О внесении изменений в решение Индерского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 129-VІІI "Об утверждении бюджета Индерского района на 2025-2027 годы"
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 12 сентября 2025 года № 165-VIII
Индерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Индерского районного маслихата "Об утверждении бюджета Индерского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 129-VІІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Индерского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 455 118 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 932 304 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 50 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 67 275 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 405 339 тысяч тенге;
2) затраты – 11 964 488 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 834 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45 218 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 384 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 590 972 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 590 972 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 45 218 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 545 754 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 458 266 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и кредиты из областного бюджета в сумме 6 444 493 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы сувенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов, в сумме 1 583 140 тысяч тенге.".
пункт 8 изложить в новой редакции:

Индер аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 129-VІІІ "2025-2027 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2025 жылғы 12 қыркүйектегі № 165-VIII шешімі
Индер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Индер аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 129-VІІІ "2025-2027 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Индер ауданының аудандық бюджеті тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға келесідей көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 11 455 118 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 932 304 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 67 275 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9 405 339 мың теңге;
2) шығындар – 11 964 488 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 8 834 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 45 218 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 36 384 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 590 972 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 590 972 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 45 218 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 545 754 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 458 266 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгенi ескерілсін.".
6-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 6 444 493 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері көзделгенi ескерілсін.".
7-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. 2025 жылға аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 1 583 140 мың теңге сомасында көзделгенi ескерілсін.".
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

26 880
006
Оказание жилищной помощи
392
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
189 310
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 301
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
73 952
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
105 545
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
83 103
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
148 693
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148 693
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости и социальных программ
47 820
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39 890
067
Капитальные расходы подведомественных государственных учреждений и организаций
44 983
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 602 154
1
Жилищное хозяйство
1 938 244
467
Отдел строительства района (города областного значения)
984 643
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
18 169
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
586 474
098
Приобретения жилья коммунального жилищного фонда
380 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
953 601
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 600
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондаминиумов
754
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
30 247
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
920 000
2
Коммунальное хозяйство
654 408
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

26 880
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
392
007
Жергiлiктi өкілетті органдардың шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
189 310
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалды ққамтамасыз ету
2 301
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
73 952
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
105 545
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі ісшараларды іске асыру
83 103
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
148 693
451
Ауданның (облыстықмаңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
148 693
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 820
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39 890
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
44 983
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 602 154
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 938 244
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
984 643
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) реконструкциялау
18 169
004
Инженерлік-коммуникациялық инфра құрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
586 474
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
380 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
953 601
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 600
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
754
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
30 247
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
920 000
2
Коммуналдық шаруашылық
654 408
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі