Аққулы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы" № 121/28 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 тамыздағы № 151/34 шешімі
Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққулы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы" № 121/28 шешіміне (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміндегі актінің тіркеу нөмірі № 204614) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4557377 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1257430 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8616 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 353 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3290978 мың теңге;
2) шығындар – 4689823 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8789 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 63077 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 54288 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 141235 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 141235 мың теңге.
2) көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
894 мың теңге – мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
22622 мың теңге – ауылдық округтердің мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау нәтижелері бойынша сыйлықақы беру үшін жылына екі лауазымдық айлық есеп бойынша төлеуге;
2950 мың теңге – техникалық қызметкерлерге еңбекақы төлеу үшін;
11863 мың теңге – ауылдық округтерде көше жарығын жаңғыртуға, оның ішінде Қазы ауылында 2770 мың теңге, Ямышев ауылында 3870 мың теңге, Жамбыл ауылында 1870 мың теңге, Жаңатан ауылында 1773 мың теңге және Әйтей ауылында 1580 мың теңге;
12712 мың теңге – ауылдық округтердегі балалар алаңдарын ағымдағы жөндеуге;
11284 мың теңге – Қазы ауылында обелискіні жайластыруға;
4204 мың теңге – жолдарды орташа жөндеу үшін ЖСҚ және мемлекеттік сараптама әзірлеуге, оның ішінде Аққулы ауылына 404 мың теңге, Тлектес ауылына 1000 мың теңге, Қызыл-қоғам ауылына 1500 мың теңге, Шабар ауылына 700 мың теңге, Майқарағай ауылына 600 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Аққулы от 24 декабря 2024 года № 121/28 "О бюджете района Аққулы на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 11 августа 2025 года № 151/34
Маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аққулы от 24 декабря 2024 года № 121/28 "О бюджете района Аққулы на 2025 - 2027 годы" (регистрационный номер акта в государственном реестре номативных правовых актов Республики Казахстан № 204614) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Аққулы на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4557377 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1257430 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8616 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 353 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3290978 тысяч тенге;
2) затраты – 4689823 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8789 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 63077 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 54288 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 141235 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 141235 тысяч тенге.
2) пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2025 год бюджетам сельских округов в следующих объемах:
894 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета;
22622 тысяч тенге – на выплату по двум должностным окладам в год для премирования по результатам оценки деятельности административных государственных служащих сельских округов;
2950 тысяч тенге – на оплату труда технического персонала;
11863 тысяч тенге – на модернизацию уличного освещения в сельских округах, в том числе в селе Казы 2770 тысяч тенге, в селе Ямышево 3870 тысяч тенге, в селе Жамбыл 1870 тысяч тенге, в селе Жанатан 1773 тысяч тенге и в селе Айтей 1580 тысяч тенге;
12712 тысяч тенге – на текущий ремонт детских площадок в сельских округах;
11284 тысяч тенге – на обустройство обелиска в селе Казы;
4204 тысяч тенге – на разработки ПСД и ведомственной экспертизой для среднего ремонта дорог, в том числе села Аққулы 404 тысяч тенге, села Тлектес 1000 тысяч тенге, села Кызылкогам 1500 тысяч тенге, села Шабар 700 тысяч тенге, села Майкарагай 600 тысяч тенге;

77752 мың теңге – "Айтей ауылына кіреберіс" 0-0,3 шқ 15734 мың теңге, – "Жаңатан ауылына кіреберіс" 0-0,35 шқ 20290 мың теңге, "Жамбыл ауылына кіреберіс" 0-0,43 шқ 18016 мың теңге және "Аққулы ауылы, С.Қалиева, Қадырбаев, Шарапиденов көшелерінің ауылішілік жолдарын орташа жөндеу" 23712 мың теңге;
211237 мың теңге – жалпы ұзындығы 4,160 шқ Шарбақты ауылының Ш.Айманов, Молдажанов, Бейбітшілік және Достық көшелерінің кентшілік жолдарын орташа жөндеуге;
1776 мың теңге – жалақы төлеуге, оның ішінде Қызылағаш ауылдық округі 572 мың теңге, Баймульдин ауылдық округі 507 мың теңге, Қарақала ауылдық округі 147 мың теңге, Майқарағай ауылдық округі 150 мың теңге, Шақа ауылдық округі 140 мың теңге, Шарбақты ауылдық округі 130 мың теңге, Ямышев ауылдық округі 130 мың теңге;
1336 мың теңге – іссапар шығындарын төлеуге, оның ішінде Қызылағаш ауылдық округі 385 мың теңге, Баймулдин ауылдық округі 283 мың теңге, Майқарағай ауылдық округі 385 мың теңге, Ямышев ауылдық округі 283 мың теңге;
500 мың теңге – Қызылағаш ауылдық округіндегі автокөліктерді ағымдағы жөндеуге;
1500 мың теңге – Майқарағай ауылдық округіндегі автокөліктерді ағымдағы жөндеуге;
5188 мың теңге – бейнекамераларды орнату жйне жөндеу үшін, оның ішінде Қызылағаш ауылдық округі 276 мың теңге, Майқарағай ауылдық округі 450 мың теңге, Малыбай ауылдық округі 3776 мың теңге, Ямышев ауылдық округі 686 мың теңге;
2938 мың теңге – Шарбақты ауылындағы жолдардың сапасына сараптама жүргізу үшін;
1774 мың теңге – Жамбыл ауылдық округі жолдарының сапасын сараптауға;
385 мың теңге – Қызылқоғам ауылының халық санағына және тақтайшалар дайындауға;
387 мың теңге – Аққулы ауылдық округінің уақытша қызметкерінің еңбегіне ақы төлеуге;
1878 мың теңге – Ямышев ауылдық округінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
650 мың теңге – Қазы ауылындағы саябақты жарықтандыруға;
3043 мың теңге – Жамбыл ауылдық округінің көше жарығын тұтынуға;
1868 мың теңге – Ямышев ауылын шұңқырлы жөндеуге.
3) көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

77752 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Айтей" 0-0,3 км 15734 тысяч тенге, "Подъезд к селу Жанатан" 0-0,35 км 20290 тысяч тенге, "Подъезд к селу Жамбыл" 0-0,43 км 18016 тысяч тенге, "Средний ремонт внутрипоселковых дорог села Аққулы улицы С.Калиева, Кадырбаева и Шарапиденова" 23712 тысяч тенге;
211237 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц Ш.Айманова, Молдажанова, Бейбітшілік и Достық села Шарбакты общей протяженностью 4,160 км;
1776 тысяч тенге – на оплату заработной платы, в том числе Кызылагашский сельский округ 572 тысяч тенге, Баймульдинский сельский округ 507 тысяч тенге, сельский округ Қарақала 147 тысяч тенге, Майкарагайский сельский округ 150 тысяч тенге, Шакинский сельский округ 140 тысяч тенге, Шарбактинский сельский округ 130 тысяч тенге, Ямышевский сельский округ 130 тысяч тенге;
1336 тысяч тенге – на оплату командировочных расходов, в том числе Кызылагашский сельский округ 385 тысяч тенге, Баймульдинский сельский округ 283 тысяч тенге, Майкарагайский сельский округ 385 тысяч тенге, Ямышевский сельский округ 283 тысяч тенге;
500 тысяч тенге – на текущий ремонт автотранспорта Кызылагашского сельского округа;
1500 тысяч тенге – на текущий ремонт автотранспорта Майкарагайского сельского округа;
5188 тысяч тенге – на установку и ремонт видеокамер, в том числе Кызылагашский сельский округ 276 тысяч тенге, Майкарагайский сельский округ 450 тысяч тенге, Малыбайский сельский округ 3776 тысяч тенге, Ямышевский сельский округ 686 тысяч тенге;
2938 тысяч тенге – на экспертизу качества дорог в селе Шарбакты;
1774 тысяч тенге – на экспертизу качества дорог Жамбылского сельского округа;
385 тысяч тенге – на перепись населения и изготовление табличек села Кызылкогам;
387 тысяч тенге – на оплату труда временного работника сельского округа Аққулы;
1878 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения Ямышевского сельского округа;
650 тысяч тенге – на освещение парка в селе Казы;
3043 тысяч тенге – на потребление уличного освещения Жамбылского сельского округа;
1868 тысяч тенге – на ямочный ремонт села Ямышево.
3) приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.