Об утверждении бюджета Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2025 года № 37/541
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пункта 3 статьи 85, статьи 89 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 33 746 тысяч тенге:
налоговые поступления - 3 097 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 38 тысяч тенге;
специальные поступления - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 30 611 тысяч тенге;
2) затраты - 33 746 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Алматинского сельского округа на 2026 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2026 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета, бюджету Алматинского сельского округа в сумме 21 603 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на повышение должностных окладов низовым категориям государственных служащих по местным исполнительным органам на 2026-2028 годы.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы".

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 37/541 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 85-бабының 3-тармағына, 89-бапқа, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 33 746 мың теңге:
салықтық түсімдер - 3 097 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 38 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 30 611 мың теңге;
2) шығындар - 33 746 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
2. Алматы ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2026 жылға аудандық бюджеттен Алматы ауылдық округінің бюджетіне 21 603 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемдері қарастырылсын.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
жергілікті атқарушы орган бойынша 2026-2028 жылдары мемлекеттік қызметшілердің төменгі санаттағы лауазымдық жалақыларын арттыруға.
Аталған трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.

5. Предусмотреть в бюджете Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда и текущие расходы;
на освещение улиц в населенном пункте;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы".

5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына және ағымдағы шығыстарға;
елді мекенде көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Аталған трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.