Атырау облысы Мақат ауданында Шеңгелді ауылын құру туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 288 қаулысы және Атырау облысы мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 206-VIII бірлескен шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 11-бабына сәйкес, Атырау облысы Мақат аудандық өкілді және атқарушы органдарының пікірін ескере отырып, Атырау облыстық ономистика комиссиясының 2023 жылғы 12 қазандағы қортындысының негізінде Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Атырау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау облысы Мақат ауданының Бәйгетөбе ауылдық округінде жалпы аумағы 1120 гектарды құрайтын Шеңгелді ауылы құрылсын.
2. Осы бірлескен Атырау облысы әкімдігінің қаулысының және Атырау облыстық мәслихатының шешімнің орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына және Атырау облыстық мәслихатының Аграрлық мәселелер, жер пайдалану және кәсіпкерлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссия төрағасына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Атырау облысы әкімдігінің қаулысы мен Атырау облыстық мәслихатының шешімі олардың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С. Шәпкенов
Мәслихат төрағасы М. Хайруллиев

Об образовании села Шеңгелді в Макатском районе Атырауской области
Совместное постановление акимата Атырауской области от 12 декабря 2025 года № 288 и решение маслихата Атырауской области от 12 декабря 2025 года № 206-VIII
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнения представительных и исполнительных органов Макатского района Атырауской области, на основании заключения ономастической комиссии Атырауской области от 12 октября 2023 года акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Атырауский областной маслихат РЕШИЛ :
1. Образовать в Байгетобинском сельском округе Макатского района Атырауской области село Шеңгелді общей площадью 1120 гектаров.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Атырауской области и решения Атырауского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Атырауской области и на председателя постоянной комиссии по аграрным вопросам, землепользованию и по вопросам развития предпринимательства Атырауского областного маслихата.
3. Настоящее совместное постановление акимата Атырауской области и решение Атырауского областного маслихата вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким области С. Шапкенов
Председатель маслихата М. Хайруллиев