О внесении изменений в решение Маслихата города Атырау от 18 декабря 2024 года № 143 "О бюджете города на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Атырау Атырауской области от 29 апреля 2025 года № 167
Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата города Атырау от 18 декабря 2024 года № 143 "О бюджете города на 2025-2027 годы" следующие изменения:
Пункт-1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах":
1) доходы – 435 041 820 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 384 276 211 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 390 160 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 128 637 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 246 812 тысяч тенге;
2) затраты – 441 107 118 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 324 000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 324 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 389 298 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 389 298 тысяч тенге:
поступление займов – 2 324 000 тысяч тенге;

Атырау қаласы Мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 143 "2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешімін өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 167 шешімі
Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қаласы Мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 143 "2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 435 041 820 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 384 276 211 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 390 160 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 128 637 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 246 812 мың теңге;
2) шығындар – 441 107 118 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 324 000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 324 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 389 298 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 389 298 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 324 000 мың теңге;

70 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 419 584
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 419 584
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 419 584
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 419 584
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 591 829
1
Социальное обеспечение
722 222
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
722 222
005
Государственная адресная социальная помощь
722 222
2
Социальная помощь
4 598 787
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 446 185
006
Оказание жилищной помощи
10 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 764 293
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
42 698
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
161 282
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
344 484
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 004 519
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
118 909
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
152 602
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
152 602
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 270 820
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 270 820
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
277 733
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 716
021
Капитальные расходы государственного органа
34 956
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
79 080
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

70 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 419 584
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 419 584
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 419 584
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 419 584
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 591 829
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
722 222
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
722 222
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
722 222
2
Әлеуметтiк көмек
4 598 787
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 446 185
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 000
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
1 764 293
010
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
42 698
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
161 282
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
344 484
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
2 004 519
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
118 909
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
152 602
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
152 602
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 270 820
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 270 820
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
277 733
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 716
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
34 956
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
79 080
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру