Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2026-2028 годы
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2025 года № 1/30.
В соответствии со статьями 70, 71 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
Утвердить бюджет города Петропавловска на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 90 174 169,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 62 163 202,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 045 674,7 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 253 241,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 712 052,0 тысяч тенге;
2) затраты – 83 089 443,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -350 000,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 350 000,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 7 434 726,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 7 434 726,0 тысяч тенге:
поступление займов – 450 000,0 тысяч тенге;
погашение займов – 8 714 362,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 829 636,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 16.02.2026 № 2/31 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы городского бюджета на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства;
2) индивидуальный подоходный налог:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты;
3) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, сельского округа;
4) земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения;
5) налога на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения;

2026 - 2028 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/30 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 70, 71-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
2026 – 2028 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 90 174 169,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 62 163 202,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 045 674,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 253 241,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 17 712 052 мың теңге;
2) шығындар – 83 089 443,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -350 000 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 350 000 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 7 434 726,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – - 7 434 726,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 450 000,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 714 362,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 829 636,0 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 16.02.2026 № 2/31 шешiмiмен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған қалалық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
2) жеке табыс салығы:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан алынатын жеке табыс салығы;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан алынатын жеке табыс салығы;
төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының табыстарынан алынатын жеке табыс салығы;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтің аумағында орналасқан осы салық салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) елді мекендердің жерлеріне жеке және заңды тұлғалардан аудандық маңызы бар қала аумағындағы жер учаскелеріне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
5) көлік құралдарына салынатын салықты қоспағанда, көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қала аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
орналасқан жері олардың құрылтай құжаттарында көрсетілген заңды тұлғалардан аудандық маңызы бар қаланың аумағында орналасады;

6) акцизов на:
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
7) платы за пользование земельными участками;
8) сбор за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
9) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
10) регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
11) платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
12) государственной пошлины, зачисляемой в местный бюджет.
3. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, находящегося в управлении акимов города районного значения, сельского округа;
2) доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности;
3) поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность;
4) поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
5) прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
6) прочие неналоговые поступления в местный бюджет.
4. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города областного значения;
2) поступления от продажи гражданам квартир;
3) поступления от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда;

6) акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өнімі;
бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
7) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
8) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алым;
9) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
10) жергілікті бюджетке есептелетін тіркеу алымы;
11) сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардан тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
12) жергілікті бюджетке есептелетін мемлекеттік баж.
3. Қала бюджеті келесі салықтық емес түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
1) аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы облыстық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, облыстық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
2) Коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жалға беруден түсетін кірістер;
3) иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті өткізуден түсетін түсімдер;
4) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
5) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
6) жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Қала бюджеті негізгі капиталды сатудан түсетін келесі түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
1) облыстық маңызы бар қаланың бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақша;
2) азаматтарға пәтер сатудан түсетін түсімдер;
3) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жекешелендіруден түсетін түсімдер;

4) поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
5) платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2026 год в сумме 1 338 831 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с момента его подписания.
Председатель Петропавловского городского маслихата А. Бердагулов
Приложение 1
к решению Петропавловского
городского маслихата
№ 1/30 от 22 декабря 2025 года
Бюджет города Петропавловска на 2026 год

4) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
5) жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 1 338 831 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім қол койылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихатының төрағасы А. Бердағұлов
Петропавл қалалық мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 1/30 шешіміне
1-қосымша
Петропавл қаласының 2026 жылға арналған бюджеті

954 327,0
003
Капитальные расходы государственного органа
47 742,0
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
31 920,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
165 092,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
126 499,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
17 493,0
015
Капитальные расходы государственного органа
18 600,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
2 500,0
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
77 917,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
77 917,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
658 056,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
594 606,0
013
Капитальные расходы государственного органа
63 450,0
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
86 769,0
001
Услуги по реализации государственных закупок на местном уровне
67 110,0
003
Капитальные расходы государственного органа
6 909,0
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
12 750,0
02
Оборона
117 505,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
117 505,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
117 505,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
100 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
100 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 641 008,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 641 008,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
241 130,0
005
Государственная адресная социальная помощь

954 327,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
47 742,0
009
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
31 920,0
459
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) экономика және қаржы бөлімі
165 092,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру және дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
126 499,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалау
17 493,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 600,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
2 500,0
475
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
77 917,0
001
Кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 917,0
458
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
658 056,0
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
594 606,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
63 450,0
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
86 769,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 110,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 909,0
005
Жекешелендіру, коммуналдық мүлікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
12 750,0
02
Қорғаныс
117 505,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
117 505,0
005
Жалпы әскери міндетті орындау шеңберіндегі іс-шаралар
117 505,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
100 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
100 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
100 000,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
3 641 008,0
451
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 641 008,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
241 130,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

328 373,0
006
Оказание жилищной помощи
14 050,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
735 000,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 907,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 059,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
213 903,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
346 874,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 596 771,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
71 012,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
19 379,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
52 500,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 050,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
21 032 438,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
11 126 947,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4 290 088,2
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 320 258,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 516 600,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 845 803,0
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
300 000,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
65 750,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
1 000 000,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1 141 132,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
859 417,0
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
29 400,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
5 739 442,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
500 128,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

328 373,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
14 050,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
735 000,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 907,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 059,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
213 903,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
346 874,0
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 596 771,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
71 012,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
19 379,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
52 500,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 050,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
21 032 438,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
11 126 947,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорын жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4 290 088,2
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 320 258,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 516 600,0
458
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 845 803,0
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
300 000,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
65 750,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
1 000 000,0
012
Сумен жабдықтау және канализация жүйесін пайдалану
1 141 132,0
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
859 417,0
017
Жерлеу орындарын күтіп ұстау және баспанасыздарды жерлеу
29 400,0
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
5 739 442,0
026
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
500 128,0
029
Сумен жабдықтау және канализация жүйесін дамыту

18 600
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 303
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
214 553
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
348 827
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
1 577 066
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
55 650
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 113
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 162 270
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 624 729
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
106 000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
766 380
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 752 349
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 477 242
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16 695
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 127 976
015
Освещение улиц в населенных пунктах
1 158 228
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
31 311
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
4 500 000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
643 032
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
60 299
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
60 299
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
939 136
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
569 763
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
85 544
003
Поддержка культурно-досуговой работы
315 929
006
Функционирование районных (городских) библиотек
131 418
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
10 017
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне

18 600
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 303
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
214 553
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
348 827
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 577 066
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
55 650
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 113
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
11 162 270
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 624 729
003
Коммуналдық тұрғын үй қорын жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
106 000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
766 380
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 752 349
458
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 477 242
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16 695
012
Сумен жабдықтау және канализация жүйесін пайдалану
2 127 976
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
1 158 228
017
Жерлеу орындарын күтіп ұстау және баспанасыздарды жерлеу
31 311
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
4 500 000
026
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
643 032
479
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
60 299
001
Тұрғын үй қоры саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 299
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
939 136
457
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
569 763
001
Мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 544
003
Мәдени және бос уақытты өткізуге қолдау көрсету
315 929
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
131 418
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа тілдерін дамыту
10 017
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) деңгейде спорттық жарыстар өткізу