О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 мая 2021 года № ҚР ДСМ-43 "Об утверждении перечня медицинских специальностей программ резидентуры"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 июня 2025 года № 409
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 мая 2021 года № ҚР ДСМ-43 "Об утверждении перечня медицинских специальностей программ резидентуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22844) следующее изменение:
перечень медицинских специальностей программ резидентуры, утвержденный приложением к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр А. Альназарова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство науки и
высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство обороны
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 мая 2021 года
№ ҚР ДСМ-43
Перечень медицинских специальностей программ резидентуры
1. Акушерство и гинекология (взрослая, детская).
2. Аллергология и иммунология (взрослая, детская),
2.1. Аллергология и иммунология (детская).
3. Анестезиология и реаниматология (взрослая, детская),
3.1. Анестезиология и реаниматология (детская).
4. Ангиохирургия (взрослая, детская).
5. Стоматология детского возраста.
6. Детская хирургия.
7. Гастроэнтерология (взрослая, детская),
7-1. Гастроэнтерология (детская).
8. Гематология (взрослая).
9. Дерматовенерология (взрослая, детская).

"Резидентура бағдарламаларының медициналық мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 25 мамырдағы № ҚР ДСМ-43 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 26 маусымдағы № 409 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Резидентура бағдарламаларының медициналық мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 25 мамырдағы № ҚР ДСМ-43 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22844 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа қосымшамен бекітілген резидентура бағдарламаларының медициналық мамандықтар тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Әлназарова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
Бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 25 мамырдағы
№ ҚР ДСМ-43 бұйрығына
қосымша
Резидентура бағдарламаларының медициналық мамандықтар тізбесі
1. Акушерия және гинекология (ересектер, балалар).
2. Аллергология және иммунология (ересектер, балалар),
2-1. Аллергология және иммунология (балалар).
3. Анестезиология және реаниматология (ересектер, балалар),
3-1. Анестезиология және реаниматология (балалар).
4. Ангиохирургия (ересектер, балалар).
5. Балалар жасындағы стоматология.
6. Балалар хирургиясы.
7. Гастроэнтерология (ересектер, балалар),
7-1. Гастроэнтерология (балалар).
8. Гематология (ересектер).
9. Дерматовенерология (ересектер, балалар).

10. Общая хирургия.
11. Челюстно-лицевая хирургия (взрослая, детская),
11-1. Челюстно-лицевая хирургия (детская).
12. Инфекционные болезни (взрослые, детские),
12-1. Инфекционные болезни (детские).
13. Кардиология (взрослая, детская),
13-1. Кардиология (детская).
14. Кардиохирургия (взрослая, детская).
15. Клиническая лабораторная диагностика.
16. Клиническая фармакология.
17. Медицинская генетика.
18. Неврология (взрослая, детская),
18-1. Неврология (детская).
19. Нейрохирургия (взрослая, детская).
20. Неонатология.
21. Нефрология (взрослая, детская),
21-1. Нефрология (детская).
22. Онкология (взрослая).
23. Онкология и гематология (детская).
24. Онкология радиационная.
25. Онкология химиотерапевтическая.
26. Ортодонтия.
27. Ортопедическая стоматология.
28. Семейная медицина.
29. Оториноларингология (взрослая, детская),
29-1. Оториноларингология (детская).
30. Офтальмология (взрослая, детская),
30-1. Офтальмология (детская).
31. Патологическая анатомия.
32. Педиатрия.
33. Пластическая хирургия (взрослая, детская).
34. Психиатрия (взрослая, детская).
35. Пульмонология (взрослая, детская),
35-1. Пульмонология (детская).
36. Радиология.
37. Ревматология (взрослая, детская),
37-1. Ревматология (детская).
38. Судебно-медицинская экспертиза.
39. Медицина чрезвычайных ситуаций и катастроф.
40. Терапия.
41. Терапевтическая стоматология.
42. Травматология-ортопедия (взрослая, детская),
42-1. Травматология-ортопедия (детская).
43. Урология и андрология (взрослая, детская),
44. Физическая медицина и реабилитация (взрослая, детская).
45. Фтизиатрия (взрослая, детская).
46. Хирургическая стоматология.
47. Неотложная медицина (взрослая, детская).
48. Эндокринология (взрослая, детская),
48-1. Эндокринология (детская).
49. Ядерная медицина.
50. Военная хирургия.
51. Военная терапия.

10. Жалпы хирургия.
11. Жақ-бет хирургиясы (ересектер, балалар),
11-1. Жақ-бет хирургиясы (балалар).
12. Инфекциялық аурулар (ересектер, балалар),
12-1. Инфекциялық аурулар (балалар).
13. Кардиология (ересектер, балалар),
13-1. Кардиология (балалар).
14. Кардиохирургия (ересектер, балалар).
15. Клиникалық зертханалық диагностика.
16. Клиникалық фармакология.
17. Медициналық генетика.
18. Неврология (ересектер, балалар),
18-1. Неврология (балалар).
19. Нейрохирургия (ересектер, балалар).
20. Неонатология.
21. Нефрология (ересектер, балалар),
21-1. Нефрология (балалар).
22. Онкология (ересектер).
23. Онкология және гематология (балалар).
24. Радиациялық онкология.
25. Химиотерапиялық онкология.
26. Ортодонтия.
27. Ортопедиялық стоматология.
28. Отбасы медицинасы.
29. Оториноларингология (ересектер, балалар),
29-1. Оториноларингология (балалар).
30. Офтальмология (ересектер, балалар),
30-1. Офтальмология (балалар).
31. Патологиялық анатомия.
32. Педиатрия.
33. Пластикалық хирургия (ересектер, балалар).
34. Психиатрия (ересектер, балалар).
35. Пульмонология (ересектер, балалар),
35-1. Пульмонология (балалар).
36. Радиология.
37. Ревматология (ересектер, балалар),
37-1. Ревматология (балалар).
38. Сот-медициналық сараптамасы.
39. Төтенше жағдайлар мен апаттар медицинасы.
40. Терапия.
41. Терапиялық стоматология.
42. Травматология-ортопедия (ересектер, балалар),
42-1. Травматология-ортопедия (балалар).
43. Урология және андрология (ересектер, балалар).
44. Физикалық медицина және оңалту (ересектер, балалар).
45. Фтизиатрия (ересектер, балалар).
46. Хирургиялық стоматология.
47. Кезек күттірмейтін медицина (ересектер, балалар).
48. Эндокринология (ересектер, балалар),
48-1. Эндокринология (балалар).
49. Ядролық медицина.
50. Әскери хирургия.
51. Әскери терапия.