О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2025 года № 173
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:

Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 173 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:

1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550) следующие изменения и дополнения:
в тарифах на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
приложение 2 к указанным тарифам дополнить строкой, порядковый номер 30-1, следующего содержания:
"
30-1
6120
г. Кентау
1,1020
";
в тарифах на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико- затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по акушерско-гинекологическому профилю, утвержденных приложением 2 к указанному приказу:
приложение 2 к указанным тарифам дополнить строкой, порядковый номер 30-1, следующего содержания:
"
30-1
6120
г. Кентау
1,1020
";
в тарифах на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по неонатологическому профилю, утвержденных приложением 3 к указанному приказу:
приложение 2 к указанным тарифам дополнить строкой, порядковый номер 30-1, следующего содержания:
"
30-1
6120
г. Кентау
1,1020
";
в тарифах на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением 7 к указанному приказу:
приложение 2 к указанным тарифам дополнить строкой, порядковый номер 30-1, следующего содержания:
"
30-1
6120
г. Кентау
1,1472
";
в тарифах на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется при оказании первичной медико-санитарной помощи, утвержденных приложением 8 к указанному приказу:
приложение 3 к указанным тарифам дополнить строкой, порядковый номер 30-1 следующего содержания:
"

1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілген ақы төлеу клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерде:
көрсетілген тарифтерге 2-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 30-1-жолмен толықтырылсын:
"
30-1
6120
Кентау қ.
1,1020
";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілген ақы төлеу акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайын күрделілігін ескере отырып, клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерде:
көрсетілген тарифтерге 2-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 30-1-жолмен толықтырылсын:
"
30-1
6120
Кентау қ.
1,1020
";
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес бекітілген ақы төлеу неонатологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып, клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерде:
көрсетілген тарифтерге 2-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 30-1-жолмен толықтырылсын:
"
30-1
6120
Кентау қ.
1,1020
";
көрсетілген бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерде:
көрсетілген тарифтерге 2-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 30-1-жолмен толықтырылсын:
"
30-1
6120
Кентау қ.
1,1472
";
көрсетілген бұйрыққа 8-қосымшамен бекітілген ақы төлеу медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету кезінде жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерде:
көрсетілген тарифтерге 3-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 30-1-жолмен толықтырылсын:
"

30-1
6120
г. Кентау
1,1472
";
в тарифах на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется по клинико- затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая с новообразованиями, за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани, утвержденных приложением 9 к указанному приказу:
приложение 2 к указанным тарифам дополнить строкой, порядковый номер 30-1 следующего содержания:
"
30-1
6120
г. Кентау
1,1020
";
в тарифах на медицинские услуги в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по медицинской реабилитации за один койко-день, утвержденных приложением 15 к указанному приказу:
приложение 2 к указанным тарифам дополнить строкой, порядковый номер 20-1, следующего содержания:
"
20-1
6120
г. Кентау
1,2044
";
подушевой норматив скорой медицинской помощи и медицинской помощи с привлечением квалифицированных специалистов, оказываемой санитарным автотранспортом, на одного прикрепленного человека для станций скорой медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденный приложением 16 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в тарифах на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется по паллиативной медицинской помощи за один койко-день, утвержденных приложением 17 к указанному приказу:
в приложении 2 к указанным тарифам:
строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"
5
Туркестанская область
6120
г. Кентау
1,0879
6148
Отырарский район
1,1991
6164
Шардаринский район
1,0576
";
в тарифах на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется станциям скорой (экстренной) медицинской помощи за один вызов, утвержденных приложением 18 к указанному приказу:
в приложении 2 к указанным тарифам:
строку, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
"
12
6110
Туркестанская область
г. Туркестан
1,0246
6120
г. Кентау
";
в тарифах на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной медицинской помощи, утвержденных приложением 19 к указанному приказу:
в приложении 1 к указанным тарифам:
строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"
5
Туркестанская область
6120
г. Кентау

