О внесении изменений в решение Маслихата города Атырау от 18 декабря 2024 года № 143 "О бюджете города на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Атырау Атырауской области от 6 февраля 2025 года № 156
Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата города Атырау от 18 декабря 2024 года № 143 "О бюджете города на 2025-2027 годы" следующие изменения:
Пункт-1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах":
1) доходы – 417 100 344 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 366 276 211 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 390 160 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 128 637 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 305 336 тысяч тенге;
2) затраты – 420 128 353 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 324 000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 324 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 352 009 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 352 009 тысяч тенге:
поступление займов – 2 324 000 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 028 009 тысяч тенге.

Атырау қаласы Мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 143 "2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 6 ақпандағы № 156 шешімі
Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қаласы Мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 143 "2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 417 100 344 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 366 276 211 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 390 160 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 128 637 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 305 336 мың теңге;
2) шығындар – 420 128 353 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 324 000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 324 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 352 009 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 352 009 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 324 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 028 009 мың теңге.

485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
505 712
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
505 712
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 369 018
1
Социальное обеспечение
722 222
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
722 222
005
Государственная адресная социальная помощь
722 222
2
Социальная помощь
4 562 213
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 409 611
006
Оказание жилищной помощи
10 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 764 293
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
42 698
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
124 708
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
344 484
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 004 519
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
118 909
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
152 602
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
152 602
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 084 583
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 084 583
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
235 998
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 716
021
Капитальные расходы государственного органа
17 036
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
79 080
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
736 669
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 084
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
505 712
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
505 712
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 369 018
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
722 222
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
722 222
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
722 222
2
Әлеуметтiк көмек
4 562 213
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 409 611
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 000
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
1 764 293
010
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
42 698
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
124 708
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
344 484
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
2 004 519
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
118 909
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
152 602
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
152 602
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 084 583
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 084 583
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
235 998
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 716
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 036
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
79 080
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
736 669
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 084
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық