Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2026-2028 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2025 года № 218-VIII
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об утверждении бюджета сельских округов на 2026-2028 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 641 436 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 132 086 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 509 100 тысяч тенге.
2) затраты – 641 436 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 209 200 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21 892 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 192 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 187 116 тысяч тенге.
2) затраты – 209 200 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

2026-2028 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 218-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2026-2028 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджет жобасын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққыстау ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 641 436 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 132 086 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 250 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 509 100 мың теңге.
2) шығындар – 641 436 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Жанбай ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 209 200 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 21 892 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 192 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 187 116 мың теңге.
2) шығындар – 209 200 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 0 теңге.
3. Қамысқала ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:

6. Утвердить бюджет Исатайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 193 249 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 285 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 154 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 187 810 тысяч тенге.
2) затраты – 193 249 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
7. Утвердить бюджет Зинеденского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 146 138 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 753 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 138 386 тысяч тенге.
2) затраты – 146 138 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
8. Предусмотреть на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 454 289 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 43 416 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 61 628 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 44 615 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 40 171 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 89 830 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 93 682 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 80 947 тысяч тенге.
9. Предусмотреть на 2026 год объемы трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 139 271 тысяч тенге, в том числе:

6. Исатай ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 193 249 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 285 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 154 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 187 810 мың теңге.
2) шығындар – 193 249 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 0 теңге.
7. Зинеден ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 146 138 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 753 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 138 386 мың теңге.
2) шығындар – 146 138 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 теңге.
8. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін субвенция көлемдері 2026 жылға 454 289 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 43 416 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 61 628 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 44 615 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 40 171 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 89 830 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 93 682 мың теңге.
Қамысқала ауылдық округі 80 947 мың теңге көзделсін.
9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін трансферт көлемдері 2026 жылға 1 139 271 мың теңге сомасында, оның ішінде:

Аккистауский сельский округ 465 684 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 126 182 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 93 770 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 89 116 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 97 286 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 159 149 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 108 084 тысяч тенге.
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Ж.Кабиев) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.

Аққыстау ауылдық округі 465 684 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 126 182 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 93 770 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 89 116 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 97 286 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 159 149 мың теңге.
Қамысқала ауылдық округі 108 084 мың теңге көзделсін.
10. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ж.Кабиев) жүктелсін.