30-1
6120
Кентау қ.
1,1472
";
көрсетілген бұйрыққа 9-қосымшамен бекітілген ақы төлеу лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарды қоспағанда, ақы төлеу қатерлі ісіктермен емделіп шығу жағдайдың күрделілік деңгейін ескере отырып, клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерде:
көрсетілген тарифтерге 2-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 30-1-жолмен толықтырылсын:
"
30-1
6120
Кентау қ.
1,1020
";
көрсетілген бұйрыққа 15-қосымшамен бекітілген ақы төлеу төсек-күн үшін медициналық оңалту бойынша жүзеге асырылатын, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерде:
көрсетілген тарифтерге 2-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 20-1-жолмен толықтырылсын:
"
20-1
6120
Кентау қ.
1,2044
";
көрсетілген бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жедел медициналық көмек станциясы үшін бекітілген бір адамға санитариялық автокөлік көрсететін білікті мамандарды тарта отырып, жедел медициналық көмектің және медициналық көмектің жан басына шаққандағы нормативі, осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 17-қосымшамен бекітілген ақы төлеу паллиативтік медициналық көмек бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерде:
көрсетілген тарифтерге 2-қосымшада:
реттік номірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Түркістан облысы
6120
Кентау қ.
1,0879
6148
Отырар ауданы
1,1991
6164
Шардара ауданы
1,0576
";
көрсетілген бұйрыққа 18-қосымшамен бекітілген ақы төлеу жедел (шұғыл) медициналық көмек станцияларына бір шақыру үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге арналған тарифтерде:
көрсетілген тарифтерге 2-қосымшада:
реттік номірі 12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
12
6110
Түркістан облысы
Түркістан қ.
1,0246
6120
Кентау қ.
";
көрсетілген бұйрыққа 19-қосымшамен бекітілген ақы төлеу паллиативтік медициналық көмек мобильді бригадасының бір баруы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерде:
көрсетілген тарифтерге 1-қосымшада:
реттік номірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Түркістан облысы
6120
Кентау қ.

1,0879
6148
Отырарский район
1,1991
6164
Шардаринский район
1,0576
";
в тарифах на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам для приемных отделений медицинских организаций, оказывающих медицинскую помощь в стационарных условиях, утвержденных приложением 20 к указанному приказу:

1,0879
6148
Отырар ауданы
1,1991
6164
Шардара ауданы
1,0576
";
көрсетілген бұйрыққа 20-қосымшамен бекітілген стационарлық жағдайда көрсететін медициналық ұйымдардың қабылдау бөлімшелеріне арналған клиникалық-шығындық топтар бойынша ақы төлеу жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерде:

приложение 2 к указанным тарифам дополнить строкой, порядковый номер 30-1, следующего содержания:
"
30-1
6120
г. Кентау
1,1020
".
2. Департаменту совершенствования и анализа обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течении пяти календарных дней со дня принятия настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

көрсетілген тарифтерге 2-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 30-1-жолмен толықтырылсын:
"
30-1
6120
Кентау қ.
1,1020
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды жетілдіру және талдау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық қабылданған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания, подлежит официальному опубликованию и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 июля 2025 года, за исключением абзаца двадцать третьего пункта 1, который распространяется на правоотношения, возникшие с 1 августа 2025 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
Приложение к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 декабря 2025 года № 173
Приложение 16 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

2) осы бұйрық ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі, ресми жариялауға жатады және 2025 жылдың 1 тамызынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылатын жиырма үшінші абзацын қоспағанда, 2025 жылдың 1 шілдесінен бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 173 Бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының

6368
Шемонаихинский район
Примечание:
*Экологические коэффициенты применимы к районам (городам) согласно законам Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье" и "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".

6368
Шемонайха ауданы
Ескертпе:
*"Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы", "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядроляқ сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес аудандар/қалаларға экологиялық коэффициенттер қолданылады.