Об утверждении бюджета Драгомировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 312/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Драгомировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 41942 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13784 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 66 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28092 тысяч тенге;
2) затраты – 49552,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7610,9 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -7610,9 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7610,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7610,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 08.08.2025 № 357/25 (вводится в действие с 01.01.2025); от 15.10.2025 № 379/26 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета Драгомировского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Драгомировского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 20 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Драгомировского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 1000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете Драгомировского сельского округа на 2025 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 312/23 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41942 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13784 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 66 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28092 мың теңге;
2) шығындар – 49552,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7610,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -7610,9 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7610,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7610,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 08.08.2025 № 357/25 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.10.2025 № 379/26 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2025 жылға арналған Драгомиров ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен 20 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін
4. 2025 жылға арналған Драгомиров ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен 1000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
5. Драгомиров ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.

6. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Драгомировского сельского округа на 2025 год, в сумме 26643 тысячи тенге.
7. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области:
1) решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 256/20 "Об утверждении бюджета Драгомировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";

6. 2025 жылға арналған Драгомиров ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 26643 мың теңге сомасында белгіленсін.
7. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының мынадай шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 256/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімі;

2) решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 5 марта 2025 года № 282/21 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 256/20 "Об утверждении бюджета Драгомировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 8 мая 2025 года № 312/23
Бюджет Драгомировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025 год

2) Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2025 жылғы 5 наурыздағы № 282/21 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 256/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі.
8. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 312/23 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті