О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 6 мая 2025 года № 7-30 с "Об утверждении бюджета Коктерекского сельского округа Уалихановского района на 2025-2027 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27 августа 2025 года № 11-33 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского района маслихата "Об утверждении бюджета Коктерекского сельского округа Уалихановского района на 2025-2027 годы" от 6 мая 2025 года №7-30 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Коктерекского сельского округа Уалихановского района на 2025-2027 года согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 578 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 377,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 87,4 тысяч;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 42 113,3 тысяч тенге;
2) затраты – 50 000,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 422,6 тысяч тенге;
6) неняфтяной дефицит (профицит) бюджета-1 422,6 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита)бюджета–1 422,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 422,6 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в сельском бюджете на 2025 год целевые трансферты из районного бюджета в том числе на:
1) на содержание аппарата акима;
2) на корректировку проектно-сметной (технической) документации и проведение государственной экспертизы по данной документации на средний ремонт автомобильных дорог с асфальтовым покрытием в селе Мортык Уалихановского района Северо-Казахстанской области.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Коктерекского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Коктерекского сельского округа Уалихановского района на 2025-2027 годы.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:

Уәлиханов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 мамырдағы № 7-30 с "Уәлиханов ауданының Көктерек ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2025 жылғы 27 тамыздағы № 11-33 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Көктерек ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 6 мамырдағы № 7-30 с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Көктерек ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 578 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 377,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 87,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 42 113,3 мың теңге;
2) шығындар – 50 000,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-1 422,6 мың теңге;
6) бюджетін мұнай емес тапшылығы (профициті) – - 1 422,6 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 422,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 422,6 мың теңге.";
8- тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2025 жылға арналған ауылдық бюджетте аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер, оның ішінде:
1) әкім аппаратын ұстауға;
2) Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Мортық ауылындағы асфальт жабыны бар автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған жобалық-сметалық (техникалық) құжаттаманы түзету және аталған құжаттама бойынша мемлекеттік сараптамадан өткізуге.
Көрсетілген аудандық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Уәлиханов ауданы Көктерек ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов ауданы Көктерек ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.";
келесі мазмұндағы 8-1- тармағымен толықтырылсын:

"8-1. Предусмотреть в сельском бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 1 422,6 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 4 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Уалихановского районного маслихата С. Саниев
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 27 августа 2025 года № 11-33 с
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 6 мая 2025 года № 7-30 с
Бюджет Коктерекского сельского округа Уалихановского района на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

"8-1. 4-қосымшаға сәйкес аудандық бюджетте қаржылық жылдың басында 1 422,6 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген шешімі 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық мәслихатының төрағасы С. Сәниев
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2025 жылғы 27 тамыздағы
№ 11-33 с шешіміне 1-қосымша
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2025 жылғы 6 мамырдағы
№ 7-30 с шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Уәлиханов ауданы Көктерек ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3