О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2026-2028 годы
Решение маслихата район Тереңкөл Павлодарской области от 19 октября 2025 года № 1/38.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Байконысского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 655 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 692 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 35 940 тысяч тенге;
2) затраты – 50 898 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 243 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 243 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 13.03.2026 № 1/42 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Берегового сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 770 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 743 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 007 тысяч тенге;
2) затраты – 52 317 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 547 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 547 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 13.03.2026 № 1/42 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет сельского округа Жаңабет на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 235 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 489 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 746 тысяч тенге;
2) затраты – 53 635 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 400 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 400 тысяч тенге.

2026-2028 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 қазандағы № 1/38 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Байқоныс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 655 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 692 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 940 мың теңге;
2) шығындар – 50 898 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 243 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 243 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 13.03.2026 № 1/42 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Береговое ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 770 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 743 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 007 мың теңге;
2) шығындар – 52 317 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 547 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 547 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 13.03.2026 № 1/42 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Жаңабет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 235 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 489 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 746 мың теңге;
2) шығындар – 53 635 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 400 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 400 мың теңге.

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 13.03.2026 № 1/42 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Утвердить бюджет сельского округа Алтай на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 745 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 255 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 490 тысяч тенге;
2) затраты – 49 473 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 728 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 728 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 29.06.2026 № 1/48 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Утвердить бюджет сельского округа Әулиеағаш на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 914 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 046 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 179 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 689 тысяч тенге;
2) затраты – 59 106 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 192 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 192 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 29.06.2026 № 1/48 (вводится в действие с 01.01.2026)
6. Утвердить бюджет Жанакурлысского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 60 231 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 692 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 53 539 тысяч тенге;
2) затраты – 60 574 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 343 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 343 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 13.03.2026 № 1/42 (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Утвердить бюджет Ивановского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 417 тысяч тенге, в том числе:

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 13.03.2026 № 1/42 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Алтай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 745 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 255 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 490 мың теңге;
2) шығындар – 49 473 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 728 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 728 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 29.06.2026 № 1/48 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2026-2028 жылдарға арналған Әулиеағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 914 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 046 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 179 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 689 мың теңге;
2) шығындар – 59 106 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 192 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 192 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 29.06.2026 № 1/48 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2026-2028 жылдарға арналған Жаңақұрылыс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60 231 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 692 мың теңге;
трансферттер түсімі – 53 539 мың теңге;
2) шығындар – 60 574 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 343 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 343 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 13.03.2026 № 1/42 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2026-2028 жылдарға арналған Ивановка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 417 мың теңге, соның ішінде:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 968 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 29.06.2026 № 1/48 (вводится в действие с 01.01.2026).
11. Утвердить бюджет Теренкольского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 182 819 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 162 338 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 292 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 998 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 191 тысяча тенге;
2) затраты – 200 034 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 17 215 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 215 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 29.06.2026 № 1/48 (вводится в действие с 01.01.2026).
12. Утвердить бюджет сельского округа Томарлы на 2026-2028 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 103 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 320 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 783 тысячи тенге;
2) затраты – 49 455 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 352 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 352 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 13.03.2026 № 1/42 (вводится в действие с 01.01.2026).
13. Предусмотреть в бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 426 138 тысяч тенге:
Байконысский сельский округ 35 940 тысяч тенге;
Береговой сельский округ 27 007 тысяч тенге;
Сельский округ Жанабет 30 346 тысяч тенге;
Сельский округ Алтай 30 490 тысяч тенге;
Сельский округ Әулиеағаш 43 911 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 44 923 тысячи тенге;
Ивановский сельский округ 29 901 тысяча тенге;
Калиновский сельский округ 30 621 тысяча тенге;
Октябрьский сельский округ 20 006 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 87 019 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 13 191 тысяча тенге;
Сельский округ Томарлы 32 783 тысячи тенге.
14. Предусмотреть в бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 455 209 тысяч тенге:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 968 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 29.06.2026 № 1/48 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2026-2028 жылдарға арналған Тереңкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 182 819 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 162 338 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 292 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 998 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 191 мың теңге;
2) шығындар – 200 034 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 17 215 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17 215 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 29.06.2026 № 1/48 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2026-2028 жылдарға арналған Томарлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 103 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 320 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 783 мың теңге;
2) шығындар – 49 455 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 352 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 352 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 13.03.2026 № 1/42 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2026 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 426 138 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 35 940 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 27 007 мың теңге;
Жаңабет ауылдық округі 30 346 мың теңге;
Алтай ауылдық округі 30 490 мың теңге;
Әулиеағаш ауылдық округі 43 911 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 44 923 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 29 901 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 30 621 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 20 006 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 87 019 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 13 191 мың теңге;
Томарлы ауылдық округі 32 783 мың теңге.
14. 2027 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 455 209 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:

Октябрьский сельский округ 20 001 тысяча тенге;
Песчанский сельский округ 92 168 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 11 204 тысячи тенге;
Сельский округ Томарлы 35 013 тысяч тенге.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Тереңкөл Р. Габидулин
Приложение 1
к решению маслихата
района Тереңкөл от
19 декабря 2025 года
№ 1/38
Бюджет Байконысского сельского округа на 2026 год

Октябрь ауылдық округі 20 001 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 92 168 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 11 204 мың теңге;
Томарлы ауылдық округі 35 013 мың теңге.
16. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тереңкөл аудандық мәслихатының төрағасы Р. Габидулин
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
19 желтоқсандағы № 1/38
шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Байқоныс ауылдық округінің бюджеті