О внесении изменений и дополнения в решение Акжарского районного маслихата от 12 мая 2025 года № 29-9 "Об утверждении бюджета Кулыкольского сельского округа Акжарского района на 2025-2027 годы"
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26 августа 2025 года № 31-12
Акжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Кулыкольского сельского округа Акжарского района на 2025-2027 годы" от 12 мая 2025 года № 29-9 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Кулыкольского сельского округа Акжарского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 936 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 393 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 125 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 415 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 003 тысяч тенге;
2) затраты – 55 153,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 217,6 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 217,6 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – -1 217,6 тенге.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Предусмотреть расходы бюджета сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, неиспользованных (недоиспользованных) в 2024 году, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Распределение сумм свободных остатков бюджетных средств, сложивщихся на начало финансового года, неиспользованных (недоиспользованных) в 2024 году определяется решением акима Кулыкольского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Кулыкольского сельского округа Акжарского района на 2025-2027 годы".";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.

Ақжар аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ақжар ауданы Қулыкөл ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 12 мамырдағы № 29-9 шешіміне өзгерістер мен толықтыру еңгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 тамыздағы № 31-12 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақжар аудандық мәслихатының "Ақжар ауданы Қулыкөл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 12 мамырдағы № 29-9 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру еңгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақжар ауданы Қулыкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 936 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 393 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 125 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 415 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 47 003 мың теңге;
2) шығындар – 55 153,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 217,6 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 217,6 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – -1217,6 теңге.";
мынадай мазмұндағы 6-1 тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Қаржы жылының басына қалыптасқан, 2024 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен ауылдық округ бюджетінің шығыстары осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес көзделсін.
Қаржы жылының басына жинақталған, 2024 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарының сомаларын бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Қулыкөл ауылдық округі әкімінің "Ақжар аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ақжар ауданы Қулыкөл ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешімін жүзеге асыру туралы" шешімімен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 4 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.