Об утверждении бюджета Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 311/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 31345 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6927 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24418 тысяч тенге;
2) затраты – 31404,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -59,6 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -59,6 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 59,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 59,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.10.2025 № 374/26 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета Алаботинского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Алаботинского сельского округа на 2025 год в сумме 22692 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Алаботинского сельского округа на 2025 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Алаботинского сельского округа в сумме 20 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Алаботинского сельского округа на 2025 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Алаботинского сельского округа в сумме 1706 тысячи тенге.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 311/23 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31345 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6927 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24418 мың теңге;
2) шығындар – 31404,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -56,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -56,9 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 56,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.10.2025 № 374/26 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Алабота ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен Алабота ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 22692 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2025 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Алабота ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері 20 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Алабота ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері 1706 мың теңге сомасында ескерілсін.

6. Учесть в бюджете Алаботинского сельского округа на 2025 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 59,6 тысяч тенге согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Признать утратившим силу решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года №252/20 "Об утверждении бюджета Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".

6. 2025 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 59,6 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 252/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімінің күші жойылды деп танылсын.

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 8 мая 2025 года № 311/23
Бюджет Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.10.2025 № 374/26 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс

8. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданының мәслихатының
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 311/23 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.10.2025 № 374/26 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы