Об утверждении бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 27/425
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пункта 3 статьи 85, статьи 89 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах::
1) доходы - 278 801 тысяч тенге:
налоговые поступления - 199 415 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2 524 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 76 862 тысяч тенге;
2) затраты - 279 057,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 256,6 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 256,6 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 256,6 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 256,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.06.2025 № 29/437 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.07.2025 № 31/474 (вводится в действие с 01.01.2025); от 23.10.2025 № 34/506 (вводится в действие с 01.01.2025).
1-1. Предусмотреть в расходах бюджета Петровского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов, выделенных в 2024 финансовом году из районного бюджета в сумме 0,8 тысяч тенге, согласно приложению 4.
1-2. Предусмотреть в бюджете Петровского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2025 года, согласно приложению 4.
2. Установить, что доходы бюджета Петровского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 27/425 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-баптың 1-тармағының 4) тармақшасына, 85-баптың 3-тармағына, 89-бапқа, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Петровка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 278 801 мың теңге:
салық түсімдері - 199 415 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2 524 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 76 862 мың теңге;
2) шығындар - 279 057,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 256,6 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 256,6 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 256,6 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 256,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.06.2025 № 29/437 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.07.2025 № 31/474 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.10.2025 № 34/506 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Петровка ауылдық округінің бюджет шығыстарында қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2024 қаржы жылында аудандық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 0,8 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
1-2. Петровка ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
2. Петровка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес қалыптастырылады деп белгіленсін.

3. Предусмотреть на 2025 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета в сумме 19 804 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2025 год объемы целевых текущих трансфертов, выделенных из республиканского бюджета бюджету Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
5. Предусмотреть на 2025 год объемы целевых текущих трансфертов, выделенных из районного бюджета бюджету Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области, в том числе:
на фонд оплаты труда;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на обеспечении санитарии в населенных пунктах;
на обустройство детской игровой площадки в селе Петровка;
на средний ремонт улиц Жаркова, Бейбітшілік, Ы.Алтынсарина, Интернациональная, Проулок № 1 в селе Петровка.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.06.2025 № 29/437 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области:
1) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/371 "Об утверждении бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";

3. 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялардың көлемі аудандық бюджеттен 19 804 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетіне республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. 2025 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендерде санитарияны қамтамасыз етуде;
Петровка ауылында балалар ойын алаңын ұйымдастыруға;
Петровка ауылындағы Жарков, Бейбітшілік, Ы.Алтынсарин, Интернациональная көшелерін, № 1 шағын көшені орташа жөндеуге.
Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады."
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.06.2025 № 29/437 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының келесі шешімдерінің:
1) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/371 шешімінің;

2) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 4 марта 2025 года № 24/389 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/371 "Об утверждении бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

2) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/371 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 4 наурыздағы № 24/389 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
7. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының төрағасы
Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

от 8 мая 2025 года
№ 27/425
Бюджет Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.06.2025 № 29/437 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.07.2025 № 31/474 (вводится в действие с 01.01.2025); от 23.10.2025 № 34/506 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 27/425 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.06.2025 № 29/437 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.07.2025 № 31/474 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.10.2025 № 34/506 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сынып
Кіші сынып
Атауы
Сомасы (мың теңге)