Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до достижения восемнадцатилетнего возраста без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации в городе Алматы на 2026 год
Постановление акимата города Алматы от 5 декабря 2025 года № 4/792

Алматы қаласында он сегіз жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2026 жылға арналған жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 5 желтоқсандағы № 4/792 қаулысы

В соответствии с пунктом 1 статьи 107 Социального кодекса Республики Казахстан, приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 октября 2023 года № 446 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 107 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 17 қазандағы № 446 "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить квоты рабочих мест на 2026 год:
1) для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до достижения восемнадцатилетнего возраста без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.

1. 2026 жылға:
1) осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес он сегіз жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін;
2) осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға;
3) осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.
Аким города Алматы Д. Сатыбалды
Приложение 1
к постановлению акимата города Алматы
от "___" ________ 2025 года №____
Перечень организаций города Алматы, для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до достижения восемнадцатилетнего возраста без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, наличии вакантных должностей и выполнении квоты
№ п/п
Наименование организации
Списочная численность сотрудников (человек)
Размер квоты от списочной численности сотрудников (%)
Количество рабочих мест (человек)
1
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ком Авто Казахстан"
35
1
1
2
Товарищество с ограниченной ответственностью "Торговая компания Мегаполис Казахстан"

2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Алматы қаласының әкімі Д. Сатыбалды
Алматы қаласы әкімдігінің
2025 жылғы "___" _________ №____
қаулысына 1 қосымша
Он сегіз жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленетін Алматы қаласы ұйымдарының тізбесі
№ р/с
Ұйымның атауы
Қызметкерлердің тізімдік саны (адам)
Жұмыскерлердің санынан квота мөлшері (%)
Жұмыс орындарының саны (адам)
1
"Ком Авто Казахстан" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі бірлескен кәсіпорны
35
1
1
2
"Мегаполис Казахстан" сауда компаниясының жауапкершілігі шектеулі серіктестігі