Об утверждении бюджета Володарского сельского округа Айыртауского района на 2026-2028 годы
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 8-36-9.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 85, статьей 89, статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Володарского сельского округа Айыртауского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 540 664,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 279 759,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 352,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 243 553,8 тысяч тенге;
2) затраты – 549 320,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 655,3 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 8 655,3 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 655,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 655,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 15.06.2026 № 8-46-4 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2026 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Учесть бюджетные изъятия, передаваемые из бюджета сельского округа в районный бюджет на 2026 год в сумме 79 273,0 тысячи тенге.
4. Учесть целевые трансферты передаваемые из областного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 240 343,0 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Володарского сельского округа на 2026-2028 годы.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 15.06.2026 № 8-46-4 (вводится в действие с 01.01.2026).

2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауданы Володар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 8-36-9 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 85-бабының 3-тармағына, 89-бабына, 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауданы Володар ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 540 664,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 279 759,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 352,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 243 553,8 мың теңге;
2) шығындар – 549 320,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 655,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 8 655,3 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 655,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 655,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 15.06.2026 № 8-46-4 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2026 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік алып коюлар 79 273,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған облыстық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 240 343,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген облыстық бюджеттен 2026-2028 жылдарға арналған Володар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 15.06.2026 № 8-46-4 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4-1. Предусмотреть в бюджете сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 23.02.2026 № 8-40-3 (вводится в действие с 01.01.2026)
4-2. Учесть целевые трансферты передаваемые из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 3 210,8 тысяч тенге.

4-1. 4-қосымшаға сәйкес ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығындары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 23.02.2026 № 8-40-3 шешiмiмен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 3 210,8 мың теңге сомасында ескерілсін.

Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Володарского сельского округа на 2026-2028 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 15.06.2026 № 8-46-4 (вводится в действие с 01.01.2026).

Көрсетілген аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлуі 2026-2028 жылдарға арналған Володар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 15.06.2026 № 8-46-4 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.