Об утверждении бюджета Донецкого сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 307/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Донецкого сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 51193 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9211 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 589 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41393 тысяч тенге;
2) затраты – 56116,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4923,3 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 4923,3 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4923,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4923,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.06.2025 № 320/24 (вводится в действие с 01.01.2025); от 06.11.2025 № 391/27 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета Донецкого сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджет Донецкого сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансферты из республиканского бюджета в сумме 55 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Донецкого сельского округа на 2025 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2025 года, согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Учесть в бюджет Донецкого сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансферты из районного бюджета в сумме 1200 тысяч тенге.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Донецк ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 307/23 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Донецк ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51193 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9211 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 589 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41393 мың теңге;
2) шығындар – 56116,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4923,3 мың теңге;
6) Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -4923,3 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4923,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4923,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 12.06.2025 № 320/24 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.11.2025 № 391/27 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Донецк ауылдық округінің бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексе сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2025 жылға арналған Донецк ауылдық округінің бюджетіне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі 55 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған Донецк ауылдық округінің қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
5. 2025 жылға арналған Донецк ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі 1200 мың теңге сомасында ескерілсін.

6. Учесть в бюджет Донецкого сельского округа на 2025 год бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в сумме 36132 тысяч тенге.
7. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Тайыншинского района:
1) решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 255/20 "Об утверждении бюджета Донецкого сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";

6. 2025 жылға арналған Донецк ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 37387 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының келесі шешімдердің күші жойылды деп танылсын:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 255/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Донецк ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы";

2) решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 5 марта 2025 года № 281/21 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года 255/20 "Об утверждении бюджета Донецкого сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
№ 307/23 от 8 мая 2025 года
Бюджет Донецкого сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025 год

2) Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 наурыздағы № 281/21 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 255/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Донецк ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы".
8. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 307/23 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Донецк ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті