Об утверждении бюджета Приишимского сельского округа района Шал акына на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 36/14
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьями 7, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Приишимского сельского округа района Шал акына на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 881 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 791 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41 090 тысяч тенге;
2) затраты – 53 881 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.

2026-2028 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Приишим ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/14 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7, 91-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Приишим ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 881 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 791 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41 090 мың теңге;
2) шығындар – 53 881 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.

2. Установить, что доходы бюджета Приишимского сельского округа на 2026 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Приишимского сельского округа на 2026 год в сумме 1 953 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Приишимского сельского округа на 2026 год поступление целевых трансфертов из областного и районного бюджета.

2. 2026 жылға арналған Приишим ауылдық округінің бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес белгіленсін.
3. 2026 жылға арналған Приишим ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 1 953 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2026 жылға арналған Приишим ауылдық округінің бюджетінде облыстық және аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.

Распределение указанных целевых трансфертов определяется решением акима Приишимского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района Шал акына "Об утверждении бюджета Приишимского сельского округа района Шал акына на 2026 - 2028 годы".
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
К. Жангужинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 23 декабря 2025 года № 36/14
Бюджет Приишимского сельского округа района Шал акына на 2026 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5

Аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2026-2028 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Приишим ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Приишим ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы
мәслихатының төрағасы
Қ. Жанғожинов
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 36/14 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Шал ақын ауданы Приишим ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5