О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 6 мая 2025 года № 12-30 с "Об утверждении бюджета Тельжанского сельского округа Уалихановского района на 2025-2027 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27 августа 2025 года № 16-33 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Тельжанского сельского округа Уалихановского района на 2025-2027 годы" от 6 мая 2025 года № 12-30 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тельжанского сельского округа Уалихановского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 321 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 344,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 192,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 55 783,2 тысяч тенге;
2) затраты – 64 619,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 298,1 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -2 298,1 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 298,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 298,1 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в сельском бюджете на 2025 год целевые трансферты из районного бюджета, в том числе:
1) на содержание аппарата;
2) на содержание клуба (центра досуга);
3) на благоустройство.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Тельжанского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Тельжанского сельского округа Уалихановского района на 2025-2027 годы.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:

Уәлиханов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 мамырдағы № 12-30 с "2025-2027 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Телжан ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2025 жылғы 27 тамыздағы № 16-33 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Телжан ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 6 мамырдағы № 12-30 с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Телжан ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 321 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 344,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 192,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 55 783,2 мың теңге;
2) шығындар – 64 619,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 298,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -2 298,1 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 298,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 298,1 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2025 жылға арналған ауылдық бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) аппаратты күтіп ұстауға;
2) клубты (демалыс орталықты) күтіп ұстауға;
3) абаттандыруға.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Уәлиханов ауданының Телжан ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов аудандық мәслихатының "Уәлиханов ауданының Телжан ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.";
келесі мазмұндағы 8-1 тармағымен толықтырылсын:

"8-1. Предусмотреть в бюджете сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 2 298,1 тысяч тенге, согласно приложению 4";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 4 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Уалихановского районного маслихата С. Саниев
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 27 августа 2025 года № 16-33 с
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 6 мая 2025 года №12-30 с
Бюджет Тельжанского сельского округа Уалихановского района на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

"8-1. 4-қосымшаға сәйкес ауылдық округ бюджетінде қаржылық жылдың басында 2 298,1 мың теңге соммасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығындар қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген шешімі 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық мәслихатының төрағасы С. Сәниев
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2025 жылғы 27 тамыздағы
№16-33 с шешіміне 1-қосымша
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2025 жылғы 6 мамырдағы
№ 12-30 c шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Уәлиханов ауданы Телжан ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3