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2026 жылға аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерде жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округ әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне жүз еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы көтерме жәрдемақы және ауданның әкімшілік орталығы болып табылатын ауылдық елді мекендерге келген мамандар үшін айлық есептік көрсеткіштің екі мың бес жүз еселенген мөлшерінде, ауылдық елді мекендерге келген мамандар үшін айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінде тұрғын үй сатып алуға немесе салу үшін бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 277-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

9. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в следующих объемах:
3 035 571 тысяч тенге на увеличение водности водных объектов и улучшение гидрологического режима;
6 333 072 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9 в соответствии с решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 10.07.2026 № 299-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Предсеталь маслихата Г. Калиева
Приложение 1 к решению
Курмангазинского районного

9. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
Су айдындарының сулылығын арттыру және гидрологиялық режимін жақсартуға 3 035 571 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 6 333 072 мың теңге.
Ескерту. Шешім 9 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 10.07.2026 № 299-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Мәслихат төрағасы Г. Калиева
Құрманғазы аудандық
мәслихатының 2025 жылғы

302 459
040
Развитие объектов государственных органов
302 459
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
40 080
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
40 080
003
Капитальные расходы государственного органа
0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
510 739
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
113 335
013
Капитальные расходы государственного органа
300
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
397 104
02
Оборона
18 929
1
Военные нужды
7 008
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 008
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 008
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11 921
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 921
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
11 921
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 533 928
1
Социальное обеспечение
142 340
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
142 340
005
Государственная адресная социальная помощь
142 340
2
Социальная помощь
1 207 614
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 207 614
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50 700
006
Оказание жилищной помощи
700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
401 318
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 193
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
125 476
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
167 286
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

302 459
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
302 459
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
40080
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40080
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
510 739
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 335
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
397104
02
Қорғаныс
18 929
1
Әскери мұқтаждар
7 008
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
7 008
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
7008
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11 921
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
11 921
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
11921
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 533 928
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
142 340
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
142 340
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
142 340
2
Әлеуметтiк көмек
1 207 614
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1207614
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтiк көмек көрсету
50700
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
401 318
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6193
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
125 476
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
167 286
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

117 203
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
66 972
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственностии формирования социального оптимизма граждан
35 981
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
30 991
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
50 231
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
50 231
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
0
01
Топливо и энергетика
0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
0
009
Развитие теплоэнергетической системы
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
153 504
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
153 504
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
153 504
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
153 504
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57 323
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57 323
467
Отдел строительства района (города областного значения)
57 323
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
57 323
017
Капитальные расходы государственного органа
0
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
0
12
Транспорт и коммуникации
316 466
1
Автомобильный транспорт
80 538
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
80 538
020
Развитие транспортной инфраструктуры
0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

117 203
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
66972
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35981
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
30991
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
50231
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50231
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
0
1
Отын және энергетика
0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
0
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
153 504
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
153 504
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
153 504
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
153504
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
57 323
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57 323
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
57 323
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 323
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
0
12
Көлiк және коммуникация
316 466
1
Автомобиль көлiгi
80 538
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
80 538
020
Көлiк инфрақұрылымын дамыту
0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету