Об утверждении бюджета города Булаево района Магжана Жумабаева на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2025 года № 34-11.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 85, статьей 89, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6, пунктом 5 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Булаево района Магжана Жумабаева на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 446 823,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 151 365,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 650,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 279 808,1 тысяч тенге;
2) затраты – 461 823,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 000,8 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -15 000,8 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 000,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 000,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2026 № 38-13 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета города на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города Булаево расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2026-2028 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 34-11 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, 85-бабының 3-тармағына, 89-бабына, 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына, 7-бабының 5-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 446 823,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 151 365,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 650,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 279 808,1 мың теңге;
2) шығындар – 461 823,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 000,8 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -15 000,8 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 000,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15 000,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2026 № 38-13 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Булаев қаласының аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;

2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города Булаево;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города Булаево;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города Булаево;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города Булаево;
5) плата за пользование земельными участками.
3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) плата за продажу права аренды земельных участков.
4. Учесть, что в бюджете города на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет города в сумме 9 595,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города Булаево на 2026 год поступление трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на реконструкцию дорог по улице Чехова населенного пункта Булаево;
2) на средний ремонт улиц города Булаево района Магжана Жумабаева;
3) на средний ремонт улиц Северная, Степная села Медвежка; улицы Школьная города Булаево района Магжана Жумабаева;
4) на повышение должностных окладов низовым категориям государственных служащих по местным исполнительным органам.
6. Учесть в бюджете города Булаево на 2026 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт и содержание уличного освещения населенных пунктов города Булаево;
2) на обеспечении санитарии населенных пунктов города Булаево;
3) на содержание мест захоронений и погребение безродных;
4) на благоустройство и озеленение населенных пунктов города Булаево;
5) на обеспечение функционирования автомобильных дорог населенных пунктов города Булаево;
6) на организацию водоснабжения населенных пунктов города Булаево.

2) Булаев қаласының аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) Булаев қаласының аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері Булаев қаласының аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Булаев қаласының аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
5) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.
3. Ауылдық округ бюджеттің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) қала бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемақы.
4. 2026 жылға арналған қала бюджетінде аудандық бюджеттен қала бюджетіне берілетін субвенция көлемі 9 595,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Булаев қаласының 2026 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Булаево елді мекенінің Чехов көшесіндегі жолдарды реконструкциялауға;
2) Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының көшелерін орташа жөндеуге;
3) Мағжан Жұмабаев ауданы Медвежка ауылының Северная, Степная көшелерін; Булаев қаласының Школьная көшелерін орташа жөндеуге;
4) Жергілікті атқарушы органдар бойынша мемлекеттік қызметшілердің төменгі санаттарына лауазымдық айлықақыларын арттыруға құқығы бар.
6. 2026 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) Булаев қаласы елді мекендерінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге және ұстауға;
2) Булаев қаласының елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз етуге;
3) жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге;
4) Булаев қаласының елді мекендерін абаттандыру және көгалдандыруға;
5) Булаев қаласының елді мекендеріндегі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
6) Булаев қаласының елді мекендерін сумен жабдықтауды ұйымдастыруға.

6-1. Учесть в бюджете города Булаево расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2026 года согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 01.04.2026 № 38-13 (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Магжана Жумабаева А.Рахметова
Приложение 1
к решению маслихата района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области

6-1. Булаев қаласының бюджетінде 2026 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 01.04.2026 № 38-13 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының төрағасы А. Рахметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының