О внесении изменений и дополнения в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 27-1 "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 19 сентября 2025 года № 31-2
Маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы" от 5 мая 2025 года № 27-1 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 383 494,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 714 862,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 37 482,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 83 912,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 547 237,3 тысяч тенге;
2) затраты – 7 582 306,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -26 208,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 31 456,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 57 664,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -172 603,9 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -172 603,9 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 172 603,9 тысяч тенге:
поступление займов – 225 274,0 тысяч тенге;
погашение займов – 57 664,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 993,9 тысяч тенге.";
пункт 10 дополнить подпунктами 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29) 30), 31), 32), 33), 34) следующего содержания:
"23) на установку детской игровой площадки в селе Ногайбай сельского округа Ногайбай би;
24) на изготовление и установку металлического ограждения в селе Надежка сельского округа Ногайбай би;
25) на установку детской игровой площадки в селе Каракога Каракогинского сельского округа;
26) на изготовление и установку металлического ограждения в селе Каракога Каракогинского сельского округа ;
27) на проведение комплексной вневедомственной экспертизы по поэтапной разработке и корректировке схем развития и застройки сельских населенных пунктов Северо-Казахстанской области;

Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 27-1 "2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2025 жылғы 19 қыркүйектегі № 31-2 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 5 мамырдағы № 27-1 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 383 494,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 714 862,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 37 482,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 83 912,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 547 237,3 мың теңге;
2) шығындар – 7 582 306,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -26 208,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 31 456,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 57 664,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -172 603,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -172 603,9 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 172 603,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 225 274,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 57 664,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 993,9 мың теңге.";
10-тармақ келесі мазмұндағы 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29) 30), 31), 32), 33), 34) тармақшалармен толықтырылсын:
"23) Ноғайбай би ауылдық округінің Ноғайбай ауылында балалар ойын алаңын орнатуға;
24) Ноғайбай би ауылдық округінің Надежка ауылында металл қоршау дайындауға және орнатуға;
25) Қарақоға ауылдық округінің Қарақоға ауылында балалар ойын алаңын орнатуға;
26) Қаракоға ауылдық округінің Қарақоға ауылында металл қоршау дайындауға және орнатуға;
27) Солтүстік Қазақстан облысының ауылдық елді мекендерін дамыту және салу схемаларын кезең-кезеңімен әзірлеу және түзету бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге;

28) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTGY-169 "Таманское - Пулеметовка" км 0,0-15,0;
29) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTGY-151 "Подъезд к селу Чистовское" км 0-3,4;
30) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTGY-150 "Подъездная дорога к селу Пролетарка" км 0-5,3;
31) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTGY-141 "Подъездная дорога к селу Александровка" км 0-10,5;
32) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTGY-145 "Подъездная дорога к селу Узынколь" км 0-2,35;
33) на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Каракога Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области;
34) на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селоНогайбай Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Магжана Жумабаева А.Рахметова
Приложение
к решению маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 19 сентября 2025 года № 31-2
Приложение 1
к решению маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 5 мая 2025 года № 27-1
Бюджет района Магжана Жумабаева на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Доходы

28) аудандық маңызы бар KTGY-169 "Таманское – Пулеметовка" автомобиль жолын орташа жөндеуге км 0,0-15,0;
29) Аудандық маңызы бар KTGY-151 "Чистовское ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеуге км 0-3,4;
30) Аудандық маңызы бар KTGY -150 "Пролетарка ауылына кірме жол" автомобиль жолын орташа жөндеуге км 0-5,3;
31) Аудандық маңызы бар KTGY-141 "Александровка ауылына кірме жол" автомобиль жолын орташа жөндеуге км 0-10,5;
32) аудандық маңызы бар KTGY-145 "Ұзынкөл ауылына кірме жол" автомобиль жолын орташа жөндеуге км 0-2,35;
33) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуға;
34) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаевтың Ноғайбай ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуға.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының төрағасы А. Рахметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының
2025 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 31-2 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының
2025 жылғы 5 мамырдағы
№ 27-1 шешіміне
1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданының 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер

8 195,0
006
Оказание жилищной помощи
12,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81 149,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 655,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
245 490,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
105 037,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
9 103,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
93 400,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93 400,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88 689,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
580,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2 006,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 125,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
679 876,9
1
Жилищное хозяйство
257 360,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 301,5
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
35 301,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
222 059,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
222 059,0
2
Коммунальное хозяйство
402 300,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
400 698,5
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
19 647,7
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
381 050,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 602,0
005
Развитие коммунального хозяйства
1 602,0
3
Благоустройство населенных пунктов
20 215,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 215,9
015
Освещение улиц в населенных пунктах
4 076,6

8 195,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81 149,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 655,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
245 490,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
105 037,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
9 103,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
93 400,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93 400,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 689,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
580,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 006,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 125,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
679 876,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
257 360,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 301,5
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
35 301,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
222 059,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
222 059,0
2
Коммуналдық шаруашылық
402 300,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
400 698,5
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
19 647,7
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
381 050,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 602,0
005
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 602,0
3
Елді мекендерді абаттандыру
20 215,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 215,9
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
4 076,6