О внесении изменений в решение Индерского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 129-VІІI "Об утверждении бюджета Индерского района на 2025-2027 годы"
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 5 ноября 2025 года № 175-VIII
Индерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Индерского районного маслихата "Об утверждении бюджета Индерского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 129-VІІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Индерского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 093 857 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 932 304 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 50 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 67 275 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 044 078 тысяч тенге;
2) затраты – 11 553 227 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 910 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 47 294 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 384 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 595 124 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 595 124 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 47 294 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 547 830 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 3 350 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 300 492 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и кредиты из областного бюджета в сумме 6 191 006 тысяч тенге.".
пункт 8 изложить в новой редакции:

Индер аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 129-VІІІ "2025-2027 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2025 жылғы 5 қарашадағы № 175-VIII шешімі
Индер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Индер аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 129-VІІІ "2025-2027 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Индер ауданының аудандық бюджеті тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға келесідей көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 11 093 857 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 932 304 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 67 275 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9 044 078 мың теңге;
2) шығындар – 11 553 227 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 10 910 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 47 294 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 36 384 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 595 124 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 595 124 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 47 294 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 547 830 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. 2025 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 3 350 мың теңге сомасында бекітілсін.".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 300 492 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгенi ескерілсін.".
6-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 6 191 006 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері көзделгенi ескерілсін.".
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

456 976
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 880
006
Оказание жилищной помощи
392
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
189 310
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 301
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
75 452
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
105 545
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
57 096
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
165 193
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
165 193
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости и социальных программ
47 820
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
57 890
067
Капитальные расходы подведомественных государственных учреждений и организаций
43 483
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 588 361
1
Жилищное хозяйство
1 866 850
467
Отдел строительства района (города областного значения)
881 249
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
13 200
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
488 049
098
Приобретения жилья коммунального жилищного фонда
380 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
985 601
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 600
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондаминиумов
754
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

456 976
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 880
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
392
007
Жергiлiктi өкілетті органдардың шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
189 310
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 301
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
75 452
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
105 545
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс шараларды іске асыру
57 096
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
165 193
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
165 193
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 820
011
Жәрдем ақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
57 890
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
43 483
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 588 361
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 866 850
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
881 249
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) реконструкциялау
13 200
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
488 049
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
380 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
985 601
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 600
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
754
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру