Об утверждении бюджета Имантауского сельского округа Айыртауского района на 2025-2027 годы
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 8-26-7
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 85, статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Имантауского сельского округа Айыртауского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 183 856,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 21 600,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 097,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 158 158,9 тысяч тенге;
2) затраты – 187 674,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 818,1 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 3 818,1 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 818,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 818,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12.09.2025 № 8-31-6 (вводится в действие с 01.01.2025); от 10.10.2025 № 8-33-4 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2025 год формируются в соответствии со статьей 168 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Учесть на 2025 год объемы бюджетных субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 31 560,0 тысяч тенге.
4. Учесть целевые трансферты, передаваемые из республиканского бюджета на 2025 год в сумме 120,0 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Имантауского сельского округа на 2025-2027 годы.

2025-2027 жылдарға арналған Айыртау ауданы Имантау ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 8-26-7 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4-тармақшасына, 85-бабының 3 тармағына, 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Айыртау ауданы Имантау ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 183 856,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 21 600,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 097,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 158 158,9 мың теңге;
2) шығындар – 187 674,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 818,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 3 818,1 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 818,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 818,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 12.09.2025 № 8-31-6 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.10.2025 № 8-33-4 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 168-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 31 560,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған республикалық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 120,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлуі 2025-2027 жылдарға арналған Имантау ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.

5. Учесть целевые трансферты передаваемые из областного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 81 755,1 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Имантауского сельского округа на 2025-2027 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12.09.2025 № 8-31-6 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть целевые трансферты передаваемые из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 44 723,8 тысяч тенге.

5. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 81755,1 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлуі 2025-2027 жылдарға арналған Имантау ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 12.09.2025 № 8-31-6 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 44 723,8 мың теңге сомасында ескерілсін.

Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Имантауского сельского округа на 2025-2027 годы.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12.09.2025 № 8-31-6 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Предусмотреть в бюджете сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4.

Көрсетілген аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлуі 2025-2027 жылдарға арналған Имантау ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 12.09.2025 № 8-31-6 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 4- қосымшаға сәйкес ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығындары қарастырылсын.

8. Признать утратившими силу следующие решения Айыртауского районного маслихата:
1) решение Айыртауского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 8-22-8 "Об утверждении бюджета Имантауского сельского округа Айыртауского района на 2025-2027 годы";
2) решение Айыртауского районного маслихата от 19 марта 2025 года № 8-24-7 "О внесении изменений и дополнений в решение Айыртауского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 8-22-8 "Об утверждении бюджета Имантауского сельского округа Айыртауского района на 2025-2027 годы".

8. Айыртау аудандық мәслихаттың келесі шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) "2025-2027 жылдарға арналған Айыртау ауданы Имантау ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 8-22-8 шешімі;
2) "2025-2027 жылдарға арналған Айыртау ауданы Имантау ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 8-22-8 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Айыртау аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 19 наурыздағы № 8-24-7 шешімі.

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области Г. Абулкаирова
Приложение 1
к решению Айыртауского
районного маслихата
от 8 мая 2025 года № 8-26-7
Бюджет Имантауского сельского округа Айыртауского района на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12.09.2025 № 8-31-6 (вводится в действие с 01.01.2025); от 10.10.2025 № 8-33-4 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5

9. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының төрағасы Г. Әбілқайырова
Айыртау аудандық мәслихатының
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 8-26-7 шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Айыртау ауданы Имантау ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 12.09.2025 № 8-31-6 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.10.2025 № 8-33-4 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5