"О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2026-2028 годы"
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 23 декабря 2025 года № 41-1.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев представленный акиматом проект бюджетов города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2026-2028 годы, Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Кульсары на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 496 752 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 225 550 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 800 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 268 302 тысяч тенге;
2) затраты – 11 784 408 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 287 656 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 287 656 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 287 656 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 31.03.2026 № 43-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет поселка Жана-Каратон на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 300 876 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 59 015 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 241 821 тысяч тенге;
2) затраты – 306 601 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

"2026-2028 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері туралы"
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 41-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2026-2028 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері жобаларын қарап, Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Құлсары қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 496 752 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 225 550 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 2 800 мың теңге
трансферттердің түсімдері – 10 268 302 мың теңге;
2) шығындар – 11 784 408 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 287 656 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 287 656 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 287 656 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 31.03.2026 № 43-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2026-2028 жылдарға арналған Жаңа-Қаратон кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 300 876 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 59 015 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 241 821 мың теңге;
2) шығындар – 306 601 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 801 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 801 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 801 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 31.03.2026 № 43-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2026 год в сумме 410 643 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 157 990 тысяч тенге;
поселку Жана –Каратон – 22 560 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 68 496 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 41 295 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 35 346 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 42 972 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 41 984 тысяч тенге.
9. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2027 год в сумме 410 643 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 157 990 тысяч тенге;
поселку Жана –Каратон – 22 560 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 68 496 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 41 295 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 35 346 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 42 972 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 41 984 тысяч тенге.
10. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2028 год в сумме 410 643 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 157 990 тысяч тенге;
поселку Жана –Каратон – 22 560 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 68 496 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 41 295 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 801 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 801 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 801 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 31.03.2026 № 43-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 410 643 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құлсары қаласы – 157 990 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 22 560 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 68 496 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 41 295 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 35 346 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 42 972 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 41 984 мың теңге.
9. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2027 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 410 643 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құлсары қаласы – 157 990 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 22 560 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 68 496 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 41 295 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 35 346 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 42 972 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 41 984 мың теңге.
10. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2028 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 410 643 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құлсары қаласы – 157 990 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 22 560 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 68 496 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 41 295 мың теңге;

Кара-Арнинскому сельскому округу – 35 346 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 42 972 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 41 984 тысяч тенге.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года
Председатель маслихата Қ. Мыңбаев
Приложение 1
к решению Жылыойского
районного маслихата от 23
декабря 2025 года № 41-1
Бюджет города Кульсары на 2026 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 31.03.2026 № 43-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяча тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

Қара-Арна ауылдық округіне – 35 346 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 42 972 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 41 984 мың теңге.
11. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы Қ. Мыңбаев
Жылыой аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
23 желтоқсандағы № 41-1
шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Құлсары қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 31.03.2026 № 43-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I.Кірістер