О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 5 мая 2025 года № 2-29 с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 июня 2025 года № 3-32 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы" от 5 мая 2025 года № 2-29с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы — 4 423 142,8 тысяч тенге:
налоговые поступления — 847 281 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 40 117 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 618 тысяч тенге;
поступления трансфертов — 3 525 126,8 тысяч тенге;
2) затраты — 4 439 321,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 28 670 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 66 844 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 174 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — -44 848,4 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета— -44848,4 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
44 848,4 тысяч тенге:
поступление займов – 82 995,5 тысяч тенге;
погашение займов – 38 174 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26,9 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на санаторно-курортное лечение;
2) на протезно-ортопедические средства;
3) на сурдотехнические средства;
4) на тифлотехнические средства;
5) на специальные средства передвижения (кресло-коляски);
6) на новые инициативы;
7) на предоставление услуг инватакси;
8) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTUL-56 "Подъезд к селу Кондыбай";
9) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTUL-343 "Граница Северо-Казахстанской области - граница Акмолинской области";
10) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТUL-84 "Чехово – Молодая Гвардия" км 0-26;
11) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КTUL-341 "Кулыколь – Каратал – Береке" км 0-5,3 (5,3 км);

Уәлиханов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 2-29 с "2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 маусымдағы № 3-32 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 5 мамырдағы № 2-29с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 423 142,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 847 281 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 117 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 618 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 525 126,8 мың теңге;
2) шығындар –4 439 321,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28 670 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 66 844 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 174 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -44 848,4 мың теңге;
6) бюджеттің мұнай емес тапшылығы (профициті) – - 44 848,4 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 44 848,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 82 995,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 174 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26,9 мың теңге.";
13-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"13. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) санаторлық-курорттық емделуге;
2) протездік-ортопедиялық құралдарға;
3) сурдотехникалық құралдарға;
4) тифлотехникалық құралдарға;
5) арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар);
6) жаңа бастамаларға;
7) инватакси қызметтерін ұсынуға;
8) KTUL-56 "Кондыбай ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге;
9) КТUL-343 "Солтүстік Қазақстан облысы шекарасы –Ақмола облысының шекарасы" аудандық маңызы бар автомобиль жолының орташа жөндеуге;
10) КТUL-84 "Чехово- Молодая Гвардия" 0-26 км аудандық маңызы бар автомобиль жолының орташа жөндеуге;
11) КTUL-341 "Қулыкөл-Қаратал-Береке" 0-5, 3 км (5,3 км) аудандық маңызы бар автомобиль жолының орташа жөндеуге;

12) на содержание дорог районного значения;
13) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
14) на капитальный ремонт здания централизованной библиотечной системы;
15) на организацию сохранения государственного жилищного фонда;
16) на строительство центра досуга в селе Коктерек Коктерекского сельского округа;
17) на разработку проектно-сметной документации по проекту: "Реконструкция водоподъемной плотины у села Тлеусай с проектным объҰмом водохранилища 2 млн.куб.м.";
18) на многофакторное обследование водоподъемной плотины у села Тлеусай с проектным объҰмом водохранилища 2 млн.куб.м..
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".

12) аудандық маңызы бар жолдарын күтіп ұстауға;
13) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
14) орталықтандырылған кітапхана жүйесінің ғимаратын күрделі жөндеуге;
15) мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға;
16) Көктерек ауылдық округінің Көктерек ауылында демалыс орталығын салуға;
17) "Су қоймасының жобалық көлемі 2 млн. текше метр болатын Тілеусай ауылының жанындағы су көтергіш бөгетті реконструкциялау" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
18) Су қоймасының жобалық көлемі 2 млн. текше метр болатын Тілеусай ауылының жанындағы су көтергіш бөгетті көп факторлы зерттеуге.
Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің "2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.";

дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год кредиты из средств внутренних займов областного бюджета на приобретение жилья, согласно приложению 6.";
приложение 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению;
дополнить приложением 6 к указанному решению согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Уалихановского районного маслихата С. Саниев
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 25 июня 2025 года № 3-32с
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 5 мая 2025 года № 2-29 с
Бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

келесі мазмұндағы 14-1-тармағымен толықтырылсын:
"14-1. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде 6-қосымшаға сәйкес тұрғын үй сатып алуға облыстық бюджеттің ішкі қарыздары қаражатынан кредиттер көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 3-қосымшаға сәйкес көрсетілген шешімі 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық мәслихатының төрағасы С. Саниев
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2025 жылғы 25 маусымдағы
№ 3-32 c шешіміне 1-қосымша
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2025 жылғы 5 мамырдағы
№ 2-29 c шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Кіші сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

2) Затраты
4 439 321,2
01
Государственные услуги общего характера
730 892
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
45 594
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
45 594
122
Аппарат акима района (города областного значения)
213 069
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
213 069
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 305
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
755
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
550
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
188 502
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
74 362
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
114 140
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
63 933
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
55 933
003
Капитальные расходы государственного органа
8 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
219 189
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
69 189
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
150 000
02
Оборона
39 322
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 401
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 401
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27 921
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11 014
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16 907
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 500
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

2) Шығындар
4 439 321,2
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
730 892
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
45 594
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45 594
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
213 069
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
213 069
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 305
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
755
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
550
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
188 502
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 362
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
114 140
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
63 933
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 933
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
219 189
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 189
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
150 000
02
Қорғаныс
39 322
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 401
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі
іс-шаралар
11 401
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
27 921
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11 014
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16 907
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 500
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)

4 500
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
375 725,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90 053
005
Государственная адресная социальная помощь
90 053
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
204 695
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 842
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44 670
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 103
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
76 142
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
69 438
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
3000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80 977,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74 720
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 011
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5 246,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
282 473,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
90 001,5
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1330
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
58 400
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
30 271,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
183 472,4
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
10 000
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
26 089
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

4 500
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
375 725,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90 053
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
90 053
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
204 695
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 842
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44 670
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 103
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
76 142
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
69 438
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
3000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80 977,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 720
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 011
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5 246,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
282 473,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
90 001,5
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1330
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
58 400
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
30 271,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
183 472,4
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
10 000
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
26 089
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру

36 272,4
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
111 111
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 000
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
9 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
799 325
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
89 333
009
Поддержка культурно-досуговой работы
89 333
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 010
036
Развитие объектов культуры
50 010
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
50 966
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
23 467
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
9 886
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
17 613
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100
021
Развитие объектов спорта
100
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
152 893
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
25 590
007
Функционирование районных (городских) библиотек
126 530
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
773
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
456 023
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
43 594
004
Реализация мероприятий в сфере
молодежной политики
29 391
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
233 038
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
52 865
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27 537
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27 537
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

36 272,4
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
111 111
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
9 000
031
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
9 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
799 325
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
89 333
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
89 333
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
50 010
036
Мәдениет объектілерін дамыту
50 010
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
50 966
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 467
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
9 886
007
Әр түрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
17 613
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
100
021
Cпорт объектілерін дамыту
100
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
152 893
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
25 590
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
126 530
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
773
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
456 023
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 594
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
29 391
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
150 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
233 038
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
52 865
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27 537
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 537
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі