Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2026-2028 годы
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2025 года № 1/30
В соответствии со статьями 70, 71 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 667 546 тысяч тенге:
налоговые поступления – 61 060 102 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 492 151 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 403 241 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 712 052 тысяч тенге;
2) затраты – 78 753 184 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -350 000 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 350 000 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 8 264 362 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 8 264 362 тысяч тенге:
поступление займов – 450 000 тысяч тенге;
погашение займов – 8 714 362 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы городского бюджета на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства;
2) индивидуальный подоходный налог:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты;
3) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, сельского округа;
4) земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения;
5) налога на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения;

2026 - 2028 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/30 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 70, 71-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетінің жобасы тиісінше 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86 667 546 мың теңге:
салықтық түсімдер – 61 060 102 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 492 151 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 403 241 мың теңге;
трансферттер түсімі – 17 712 052 мың теңге;
2) шығындар – 78 753 184 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -350 000 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 350 000 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 8 264 362 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – - 8 264 362 мың теңге:
қарыздар түсімі – 450 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 714 362 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған қалалық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
2) жеке табыс салығы:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан алынатын жеке табыс салығы;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан алынатын жеке табыс салығы;
төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының табыстарынан алынатын жеке табыс салығы;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтің аумағында орналасқан осы салық салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) елді мекендердің жерлеріне жеке және заңды тұлғалардан аудандық маңызы бар қала аумағындағы жер учаскелеріне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
5) көлік құралдарына салынатын салықты қоспағанда, көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қала аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
орналасқан жері олардың құрылтай құжаттарында көрсетілген заңды тұлғалардан аудандық маңызы бар қаланың аумағында орналасады;

6) акцизов на:
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
7) платы за пользование земельными участками;
8) сбор за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
9) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
10) регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
11) платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
12) государственной пошлины, зачисляемой в местный бюджет.
3. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, находящегося в управлении акимов города районного значения, сельского округа;
2) доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности;
3) поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность;
4) поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
5) прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
6) прочие неналоговые поступления в местный бюджет.
4. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города областного значения;
2) поступления от продажи гражданам квартир;

6) акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өнімі;
бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
7) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
8) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алым;
9) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
10) жергілікті бюджетке есептелетін тіркеу алымы;
11) сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардан тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
12) жергілікті бюджетке есептелетін мемлекеттік баж.
3. Қала бюджеті келесі салықтық емес түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
1) аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы облыстық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, облыстық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
2) Коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жалға беруден түсетін кірістер;
3) иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті өткізуден түсетін түсімдер;
4) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
5) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
6) жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Қала бюджеті негізгі капиталды сатудан түсетін келесі түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
1) облыстық маңызы бар қаланың бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақша;
2) азаматтарға пәтер сатудан түсетін түсімдер;

3) поступления от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда;
4) поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
5) платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2026 год в сумме 1 338 831 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с момента его подписания.
Председатель Петропавловского городского маслихата А. Бердагулов
Приложение 1
к решению Петропавловского
городского маслихата
№ 1/30 от 22 декабря 2025 года
Бюджет города Петропавловска на 2026 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

3) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жекешелендіруден түсетін түсімдер;
4) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
5) жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 1 338 831 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім қол койылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихатының төрағасы А. Бердағұлов
Петропавл қалалық мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 1/30 шешіміне
1-қосымша
Петропавл қаласының 2026 жылға арналған бюджеті
Санат
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Аты

117 999
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
17 493
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
2 500
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
68 408
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
68 408
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
394 606
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
394 606
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
76 640
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
63 890
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
12 750
02
Оборона
117 505
122
Аппарат акима района (города областного значения)
117 505
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
117 505
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
100 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
100 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 641 008
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 641 008
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
241 130
005
Государственная адресная социальная помощь
328 373
006
Оказание жилищной помощи
14 050
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
735 000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 907
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 059
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
213 903
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
346 874
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью

117 999
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалау
17 493
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
2 500
475
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
68 408
001
Кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 408
458
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
394 606
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
394 606
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
76 640
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 890
005
Жекешелендіру, коммуналдық мүлікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
12 750
02
Қорғаныс
117 505
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
117 505
005
Жалпы әскери міндетті орындау шеңберіндегі іс-шаралар
117 505
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
100 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
100 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
100 000
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
3 641 008
451
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 641 008
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
241 130
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
328 373
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
14 050
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
735 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 907
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 059
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
213 903
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
346 874
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

191 948
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
122 510
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
38 109
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
221 360
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
100 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
100 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
116 727
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
111 453
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5 274
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
4 633
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
4 633
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
232 411
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
232 411
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства
232 411
12
Транспорт и коммуникации
7 166 199
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 166 199
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
2 516 199
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
100 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 000 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3 500 000
13
Прочие
2 037 096
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
98 265
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
98 265
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
600 000
043
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
600 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 338 831
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)

191 948
002
Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122 510
003
Жастар саясаты саласындағы іс-шараларды жүзеге асыру
38 109
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
221 360
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
100 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
100 000
463
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) жер қатынастары бөлімі
116 727
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
111 453
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5 274
475
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
4 633
005
Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) жұмысын қамтамасыз ету
4 633
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
232 411
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
232 411
001
Құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
232 411
12
Көлік және байланыс
7 166 199
458
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 166 199
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 516 199
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
100 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 000 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3 500 000
13
Басқалар
2 037 096
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
98 265
026
"Бизнестің жол картасы 2025" кәсіпкерлікті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы аясында өндірістік инфрақұрылымды дамыту
98 265
458
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
600 000
043
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы аясында инженерлік инфрақұрылымды дамыту
600 000
459
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) экономика және қаржы бөлімі
1 338 831
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

106 500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
106 500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
106 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 856 918
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 856 918
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
244 231
005
Государственная адресная социальная помощь
390 000
006
Оказание жилищной помощи
15 455
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
987 120
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
18 600
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 303
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
214 553
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
348 827
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
1 577 066
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
55 650
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 113
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 162 270
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 624 729
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
106 000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
766 380
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 752 349
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 477 242
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16 695
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 127 976
015
Освещение улиц в населенных пунктах
1 158 228
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
31 311
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
4 500 000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

106 500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
106 500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
106 500
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
3 856 918
451
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 856 918
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
244 231
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
390 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 455
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
987 120
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
18 600
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 303
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
214 553
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
348 827
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 577 066
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
55 650
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 113
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
11 162 270
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 624 729
003
Коммуналдық тұрғын үй қорын жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
106 000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
766 380
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 752 349
458
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 477 242
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16 695
012
Сумен жабдықтау және канализация жүйесін пайдалану
2 127 976
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
1 158 228
017
Жерлеу орындарын күтіп ұстау және баспанасыздарды жерлеу
31 311
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
4 500 000
026
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру

643 032
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
60 299
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
60 299
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
939 136
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
569 763
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
85 544
003
Поддержка культурно-досуговой работы
315 929
006
Функционирование районных (городских) библиотек
131 418
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
10 017
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
26 855
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
369 373
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
201 053
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
129 860
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
38 460
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
123 382
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
118 471
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
112 880
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5 591
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
4 911
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
4 911
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
239 564
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
239 564
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства
239 564
12
Транспорт и коммуникации
5 986 252
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 986 252
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
3 679 752
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
106 500
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

643 032
479
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
60 299
001
Тұрғын үй қоры саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 299
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
939 136
457
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
569 763
001
Мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 544
003
Мәдени және бос уақытты өткізуге қолдау көрсету
315 929
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
131 418
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа тілдерін дамыту
10 017
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
26 855
456
аудандық (облыстық маңызы бар қала) ішкі саясат бөлімі
369 373
001
Ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизмін қалыптастыру саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
201 053
002
Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
129 860
003
Жастар саясаты саласындағы іс-шараларды жүзеге асыру
38 460
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
123 382
463
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) жер қатынастары бөлімі
118 471
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
112 880
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5 591
475
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
4 911
005
Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) жұмысын қамтамасыз ету
4 911
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
239 564
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
239 564
001
Құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
239 564
12
Көлік және байланыс
5 986 252
458
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 986 252
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 679 752
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
106 500
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу