О внесении изменений в решение районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 139-VІІІ "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2025-2027 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 17 декабря 2025 года № 212-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 139-VIІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 543 074 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 162 511 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 671 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 379 892 тысяч тенге.
2) затраты – 582 857 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 39 783 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 39 783 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 39 783 тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 257 008 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25 077 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 342 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 231 589 тысяч тенге.
2) затраты – 259 156 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 2 148 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 2 148 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 2 148 тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Исатай ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 139-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 212-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихаттың "2025-2027 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 139-VIІI шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Аққыстау ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 543 074 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 162 511 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 671 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 379 892 мың теңге.
2) шығындар – 582 857 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 39 783 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 39 783 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 39 783 теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Жанбай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 257 008 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 25 077 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 342 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 231 589 мың теңге.
2) шығындар – 259 156 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 148 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 148 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 2 148 теңге.".
3 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. Қамысқала ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:

"6. Утвердить бюджет Исатайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 155 249 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 188 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 148 885 тысяч тенге.
2) затраты – 155 492 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 243 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 243 тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 243 тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Зинеденкого сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 165 634 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 046 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 11 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 158 577 тысяч тенге.
2) затраты – 166 621 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -987 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 987 тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 987 тенге.".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 234 009 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 0 тенге;
Исатайкий сельский округ 49 888 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 31 813 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 32 909 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 55 944 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 24 526 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 38 929 тысяч тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть на 2025 год объемы трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 464 797 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 379 892 тысяч тенге;

"6. Исатай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 155 249 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 188 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 176 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 148 885 мың теңге.
2) шығындар – 155 492 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 243 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 243 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 243 теңге.".
7 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. Зинеден ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 165 634 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 046 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 11 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 158 577 мың теңге.
2) шығындар – 166 621 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 987 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 987 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 987 теңге.".
8 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемдері 2025 жылға 234 009 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 0 теңге;
Исатай ауылдық округі 49 888 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 31 813 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 32 909 мың теңге
Жанбай ауылдық округі 55 944 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 24 526 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 38 929 мың теңге көзделсін.".
9 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2025 жылға 1 464 797 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 379 892 мың теңге;

Исатайкий сельский округ 98 997 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 126 764 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 140 533 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 175 645 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 304 976 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 237 990 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Ж.Кабиев) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.

Исатай ауылдық округі 98 997 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 126 764 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 140 533 мың теңге
Жанбай ауылдық округі 175 645 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 304 976 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 237 990 мың теңге көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ж.Кабиев) жүктелсін.