Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью в городе Алматы на 2026 год
Постановление акимата города Алматы от 5 декабря 2025 года № 4/791
В соответствии со статьей 107 Социального кодекса Республики Казахстан, пунктом 8 Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 207 акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:

2026 жылға арналған Алматы қаласында мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасын белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 5 желтоқсандағы № 4/791 қаулысы
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 107 бабына, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 207 бұйрығымен бекітілген Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларының 8 тармағына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить квоты рабочих мест в размере от двух до четырех процентов для трудоустройства лиц с инвалидностью в организациях города Алматы со списочной численностью работников от 50 человек и выше без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление занятости и социальных программ города Алматы" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить размещение настоящего постановления в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыскерлердің тізімдік саны 50 адамнан асатын және одан жоғары Алматы қаласының ұйымдарында мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерде жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.
2. "Алматы қаласы Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды қамтамасыз етсін.

3. Обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.
Аким города Алматы Д. Сатыбалды
Приложение
к постановлению акимата города Алматы
от "___"______________2025 года №____
Перечень организаций города Алматы, для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью на 2026 год
№ п/п
Наименование организации
Списочная численность сотрудников (человек)
Размер квоты от списочной численности работников (%)
Количество рабочих мест (человек)
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника №3" Управления общественного здравоохранения города Алматы

3. Осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Алматы қаласының әкімі Д. Сатыбалды
Алматы қаласы әкімдігінің
2025 жылғы "___"__________№ ___
қаулысына қосымша
2026 жылға мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы белгіленетін Алматы қаласы ұйымдарының тізбесі
№ р/с
Ұйымның атауы
Қызметкерлердің тізімдік саны (адам)
Қызметкерлердің тізімдік санындағы квотаның мөлшері (%)
Жұмыс орындарының саны (адам)
1
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "№3 қалалық емхана" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны

226
3%
7
18
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника №30" Управления общественного здравоохранения города Алматы
182
3%
5
19
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская клиническая больница №4" Управления общественного здравоохранения города Алматы
877
4%
35
20
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская клиническая больница №5" Управления общественного здравоохранения города Алматы
839
4%
34
21
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская клиническая больница №7" Управления общественного здравоохранения города Алматы
964
4%
39
22
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральная городская клиническая больница" Управления общественного здравоохранения города Алматы
1029
4%
41
23
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская больница скорой неотложной помощи" Управления общественного здравоохранения города Алматы
731
4%
29
24
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская клиническая инфекционная больница им. И. Жекеновой" Управления общественного здравоохранения города Алматы
260
4%
10
25
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр детской неотложной медицинской помощи" Управления общественного здравоохранения города Алматы
641
4%
26
26
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Детская городская клиническая больница №2" Управления общественного здравоохранения города Алматы
647
4%
26
27
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городской родильный дом №1" Управления общественного здравоохранения города Алматы
282
4%
11
28
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Перинатальный центр №2" Управления общественного здравоохранения города Алматы
261
4%
10
29
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городской родильный дом №4" Управления общественного здравоохранения города Алматы
243
3%
7
30
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городской родильный дом №5" Управления общественного здравоохранения города Алматы
217
3%
7
31
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр перинатологии и детской кардиохирургии" Управления общественного здравоохранения города Алматы
494
4%
20
32
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городской перинатальный центр" Управления общественного здравоохранения города Алматы

226
3%
7
18
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "№30 қалалық емхана" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
182
3%
5
19
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "№4 қалалық клиникалық аурухана" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
877
4%
35
20
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының "№5 қалалық клиникалық аурухана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
839
4%
34
21
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "№7 қалалық клиникалық аурухана" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
964
4%
39
22
"Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Орталық қалалық клиникалық аурухана" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
1029
4%
41
23
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қалалық жедел шұғыл көмек көрсету ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
731
4%
29
24
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "И. Жекенова атындағы қалалық клиникалық жұқпалы аурулар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
260
4%
10
25
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Балалар шұғыл медициналық жәрдем орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
641
4%
26
26
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "№2 балалар қалалық клиникалық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
647
4%
26
27
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "№1 қалалық перзентхана" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
282
4%
11
28
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "№2 қалалық перинаталдық орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
261
4%
10
29
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "№4 қалалық перзентхана" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
243
3%
7
30
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "№5 қалалық перзентхана" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
217
3%
7
31
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Перинатология және балалар кардиохирургиясы орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
494
4%
20
32
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қалалық перинаталдық орталық" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны