Об утверждении бюджета Юбилейного сельского округа района Шал акына на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 36/17.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьями 7, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Юбилейного сельского округа района Шал акына на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 208 263 тысяч тенге:
налоговые поступления – 19 658 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 188 605 тысяч тенге;
2) затраты – 213 488,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 225,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 225,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 225,9 тысяч тенге.

2026-2028 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Юбилейный ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/17 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7, 91-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Юбилейный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 208 263 мың теңге:
салықтық түсімдер – 19 658 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 188 605 мың теңге;
2) шығындар – 213 488,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 225,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 225,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 225,9 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 12.05.2026 № 41/10 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета Юбилейного сельского округа на 2026 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Юбилейного сельского округа на 2026 год в сумме 2 920 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 12.05.2026 № 41/10 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес белгіленсін.
3. 2026 жылға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 2 920 мың теңге сомасында белгіленсін.

4. Учесть в бюджете Юбилейного сельского округа на 2026 год поступление целевых трансфертов из областного и районного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется решением акима Юбилейного сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района Шал акына "Об утверждении бюджета Юбилейного сельского округа района Шал акына на 2026-2028 годы".

4. 2026 жылға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджетінде облыстық және аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2026-2028 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Юбилейный ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Юбилейный ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.