О внесении изменений в решение Макатского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 132-VIII "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 15 мая 2025 года № 162-VIII
Макатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от от 23 декабря 2024 года № 132-VIII "О районном бюджете на 2025-2027 годы" (опубликовано 15 января 2025 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 102 881 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 349 322 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 75 820 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 351 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 667 388 тысяч тенге;
2) затраты – 17 628 783 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 457 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 19 660тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 203 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -533 499 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 533 499 тенге:
поступление займов – 19 660 тысяч тенге;

Мақат аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 132-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 мамырдағы № 162-VIII шешімі
Мақат аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 132-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (2025 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиiсiнше қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 17 102 881 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 349 322 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75 820 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 351 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 13 667 388 мың теңге;
2) Шығындар –17 628 783 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 7 457 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 19 660 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 12 203 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -533 499 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 533 499 мың теңге:
қарыздар түсімі – 19 660 мың теңге;

3695
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1248301
1
Социальное обеспечение
104942
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
104942
005
Государственная адресная социальная помощь
104942
2
Социальная помощь
540161
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
540161
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответсвии с законодательсвом Республики Казахстан
32000
006
Оказание жилищной помощи
600
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
138917
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4984
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
36652
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
81975
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
145520
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
99513
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
603198
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
603198
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости и социальных программ
47431
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
560
021
Капитальные расходы государственного органа
465300
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организации
89907
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
6950005
1
Жилищное хозяйство
4913218
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1176129
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
100000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
516129
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
560000
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

3695
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1248301
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
104942
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік баңдарламалар бөлімі
104942
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
104942
2
Әлеуметтік көмек
540161
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік баңдарламалар бөлімі
540161
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
138917
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4984
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
36652
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
81975
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
145520
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
99513
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
603198
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік баңдарламалар бөлімі
603198
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жқніндегі қызметтер
47431
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерше ақы төлеу
560
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
465300
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
89907
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6950005
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4913218
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1176129
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және немесе сатып алу
100000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
516129
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
560000
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлім