Тереңкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті туралы" № 1/25 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 7 қарашадағы № 2/35 шешімі
Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2024 жылғы 23 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті туралы" № 1/25 шешіміне (Нормативтик құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 204438 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 5 276 918 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 778 795 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 376 397 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 396 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 114 330 мың теңге;
2) шығындар – 5 407 507 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 849 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 70 776 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 927 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 131 438 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 131 438 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы орган резерві 38 957 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
335 466 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
93 274 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
1 372 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
18 373 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
13 818 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
1 942 мың теңге – ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
160 664 мың теңге – ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстар жүргізуге;
17 800 мың теңге – жерлеу орындарын күтіп ұстауға және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге;

О внесении изменений в решение маслихата района Тереңкөл от 23 декабря 2024 года № 1/25 "О бюджете района Тереңкөл на 2025 - 2027 годы"
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 7 ноября 2025 года № 2/35
Маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "О бюджете района Тереңкөл на 2025 - 2027 годы" от 23 декабря 2024 года № 1/25 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204438), следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Тереңкөл на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 276 918 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 778 795 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 376 397 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 396 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 114 330 тысяч тенге;
2) затраты – 5 407 507 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 849 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 70 776 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69 927 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -131 438 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 131 438 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 38 957 тысяча тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
335 466 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
93 274 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
1 372 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
18 373 тысячи тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
13 818 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
1 942 тысячи тенге – на обеспечение санитарии сельских населенных пунктов;
160 664 тысячи тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;
17 800 тысяч тенге – на содержание мест захоронений и погребение безродных;

119 307
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 463
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
146 386
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
29 311
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
120 158
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
120 158
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 354
1
2
3
4
5
6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
307
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
3 937
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
51 763
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
802
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
995
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
556 088
1
Тұрғын үй шаруашылығы
146 724
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 820
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16 320
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
3 500
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
126 904
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
126 904
2
Коммуналдық шаруашылық
404 462
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
89 544
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
63 343
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
26 201
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
314 918
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
314 918
3
Елді-мекендерді көркейту
4 902
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

119 307
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 463
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
146 386
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
29 311
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
120 158
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
120 158
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62 354
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
307
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
3 937
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
51 763
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
802
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
995
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
556 088
1
Жилищное хозяйство
146 724
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 820
1
2
3
4
5
6
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16 320
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3 500
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
126 904
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
126 904
2
Коммунальное хозяйство
404 462
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
89 544
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
63 343
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
26 201
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
314 918
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
314 918
3
Благоустройство населенных пунктов
4 902
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)